Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 września 2003

Fame Academy, czyli gra na podstawie brytyjskiego ‘reality show’
Fame Academy, czyli gra na podstawie brytyjskiego ‘reality show’

ComCo, 25 września 2003, 16:50

Programy telewizyjne z cyklu 'reality show' są nie tylko świetną okazją do zaprezentowania swojej osoby szerszej publiczności, ale także stanowią niezły temat na grę komputerową. Otóż duet wydawniczy Monte Cristo - Ubi Soft poinformował, iż aktualnie pracuje nad symulacją z cyklu „od zera do gwiazdora(ki)” noszącą nazwę Fame Academy (całość znana jest również jako Star Academy).

ATI Viper na targach Computex

Fajek, 25 września 2003, 16:42

Na targach Computex Taipei 2003 firma ATI pokazała tajemniczy układ Viper. Redaktorzy „zawsze-dobrze-poinformowanego” serwisu The Inquirer twierdzą, że jest to układ następnej generacji, znany pod kodową nazwą R420. Jednak spore zainteresowanie i zarazem pewne przypuszczenia wywołał fakt, że na kości znalazło się logo ATI oraz firmy Micron, producenta pamięci DDR.

Tomb Raider trafił na telefony komórkowe w USA

ComCo, 25 września 2003, 15:05

Gwiazda panny Lary Croft ostatnio mocno zbladła - pełna wersja kolejnej odsłony wirtualnych przygód tej bohaterki, pt. Tomb Raider: The Angel of Darkness wypadła zdecydowanie poniżej oczekiwań, podobnie jak film kinowy z Angeliną Jolie w roli głównej. Specjaliści z korporacji Eidos tak łatwo nie pozwolą jednak odejść Larze na zasłużoną emeryturę, o czym najlepiej świadczy podpisanie umowy z firmą Vodafone, na mocy której seria Tomb Raider - po odpowiednich „przeróbkach” - zawitała również na telefonach komórkowych.

Colin McRae w barwach Codemasters?

Fajek, 25 września 2003, 12:47

Colin McRae – nazwisko to przez graczy na całym świecie kojarzone jest w jeden sposób – jedna z najbardziej znanych serii gier rajdowych na świecie. Dopiero po chwili zastanowienia przychodzi myśl, że jest to też jeden z najlepszych kierowców rajdowych na naszym globie. Postać ta na przestrzeni ostatnich lat mocno związała się z firmą Codemasters, która to jest odpowiedzialna za tworzenie i wydawanie gier pod patronatem „latającego Szkota”. W ostatnim czasie pojawiły się plotki, ze Pan McRae i Codemasters mogą nawiązać jeszcze bliższą współpracę...

Nokia Imagewear - wyjątkowy sposób wyrażania osobowości

Fajek, 25 września 2003, 11:50

Firma Nokia przedstawiła dzisiaj zupełnie nową grupę produktów — Nokia Imagewear. Łącząc w sobie styl, atrakcyjne wzornictwo i możliwość noszenia z łatwą w użyciu technologią, akcesoria te stanowią nowy, wyjątkowy sposób wyrażenia osobowości. Pierwszymi przedstawicielami nowej rodziny są Medalion I i II oraz Kalejdoskop I. Będą one dostępne w Europie, Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach regionu Azji i Pacyfiku, a sprzedaż ma ruszyć w pierwszym kwartale 2004 roku.

Empire Interactive anonsuje Starsky and Hutch 2

Łosiu, 25 września 2003, 11:14

Wszystko wskazuje na to, że gra Starsky and Hutch, oparta na popularnym w latach siedemdziesiątych serialu telewizyjnym o tym samym tytule nie zawiodła oczekiwań swego wydawcy, firmy Empire Interactive, pod względem przyniesionych zysków. Zdecydował się on bowiem na podpisanie umowy z Sony Pictures Consumer Products dotyczącej drugiej części tej produkcji. Nie określono jeszcze dokładnego terminu premiery Starsky and Hutch 2, prawdopodobnie jednak gra pojawi się na konsolach nowej generacji oraz komputerach klasy PC w chwili, gdy najnowsza Hollywoodzka produkcja oparta na przygodach Starsky’ego i Hutcha, trafi na ekrany kin, co nastąpi wiosną przyszłego roku.

Tortuga i Patrician III na horyzoncie

Kull, 25 września 2003, 10:29

W dzisiejszym dniu ogłoszono wszem i wobec, jakoby gry Tortuga (aka: Pirate Hunter – na zachodnim rynku) i Patrician III weszły w fazę Gold. Co to takiego oznacza? Wersja finalna gotowa, a stąd już tylko o krok od tłoczni, sklepów i naszych komputerów. No, może nie do końca naszych, gdyż oba tytuły trafią wpierw na zachodni rynek, do nas jednak (pomimo żelaznej kurtyny ;-)) wcześniej czy później z pewnością dotrą. Oba produkty poruszają temat Piratów, z tą różnicą, że w Tortuga będziemy wojować na Karaibach, w Patrician III w średniowiecznej Europie.

Duke Nukem Forever: Nowa nadzieja

Łosiu, 25 września 2003, 08:29

Duke Nukem Forever - ten temat od kilku już ładnych lat nieustannie powraca niczym bumerang... to przy okazji kwartalnych sprawozdań finansowych Take2 (wydawcy gry), słownych utarczek pomiędzy zespołem 3D Realms, a resztą świata, itd. Jednakże powodem dla którego zdecydowałem się dziś poruszyć ten temat jest, a właściwie są, dwie rzeczy, które mogą świadczyć, iż rok 2004, będzie rokiem kiedy faktycznie ukaże się ten tytuł. Pierwszą z nich jest wiadomość zamieszczona na serwisie fanowskim DNF znajdującym się w naszej Federacji, a drugą strona firmy Take 2. No dobra... jest jeszcze trzeci powód... nadzieja :)