Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 września 2003

Numer 9/2003 Magazynu GRY już dostępny

Redakcja GRYOnline.pl, 12 września 2003, 21:26

Klubowiczów MayClub, posiadaczy abonamentów GOLMAX oraz użytkowników NUMERNET zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, dziewiątym numerem dwutygodnika GRY: Magazyn Profesjonalnego Gracza.

Współpraca THQ i Segi na terenie Europy

Phoenix, 12 września 2003, 20:22

Korporacja THQ potwierdziła zawarcie porozumienia z firmą Sega Europe na publikacje kilku tytułów dedykowanych konsoli Nintendo Game Boy Advance na terenie „Starego Kontynentu” i innych „obszarach międzynarodowych”.

Nowe gry RPG firmy BioWare na Xboxa i PC

Phoenix, 12 września 2003, 20:00

Korporacja BioWare planuje rozpoczęcie prac nad dwoma kolejnymi grami z gatunku role-playing. Jedna z tych pozycji trafi do posiadaczy konsol Xbox, druga zaś stanie się własnością użytkowników komputerów klasy PC. Fakt ten potwierdzony został w tym tygodniu przez przedstawicieli Microsoftu.

Druga część Pro Race Driver na imprezie X03, organizowanej przez firmę Microsoft

eLKaeR, 12 września 2003, 18:19

Wirtualne wyścigi samochodowe, noszące nazwę Pro Race Driver (ew. TOCA Race Driver), na pewno doczekają się kontynuacji. Sequel otrzymał podtytuł The Ultimate Racing Simulator. Pierwsze szczegółowe informacje zostaną ujawnione podczas francuskiej konferencji Microsoft X03 w przyszłym tygodniu (16-17 września).

Wyzwanie dla żądnych przygód – mobilna Nokia Game 2003

Fajek, 12 września 2003, 17:16

12 września – W dniu dzisiejszym firma Nokia poinformowała o wprowadzeniu mobilnych elementów internetowych do tegorocznej gry Nokia Game, rozgrywanej przy użyciu telefonów komórkowych. Zostaną one zaprezentowane podczas piątej edycji corocznej imprezy Nokia Totally Board, która odbędzie się w hiszpańskiej Sewilli. Nokia Game 2003 to interaktywna przygoda organizowana przez firmę Nokia, która obejmie 35 krajów na całym świecie i będzie rozgrywana w 10 językach.

Call of Duty – szczegółowe informacje nt. trybu multiplayer
Call of Duty – szczegółowe informacje nt. trybu multiplayer

eLKaeR, 12 września 2003, 16:55

Niewiele czasu dzieli nas już od listopadowej premiery nowej gry z gatunku FPS pt. Call of Duty. Połączone sztaby firm Activision i Infinity Ward zdecydowały się na ujawnienie kilku szczegółowych wiadomości, dotyczących opcji multiplayer we wspomnianym programie.

Nadal potrzebni są beta-testerzy Horizons: Empire of Istaria

eLKaeR, 12 września 2003, 16:19

Chociaż gatunek MMOcRPG jest obecnie jednym z najbardziej eksploatowanych, to ciągle pojawiają się jego nowi reprezentanci. Grono tych ostatnich uzupełnić ma w przyszłym miesiącu produkt o nazwie Horizons: Empire of Istaria. Właśnie została zainaugurowana końcowa faza przedpremierowego testowania programu – nadal można zgłosić chęć uczestnictwa w próbach.

Wystawiono na sprzedaż wydawcę Eve Online: The Second Genesis i Real War

eLKaeR, 12 września 2003, 15:45

Według zachodniego serwisu internetowego GameDaily, koncern wydawniczy Simon & Schuster zamierza wycofać się z branży elektroniczno-rozrywkowej i odstąpić swoją szeroko rozumianą rynkową pozycję zainteresowanemu nabywcy.

Uwaga! Nadjeżdża Ford Racing 2!

eLKaeR, 12 września 2003, 14:18

Zapoczątkowana pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku seria wirtualnych wyścigów samochodowych pt. Ford Racing zostanie już niebawem poszerzona o kolejny produkt. Developingiem nowej gry zajmują się fachowcy z firmy Razorworks Studios, a całe przedsięwzięcie koordynuje brytyjska korporacja wydawnicza Empire Interactive.

Valve Software o sterownikach nVidii i tłumaczenia samej nVidii

Łosiu, 12 września 2003, 09:15

Wczorajsze porównanie wydajności nowego Half-Life’a na kartach graficznych firm ATI i nVidia, wywołało niemałe poruszenie w komputerowym światku, tym bardziej, że pochodziło ono z najpewniejszego źródła – samego Valve Software i zaświadczyli o jego prawdziwości redaktorzy takich znanych stron sprzętowych jak: Extremetech, Anandtech, Tech-Report, Shacknews, HardOCP, Firingsquad, Beyond3D oraz Tomshardware (wszyscy oni byli na konferencji w Seattle i brali udział w testach gry). Okazało się, że nowe karty nVidii wypadają blado przy produktach firmy ATI, a co więcej Gabe Newell z Valve zdradził, iż nVidia stosuje pewne nieczyste sztuczki w swych sterownikach, które mają za zadanie podnieść wydajność jej kart w Half-Life 2.

UFO: Aftermath w złotym statusie
UFO: Aftermath w złotym statusie

ComCo, 12 września 2003, 08:36

Jeżeli jesteś jedną z osób niecierpliwie wypatrujących pojawienia się gry UFO: Aftermath (strategia turowa, bazująca na kultowej serii X-COM), to lepiej zacznij gorączkowo szykować pieniądze na jej kupno, gdyż specjaliści z zespołu developerskiego Altar Interactive ujawnili właśnie, iż całość uzyskała już status „gold” i powędrowała do tłoczni.

TOP 10 gier PeCetowych w USA oraz TOP 20 tytułów multiplatformowych w Wielkiej Brytanii

ComCo, 12 września 2003, 08:11

Kolejny, „branżowy” tydzień przyniósł drobne przetasowania w rankingach najlepiej sprzedających się gier na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Na kontynencie północnoamerykańskim niepodzielnie króluje Microsoft Flight Simulator 2004: Century of Flight (za nim znajdziemy Tron 2.0 oraz The Sims: Superstar), zaś wielbiciele programów rozrywkowych na Wyspach Brytyjskich przyczynili się do małego tryumfu EyeToy: Play (druga lokata przypadła The Great Escape, zaś trzecia FIFA 2003).

Joan of Arc potrzebuje dodatkowej grupy testerów
Joan of Arc potrzebuje dodatkowej grupy testerów

ComCo, 12 września 2003, 07:59

Na czwarty kwartał bieżącego roku zaplanowano rynkowy debiut pełnej wersji Joan of Arc - rozbudowanej gry akcji, w której znajdziemy również elementy strategii oraz produkcji role-playing. Tymczasem programiści z zespołu Enlight Software ogłosili, iż potrzebują dodatkowej grupy beta-testerów do wykrywania ewentualnych usterek i pomyłek w przygotowywanym programie.