Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl wrzesień 2003

Nowa mapa świata dla World of WarCraft
Nowa mapa świata dla World of WarCraft

Phoenix, 5 września 2003, 13:13

W dniu wczorajszym firma Blizzard Entertainment na łamach oficjalnej witryny gry World of WarCraft przedstawiła nową mapę świata, który będzie nam dany zobaczyć w pełnej wersji rzeczonego tytułu. Należy zauważyć przy tym, że z omawianej mapy zniknął kontynent „Northerend” – oznacza to, iż nie pojawi się on w wersji finalnej World of WarCraft. Od pewnego czasu na sieci krążyły takie przypuszczenia – przedstawienie mapy jest, więc sporym potwierdzeniem tego faktu. Jednak czy ostatnim? (Oficjalnie Blizzard nic nie wspominał o usunięciu tej krainy)

Poradnik: Hard Truck

Sznur, 2 września 2003, 16:59

„Niniejszy poradnik składać się będzie z dwóch części. Pierwsza z nich to podstawowe zagadnienia związane z jazdą, przyjmowaniem zleceń, zdawaniem towaru, robieniem licencji, wynajmowaniem kierowców etc. Druga część to zestaw map. Tak się bowiem składa, że gra nie rozpieszcza gracza pod względem orientacji w terenie i wcześniej czy później pojawia się konieczność wytyczenia tras, którymi jadąc traci się najmniej czasu." - czyli jak zwiedzić Stany Zjednoczone w osiemnastokołowej ciężarówce.

„Polanie 2” już w sklepach

Kull, 15 września 2003, 11:49

Dzisiejszy „mlekiem płynący” dzień to data premiery drugiej części, pierwszego polskiego RTSa w historii gier komputerowych. Prace nad grą o jakże swojskim tytule „Polanie 2” trwały już od początku 2001 roku i wiele litrów mleka przelało się zanim miłośnikom Mirka dane zostało przeczytać te słowa. Dystrybucja gry w Polsce powierzona zostało firmie TopWare, która ustaliła cenę produktu na bardzo przyjazną, dwucyfrową liczbę - 79 zł. Gra dostępna jest już zarówno w sprzedaży wysyłkowej jak i w sklepach na terenia całego kraju. Zagranicą grę należy szukać pod nazwą KnightShift.

GameBox - nowy program o grach

Fajek, 30 września 2003, 09:35

Już w najbliższą niedzielę 5 października rusza nowy, cykliczny program o grach komputerowych - GameBox. Wszystkich graczy program TVP 1 serdecznie zaprasza przed ekrany telewizorów zaraz po Teleranku.

Nowe gry RPG firmy BioWare na Xboxa i PC

Phoenix, 12 września 2003, 20:00

Korporacja BioWare planuje rozpoczęcie prac nad dwoma kolejnymi grami z gatunku role-playing. Jedna z tych pozycji trafi do posiadaczy konsol Xbox, druga zaś stanie się własnością użytkowników komputerów klasy PC. Fakt ten potwierdzony został w tym tygodniu przez przedstawicieli Microsoftu.

Nowy samodzielny dodatek do Disciples II
Nowy samodzielny dodatek do Disciples II

Syriusz, 18 września 2003, 13:45

Jeszcze nie tak dawno (bo w maju i czerwcu) ukazały się dwa bliźniacze dodatki do popularnej strategii turowej Disciples II: Dark Prophecy o nazwach: Servants of the Dark oraz Guardians of the Light (bliższych szczegółów na ten temat udzieliliśmy Wam w newsie z dnia 12 marca - Dwa dodatki do Disciples II w drodze). Tymczasem już teraz, producent całej serii - firma Strategy First - planuje uraczyć wszystkich graczy następnym add-onem. W najbliższych tygodniach możemy więc oczekiwać kolejnego dzieła spod znaku Disciples II, a mianowicie The Rise of the Elves.

Skoki narciarskie 2004 na rozbiegu
Skoki narciarskie 2004 na rozbiegu

Fajek, 24 września 2003, 10:27

Jeszcze przed końcem roku w serii Dobra GRA ukaże się nowa wersja popularnych Skoków narciarskich przygotowana specjalnie na sezon 2003/2004. Wydawca obiecuje świetną zabawę bez komplikacji i konsekwentnie stawia na polski produkt.

Poradnik: Ghost Master

Sznur, 5 września 2003, 16:43

„Pisząc niniejszy poradnik skupiłem się na dokładnym opisaniu techniki przejścia wszystkich 14 poziomów, jakie gra ma do zaoferowania oraz na sposobach pozyskania wszystkich uwięzionych na nich duchów. [...] Na końcu dołączyłem polsko-angielskie słowniczki imion występujących w grze duchów oraz śmiertelników. - Teraz nie będziecie mieć żadnych problemów z ukończeniem tej wyjątkowej gry.

FIFA Football 2003 (Mega Patch PL na sezon 2003/2004)

Fajek, 11 września 2003, 16:56

W wyczekiwaniu na najnowszą „kopaną” od EA SPORTS autorzy Centrum FIFY przygotowali dla wszystkich fanów tej gry z datą bieżącego roku przy nazwie kolejną niespodziankę. Tym razem jest to plik aktualizujący nakładkę o nazwie Mega Patch PL 2003. Znajdziecie w nim wszystkie add-ony, jakie były wypuszczane na stronie producenta dodatku.

Oficjalny Polski PlayStation 2 Magazyn - premiera!

Fajek, 11 września 2003, 11:06

Od października będzie ukazywał się Oficjalny Polski PlayStation 2 Magazyn. Pismo jest wydawane na licencji brytyjskiego wydawcy Future Publishing. Polska po Anglii, Australii, Włoszech, Danii, Norwegii i Czechach jest kolejnym krajem, w którym będzie ukazywał się ten wyjątkowy miesięcznik.

Kolejny dodatek do RollerCoaster Tycoon 2
Kolejny dodatek do RollerCoaster Tycoon 2

Kull, 20 września 2003, 14:01

Time Twister to podtytuł nowego dodatku do RollerCoaster Tycoon 2. Zapowiadane rozszerzenie da nam możliwość stworzenia parku rozrywki, stylem wykonania nawiązującym do odmiennych klimatycznie epok; od ery prehistorycznej i mitologicznej, poprzez średniowiecze, do ery Rock & Rolla (lata 50-te) i przyszłości.

Powtórka z historii: wojny punickie

Syriusz, 4 września 2003, 14:53

Bułgarskie studio developerskie Haemimont Games poinformowało o rozpoczęciu prac nad kolejną odsłoną Celtic Kings, strategii czasu rzeczywistego z elementami przygodowymi i role-playing. Nowa produkcja będzie nosiła nazwę Celtic Kings: The Punic Wars i przeniesie nas w lata 264-146 przed naszą erą, kiedy to rosnąca w siłę Republika Rzymska natrafiła na opór fenickiego państwa-miasta - Kartaginy.

Pięć przykazań destrukcyjnych, czyli jak skutecznie zepsuć komputer osobisty?

eLKaeR, 8 września 2003, 13:10

Na witrynie internetowej o nazwie Dan’s Data znaleźliśmy dość osobliwy poradnik, traktujący o efektywnym niszczeniu PeCeta. Niecodzienny tekst przedstawia szereg interesujących metod, które może wykorzystać każdy amator komputerowej destrukcji. Sabotażyści, psuje i inni reakcjoniści wszystkich krajów łączcie się!

Max Payne 2 trafi na sklepowe półki 15-go października

Fajek, 3 września 2003, 16:17

Firma Take 2, przy okazji ujawnienia swoich wyników finansowych za 3 kwartał tego roku, podała również kilka dat wydania nadchodzących gier. Najciekawszą z nich jest bez wątpienia Max Payne 2, który w wersji na PC ukaże się w USA już 15 października.

Ubogo, nowocześnie i konserwatywnie – gra Half-Life 2 zadebiutuje na platformie PC równolegle w trzech wersjach. Zbierz je wszystkie?!

eLKaeR, 4 września 2003, 12:00

Zespół developerski z firmy Valve Software nadal podaje dzień 30 września 2003, jako moment komercyjnego debiutu drugiej części cyklu Half-Life. Natomiast po konsultacjach z korporacją wydawniczą Vivendi Universal Games, przedstawiciele popularnego brytyjskiego sklepu internetowego o nazwie GAME oświadczyli, że rozsyłanie wspomnianej pozycji do klientów wystartuje na przełomie października i listopada bieżącego roku. Ponadto ujawniono szczegółowe informacje, dotyczące metody dystrybucji programu.

Lista reprezentacji w FIFA 2004

Fajek, 1 września 2003, 09:34

Serwis Centrum FIFY jako jeden z pierwszych na świecie podał nam listę drużyn narodowych, którymi będziemy mogli kierować w najnowszej produkcji EA SPORTS. Wśród nich znalazła się również reprezentacja polski.

Poradnik: The Great Escape

Sznur, 23 września 2003, 17:25

Do działu poradników trafił opis przejścia taktycznej gry akcji The Great Escape, opartej na głośnym filmie wojennym z 1963 roku pod tym samym tytułem (pol. „Wielka Ucieczka”). Podobnie jak w filmie, tutaj również grupa alianckich żołnierzy próbuje uciec ze ściśle strzeżonego niemieckiego obozu jenieckiego.

Multi Theft Auto: Vice City v0.2
Multi Theft Auto: Vice City v0.2

Kull, 21 września 2003, 12:47

Przewspaniała gra GTA:Vice City, która zbierała w recenzjach na całym świecie (także u nas) najwyższe noty, to produkt, któremu nie przeszkodziło doznawać takich zaszczytów, mimo braku, jakże ważnego w dzisiejszej erze Internetu, trybu muliplayer. Nie trzeba więc było długo czekać, aby ukazała się modyfikacja gry, pozwalająca na zabawę on-line – co miało miejsce ponad miesiąc temu. Mod o nazwie MultiTheftAuto: Vice City doczekał się swojego drugiego wydania, które wprowadza sporą ilość poprawek w stosunku do wersji v0.1.

Championship Manager 03/04 - kilka nowych faktów

Phoenix, 30 września 2003, 15:35

Serii Championship Manager nie trzeba chyba przedstawiać nikomu? Jeśli ktoś jednak nie zna tego tytułu to pragnę poinformować go, iż w mniemaniu wielu fanów gier wirtualnych produkt ten osiągnął miano najlepszego menadżera piłki nożnej. W sezonie 03/04 zobaczymy sporą ilość nowych funkcji i możliwości. W tym także cztery zupełnie nowe ligi, edytor bazy danych, możliwość obejrzenia nagranego uprzednio meczu, oraz co jest rzeczą zupełnie normalną zaktualizowane dane odnośnie piłkarzy, klubów i widowisk sportowych na sezon 03/04.

Komputer ŚWIAT GRY 10/2003 już w kioskach

Solnica, 10 września 2003, 14:10

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, październikowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełne wersje gier Colobot oraz Vulture, a wewnątrz numeru wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów im pokrewnych.