Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl wrzesień 2003

Nowa mapa świata dla World of WarCraft
Nowa mapa świata dla World of WarCraft

Phoenix, 5 września 2003, 13:13

W dniu wczorajszym firma Blizzard Entertainment na łamach oficjalnej witryny gry World of WarCraft przedstawiła nową mapę świata, który będzie nam dany zobaczyć w pełnej wersji rzeczonego tytułu. Należy zauważyć przy tym, że z omawianej mapy zniknął kontynent „Northerend” – oznacza to, iż nie pojawi się on w wersji finalnej World of WarCraft. Od pewnego czasu na sieci krążyły takie przypuszczenia – przedstawienie mapy jest, więc sporym potwierdzeniem tego faktu. Jednak czy ostatnim? (Oficjalnie Blizzard nic nie wspominał o usunięciu tej krainy)

Poradnik: Hard Truck

Sznur, 2 września 2003, 16:59

„Niniejszy poradnik składać się będzie z dwóch części. Pierwsza z nich to podstawowe zagadnienia związane z jazdą, przyjmowaniem zleceń, zdawaniem towaru, robieniem licencji, wynajmowaniem kierowców etc. Druga część to zestaw map. Tak się bowiem składa, że gra nie rozpieszcza gracza pod względem orientacji w terenie i wcześniej czy później pojawia się konieczność wytyczenia tras, którymi jadąc traci się najmniej czasu." - czyli jak zwiedzić Stany Zjednoczone w osiemnastokołowej ciężarówce.

„Polanie 2” już w sklepach

Kull, 15 września 2003, 11:49

Dzisiejszy „mlekiem płynący” dzień to data premiery drugiej części, pierwszego polskiego RTSa w historii gier komputerowych. Prace nad grą o jakże swojskim tytule „Polanie 2” trwały już od początku 2001 roku i wiele litrów mleka przelało się zanim miłośnikom Mirka dane zostało przeczytać te słowa. Dystrybucja gry w Polsce powierzona zostało firmie TopWare, która ustaliła cenę produktu na bardzo przyjazną, dwucyfrową liczbę - 79 zł. Gra dostępna jest już zarówno w sprzedaży wysyłkowej jak i w sklepach na terenia całego kraju. Zagranicą grę należy szukać pod nazwą KnightShift.

GameBox - nowy program o grach

Fajek, 30 września 2003, 09:35

Już w najbliższą niedzielę 5 października rusza nowy, cykliczny program o grach komputerowych - GameBox. Wszystkich graczy program TVP 1 serdecznie zaprasza przed ekrany telewizorów zaraz po Teleranku.

Nowe gry RPG firmy BioWare na Xboxa i PC

Phoenix, 12 września 2003, 20:00

Korporacja BioWare planuje rozpoczęcie prac nad dwoma kolejnymi grami z gatunku role-playing. Jedna z tych pozycji trafi do posiadaczy konsol Xbox, druga zaś stanie się własnością użytkowników komputerów klasy PC. Fakt ten potwierdzony został w tym tygodniu przez przedstawicieli Microsoftu.

Nowy samodzielny dodatek do Disciples II
Nowy samodzielny dodatek do Disciples II

Syriusz, 18 września 2003, 13:45

Jeszcze nie tak dawno (bo w maju i czerwcu) ukazały się dwa bliźniacze dodatki do popularnej strategii turowej Disciples II: Dark Prophecy o nazwach: Servants of the Dark oraz Guardians of the Light (bliższych szczegółów na ten temat udzieliliśmy Wam w newsie z dnia 12 marca - Dwa dodatki do Disciples II w drodze). Tymczasem już teraz, producent całej serii - firma Strategy First - planuje uraczyć wszystkich graczy następnym add-onem. W najbliższych tygodniach możemy więc oczekiwać kolejnego dzieła spod znaku Disciples II, a mianowicie The Rise of the Elves.

Skoki narciarskie 2004 na rozbiegu
Skoki narciarskie 2004 na rozbiegu

Fajek, 24 września 2003, 10:27

Jeszcze przed końcem roku w serii Dobra GRA ukaże się nowa wersja popularnych Skoków narciarskich przygotowana specjalnie na sezon 2003/2004. Wydawca obiecuje świetną zabawę bez komplikacji i konsekwentnie stawia na polski produkt.

Poradnik: Ghost Master

Sznur, 5 września 2003, 16:43

„Pisząc niniejszy poradnik skupiłem się na dokładnym opisaniu techniki przejścia wszystkich 14 poziomów, jakie gra ma do zaoferowania oraz na sposobach pozyskania wszystkich uwięzionych na nich duchów. [...] Na końcu dołączyłem polsko-angielskie słowniczki imion występujących w grze duchów oraz śmiertelników. - Teraz nie będziecie mieć żadnych problemów z ukończeniem tej wyjątkowej gry.

FIFA Football 2003 (Mega Patch PL na sezon 2003/2004)

Fajek, 11 września 2003, 16:56

W wyczekiwaniu na najnowszą „kopaną” od EA SPORTS autorzy Centrum FIFY przygotowali dla wszystkich fanów tej gry z datą bieżącego roku przy nazwie kolejną niespodziankę. Tym razem jest to plik aktualizujący nakładkę o nazwie Mega Patch PL 2003. Znajdziecie w nim wszystkie add-ony, jakie były wypuszczane na stronie producenta dodatku.

Oficjalny Polski PlayStation 2 Magazyn - premiera!

Fajek, 11 września 2003, 11:06

Od października będzie ukazywał się Oficjalny Polski PlayStation 2 Magazyn. Pismo jest wydawane na licencji brytyjskiego wydawcy Future Publishing. Polska po Anglii, Australii, Włoszech, Danii, Norwegii i Czechach jest kolejnym krajem, w którym będzie ukazywał się ten wyjątkowy miesięcznik.

Kolejny dodatek do RollerCoaster Tycoon 2
Kolejny dodatek do RollerCoaster Tycoon 2

Kull, 20 września 2003, 14:01

Time Twister to podtytuł nowego dodatku do RollerCoaster Tycoon 2. Zapowiadane rozszerzenie da nam możliwość stworzenia parku rozrywki, stylem wykonania nawiązującym do odmiennych klimatycznie epok; od ery prehistorycznej i mitologicznej, poprzez średniowiecze, do ery Rock & Rolla (lata 50-te) i przyszłości.

Max Payne 2 trafi na sklepowe półki 15-go października

Fajek, 3 września 2003, 16:17

Firma Take 2, przy okazji ujawnienia swoich wyników finansowych za 3 kwartał tego roku, podała również kilka dat wydania nadchodzących gier. Najciekawszą z nich jest bez wątpienia Max Payne 2, który w wersji na PC ukaże się w USA już 15 października.

Pięć przykazań destrukcyjnych, czyli jak skutecznie zepsuć komputer osobisty?

eLKaeR, 8 września 2003, 13:10

Na witrynie internetowej o nazwie Dan’s Data znaleźliśmy dość osobliwy poradnik, traktujący o efektywnym niszczeniu PeCeta. Niecodzienny tekst przedstawia szereg interesujących metod, które może wykorzystać każdy amator komputerowej destrukcji. Sabotażyści, psuje i inni reakcjoniści wszystkich krajów łączcie się!

Powtórka z historii: wojny punickie

Syriusz, 4 września 2003, 14:53

Bułgarskie studio developerskie Haemimont Games poinformowało o rozpoczęciu prac nad kolejną odsłoną Celtic Kings, strategii czasu rzeczywistego z elementami przygodowymi i role-playing. Nowa produkcja będzie nosiła nazwę Celtic Kings: The Punic Wars i przeniesie nas w lata 264-146 przed naszą erą, kiedy to rosnąca w siłę Republika Rzymska natrafiła na opór fenickiego państwa-miasta - Kartaginy.

Ubogo, nowocześnie i konserwatywnie – gra Half-Life 2 zadebiutuje na platformie PC równolegle w trzech wersjach. Zbierz je wszystkie?!

eLKaeR, 4 września 2003, 12:00

Zespół developerski z firmy Valve Software nadal podaje dzień 30 września 2003, jako moment komercyjnego debiutu drugiej części cyklu Half-Life. Natomiast po konsultacjach z korporacją wydawniczą Vivendi Universal Games, przedstawiciele popularnego brytyjskiego sklepu internetowego o nazwie GAME oświadczyli, że rozsyłanie wspomnianej pozycji do klientów wystartuje na przełomie października i listopada bieżącego roku. Ponadto ujawniono szczegółowe informacje, dotyczące metody dystrybucji programu.

Lista reprezentacji w FIFA 2004

Fajek, 1 września 2003, 09:34

Serwis Centrum FIFY jako jeden z pierwszych na świecie podał nam listę drużyn narodowych, którymi będziemy mogli kierować w najnowszej produkcji EA SPORTS. Wśród nich znalazła się również reprezentacja polski.

Poradnik: The Great Escape

Sznur, 23 września 2003, 17:25

Do działu poradników trafił opis przejścia taktycznej gry akcji The Great Escape, opartej na głośnym filmie wojennym z 1963 roku pod tym samym tytułem (pol. „Wielka Ucieczka”). Podobnie jak w filmie, tutaj również grupa alianckich żołnierzy próbuje uciec ze ściśle strzeżonego niemieckiego obozu jenieckiego.

Championship Manager 03/04 - kilka nowych faktów

Phoenix, 30 września 2003, 15:35

Serii Championship Manager nie trzeba chyba przedstawiać nikomu? Jeśli ktoś jednak nie zna tego tytułu to pragnę poinformować go, iż w mniemaniu wielu fanów gier wirtualnych produkt ten osiągnął miano najlepszego menadżera piłki nożnej. W sezonie 03/04 zobaczymy sporą ilość nowych funkcji i możliwości. W tym także cztery zupełnie nowe ligi, edytor bazy danych, możliwość obejrzenia nagranego uprzednio meczu, oraz co jest rzeczą zupełnie normalną zaktualizowane dane odnośnie piłkarzy, klubów i widowisk sportowych na sezon 03/04.

Pięć nowych „łatek” do modów Baldur's Gate II

Syriusz, 19 września 2003, 12:50

Co uważniejsi z Was spostrzegli zapewne, w jednym z poniższych newsów, rzadko spotykany wysyp poprawek systemowych do modyfikacji gry Baldur's Gate II. Rzeczonymi patchami warto zainteresować się nie tylko z powodu ich ilości, ale także dla ciekawych udogodnień, jakie wprowadzają do rozgrywki. Same „łatki” nie byłyby jednak nic warte, gdyby nie pełne wersje wcześniej przygotowanych modów. Poniżej możecie znaleźć garść szczegółów na ich temat, jak również linki służące do pobrania stosownych plików.

Komputer ŚWIAT GRY 10/2003 już w kioskach

Solnica, 10 września 2003, 14:10

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, październikowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełne wersje gier Colobot oraz Vulture, a wewnątrz numeru wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów im pokrewnych.