Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2003, 16:50

autor: ComCo

Fame Academy, czyli gra na podstawie brytyjskiego ‘reality show’

Programy telewizyjne z cyklu 'reality show' są nie tylko świetną okazją do zaprezentowania swojej osoby szerszej publiczności, ale także stanowią niezły temat na grę komputerową. Otóż duet wydawniczy Monte Cristo - Ubi Soft poinformował, iż aktualnie pracuje nad symulacją z cyklu „od zera do gwiazdora(ki)” noszącą nazwę Fame Academy (całość znana jest również jako Star Academy).

Programy telewizyjne z cyklu 'reality show' są nie tylko świetną okazją do zaprezentowania swojej osoby szerszej publiczności (patrz tutaj), ale także stanowią niezły temat na grę komputerową. Otóż duet wydawniczy Monte Cristo - Ubi Soft poinformował, iż aktualnie pracuje nad symulacją z cyklu „od zera do gwiazdora(ki)” noszącą nazwę Fame Academy (całość znana jest również jako Star Academy).

Fame Academy, czyli gra na podstawie brytyjskiego ‘reality show’ - ilustracja #1

W pełnej wersji zadaniem graczy będzie wykreowanie własnej postaci oraz poprowadzenie jej przez kolejne szczeble piosenkarskiej kariery. Na samym początku ustalimy wygląd zewnętrzny przyszłej gwiazdy (ubrania, fryzury), zaś wraz z postępami w rozgrywce prowadzony bohater będzie mógł nauczyć się potrzebnych umiejętności (np. większe obycie na scenie, etc.).

Fame Academy, czyli gra na podstawie brytyjskiego ‘reality show’ - ilustracja #2

Wśród wymienionych cech omawianej pozycji możemy również znaleźć:

  • 9 zróżnicowanych środowisk rozgrywki.
  • 14 misji, w jakich nasz gwiazdor musi wystąpić przed publicznością na dużych koncertach (w Las Vegas czy podczas festiwalu Woodstock).
  • Zatrudnimy 20 profesjonalnych doradców (instruktor tańca, itd.).
  • Ponad 120 rozmaitych fryzur oraz 270 części garderoby, dobieranych według upodobania grającego.
  • Blisko 80 kroków tanecznych do opanowania.
  • Dopracowane efekty audio-wizualne (pełny trójwymiar, itp.).
  • Oryginalną ścieżkę dźwiękową (pojawią się na niej tacy wykonawcy jak np. Texas, One T, Elton John, Lionel Richie, Christina Milian, i wielu innych).
Fame Academy, czyli gra na podstawie brytyjskiego ‘reality show’ - ilustracja #3

Rynkowy debiut pełnej wersji Fame Academy został zaplanowanyna październik bieżącego roku.