Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 września 2003

kill.switch, Extreme Force: Grant City Anti-Crime i Pac-Man World 2 trafią na popularne PeCety

ComCo, 18 września 2003, 16:11

Hip Interactive zaczyna powoli wyrastać na specjalistę od przygotowywania PeCetowych portów gier konsolowych – jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że na jesieni bieżącego roku wyda pełną wersję gry Dead to Rights, zaś dzięki niedawnemu porozumieniu z korporacją Namco Hometek Inc., owa firma zajmie się również opracowaniem i wydaniem na popularnych „blaszakach” trzech kolejnych tytułów: kill.switch, Extreme Force: Grant City Anti-Crime (nazwa robocza) oraz Pac-Man World 2.

Zagraj w Command and Conquer: Comanche za darmo!

Phoenix, 18 września 2003, 14:39

Na łamach serwisu EA.com pojawiła się oparta na popularnej serii darmowa konwersja gry Command and Conquer wykonana w technologii Java. Omawiany tytuł to Command and Conquer: Commanche. Aby zagrać we wspomniany tytuł wystarczy jedynie dokonać bezpłatnej rejestracji na łamach rzeczonego serwisu.

Do wygrania 750 nagród za 220 tys. złotych...

Fajek, 18 września 2003, 13:54

...tyle właśnie wynosi pula nagród dla osób chcących wziąć udział w plebiscycie Złoty Komputer, który organizowany jest przez dwutygodnik Komputer ŚWIAT. Celem plebiscytu jest wyłonienie najlepszych produktów i usług z branży komputerowej, telekomunikacyjnej oraz audio/wideo/foto.

Małe dochodzenie w sprawie Infinium Labs i konsoli Phantom

Łosiu, 18 września 2003, 13:47

Konsola, a raczej urządzenie do grania i zakupu gier za pośrednictwem dedykowanych szerokopasmowych łącz, Phantom, (o czym pisaliśmy w połowie lipca) oraz związana z nią firma Infinium Labs nadal wzbudzają duże kontrowersje. Premiera nowej konsoli okazała się być kolejnym mydleniem oczu (pomimo tego, iż podano specyfikację techniczną Phantoma, to nadal nie pokazano szerokiej publiczności choćby prototypu tej maszynki), a w obliczu małego dochodzenia, które przeprowadził serwis hardocp, wydaje się, że jednak z Infinium Labs coś jest nie tak....

Nowy samodzielny dodatek do Disciples II
Nowy samodzielny dodatek do Disciples II

Syriusz, 18 września 2003, 13:45

Jeszcze nie tak dawno (bo w maju i czerwcu) ukazały się dwa bliźniacze dodatki do popularnej strategii turowej Disciples II: Dark Prophecy o nazwach: Servants of the Dark oraz Guardians of the Light (bliższych szczegółów na ten temat udzieliliśmy Wam w newsie z dnia 12 marca - Dwa dodatki do Disciples II w drodze). Tymczasem już teraz, producent całej serii - firma Strategy First - planuje uraczyć wszystkich graczy następnym add-onem. W najbliższych tygodniach możemy więc oczekiwać kolejnego dzieła spod znaku Disciples II, a mianowicie The Rise of the Elves.

Kolejne przesunięcie premiery Breed oraz dwie wersje demonstracyjne

Phoenix, 18 września 2003, 13:38

W maju bieżącego roku pojawiło się pierwsze demo gry Breed. W krótkim czasie po tym zdarzeniu na sieci krążyło wiele krytycznych uwag, co do poziomu wykonania rzeczonej aplikacji. Jak informowaliśmy Was o tym w lipcu firma CDV Software w wyniku zaistniałych faktów postanowiła przesunąć datę premiery omawianej pozycji, aby poprawić niektóre elementy gry, oraz zaimplementować zupełnie nowe funkcje. Zgodnie z dzisiejszymi danymi pochodzącymi właśnie od wydawcy nastąpiła kolejna zmiana rynkowego debiutu tej rozbudowanej gry akcji. Stanie się to dopiero na początku listopada (uprzednio miał być to miesiąc obecny, czyli wrzesień).

Dodatek do Shadowbane

Kull, 18 września 2003, 10:58

Wydany w pierwszym kwartale 2003, MMORPG – Shadowbane, już niedługo, bo pod koniec tego roku, doczeka się ciekawie zapowiadającego się dodatku. Expansion pack będzie nosił podtytuł The Rise of Chaos i już na dniach planowane jest rozpoczęcie jego beta testów.

Przecieki z bastionu UT2004

Kull, 18 września 2003, 10:51

UT2003 nie okazał się grą rewelacyjną, a tym bardziej nie rewolucyjną. Jesienią tego roku ma się jednak ukazać Unreal Tournament 2004, który nie będzie zwyczajnym sequelem poprzedniej części. Będzie to bowiem mocno ulepszona wersja 2003 z najnowszymi łatkami i kilkoma nowościami. Zdobędziemy m.in. możliwość poruszania się pojazdami, takimi jak czołgi, lekkie myśliwce i ciężkie pojazdy bojowe. W sieci ukazała się także nieoficjalna lista map, jakie zostaną udostępnione w grze.

Oficjalna strona Splinter Cell: Pandora Tomorrow otwarta
Oficjalna strona Splinter Cell: Pandora Tomorrow otwarta

Syriusz, 18 września 2003, 09:58

Korporacja wydawnicza Ubi Soft Entertainment uruchomiła oficjalną stronę nadchodzącej gry Splinter Cell: Pandora Tomorrow, czyli sequela przygód tajnego agenta - Sama Fishera. Rzeczona witryna została wykonana w technologii Macromedia Flash, dzięki czemu niewątpliwie wzrosła jej atrakcyjność (dostępna jest także druga wersja, wymagająca niestety specjalnego plug-inu o nazwie Anark Media i określonych parametrów sprzętowych). Wrażenie psuje jednak nikły zasób informacyjno-multimedialny, który został ograniczony do kilku screenshotów (niska rozdzielczość) i flashowego trailera.

Przedpremierowe zamówienia na Zodiaca, kolejnego rywala dla GameBoy’a
Przedpremierowe zamówienia na Zodiaca, kolejnego rywala dla GameBoy’a

Łosiu, 18 września 2003, 08:39

Już kilkukrotnie na łamach naszego serwisu informowaliśmy (wiadomości: Co słychać w projekcie Zodiac..., Projekt Helix ujawniony...) o nowej przenośnej konsoli o nazwie Zodiac (wcześniej Helix), która niedługo będzie konkurować między innymi ze znanym wszystkim GameBoy’em Advance. Oficjalna strona firmy Tapwave, twórcy owego urządzenia, została właśnie wzbogacona o możliwość złożenia przedpremierowego zamówienia na Zodiaca. Dostępne są dwie wersje tej maszynki, tj. z 32MB pamięci (cena 299.99 dolarów – około 1200 PLN) oraz z 128MB pamięci (cena 399,99 dolarów – około 1600 PLN).