Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 września 2003

„Pokój Rzymski” od ojców wirtualnego „Kuby Rozpruwacza”

eLKaeR, 26 września 2003, 16:12

Pax Romana - w starożytnym Rzymie określenie stanu pokoju, utrzymywanego za pomocą siły zbrojnej, istniejącego wewnątrz i na zewnątrz państwa; hasło w czasie wojen domowych (schyłek republiki - I wiek p.n.e.); podstawowy element ideologii Oktawiana Augusta (Caius Iulius Caesar Octavianus Augustus). Tak właśnie prezentuje się encyklopedyczna definicja słynnego „Pokoju Rzymskiego”, którego PeCetową interpretację przygotowują (równolegle z grą pt. Jack the Ripper) pracownicy francuskiej firmy Galilea.

Zrobili C&C: Generals - Zero Hour i co dalej?

ComCo, 26 września 2003, 14:46

Zespół developerski EA Los Angeles stanął na wysokości zadania i od kilku dni zachodni gracze mogą nabyć w sklepach oficjalne rozszerzenie strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer: Generals, noszące podtytuł Zero Hour. Programiści nie byliby jednak sobą, gdyby zostawili ów cykl samemu sobie - otóż na najbliższe tygodnie/miesiące zaplanowano wypuszczenie kilku patchy uzupełniających do pełnej wersji „Generałów”. Moje pytanie brzmi jednak: czy będzie kolejna część serii?

Twórcy Spawn: Armageddon klonują gry z cyklu Devil May Cry
Twórcy Spawn: Armageddon klonują gry z cyklu Devil May Cry

eLKaeR, 26 września 2003, 14:18

Wśród wielu popularnych serii komiksowych poczesne miejsce zajmuje saga, traktująca o przygodach mrocznego i przerażającego bohatera imieniem Spawn (pierwsze albumy ujrzały światło dzienne w połowie ostatniej dekady minionego wieku). Pod koniec lipca bieżącego roku umieściliśmy na wortalu GRY-OnLine tekst, zapowiadający nadejście kolejnej gry ze wspomnianym herosem w roli głównej. Teraz mamy dla Was zbiór dodatkowych faktów oraz zestaw trzech świeżych screenshotów, związanych z programem Spawn: Armageddon.

Recenzja: Neverwinter Nights - Shadows of Undrentide

Fajek, 26 września 2003, 14:12

Shadows of Undrentide to pierwszy dodatek do Neverwinter Nights stworzony jest przez firmę BioWare oraz nowo powstałe studio FloodGate, składające się przede wszystkim z byłych członków zespołu Looking Glass Studios.

Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition, czyli kompilacja gier oraz film animowany
Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition, czyli kompilacja gier oraz film animowany

eLKaeR, 26 września 2003, 13:23

Przed niespełna dwoma tygodniami po raz pierwszy powiadomiliśmy Was o planach japońskiej korporacji Capcom, dotyczących wydania wirtualnej bijatyki pt. Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition z okazji piętnastej rocznicy powstania sagi „Ulicznego Wojownika”. Natomiast dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować garść istotnych informacji dodatkowych.

Nowa oferta Nintendo skierowana w stronę ubogich graczy

Łosiu, 26 września 2003, 10:49

Z czym kojarzą się konsole przeciętnemu graczowi? Z drogimi grami i gdzieniegdzie (w zależności od kraju, w tym i w Polsce) z drogimi konsolami. A z czym kojarzą się Chiny? Z ogromną ilością ubogich ludzi, którzy właśnie wyrywają się spod komunistycznego klosza i łakną... Internetu, rozrywki..., gier i konsol. Firma Nintendo zadała sobie oba te pytania i odpowiedziała na nie w taki sposób – anonsując konsolę dla mas iQue Player.

Znana polska grupa developerska Rebelmind ujawnia Space Hacka
Znana polska grupa developerska Rebelmind ujawnia Space Hacka

Łosiu, 26 września 2003, 09:49

Dziś z samego rana polski zespół developerski Rebelmind, znany z naprawdę solidnych produkcji, typu Wielka Wyprawa (znakomita gra dla dzieci) czy też Grom (gra akcji/cRPG) przesłał nam wiadomość, iż pod koniec przyszłego tygodnia oficjalnie zaanonsuje swój nowy projekt – Diablopodobną grę akcji o tytule Space Hack. Co więcej udostępnił też pierwszego screena z owej produkcji. Dodam jeszcze, iż firma cały czas pracuje też nad zapowiedzianą w zeszłym roku grą - A Fistful Of Gold.

Top 10 w Stanach Zjednoczonych w okresie od 7 do 13 września

Kull, 26 września 2003, 08:42

Ameryka to dziwny kraj, a jej mieszkańcy jeszcze bardziej. Nie dość, że ich tydzień trwa od niedzieli do soboty, to na dodatek mają oni specyficzne upodobania w doborze gier komputerowych. Symulatory samolotów, mania Simsów i gier z serii Tycoon to znaki rozpoznawcze Top 10 USA.

Shares The Pain Multiplayer Edition do Postal 2

ComCo, 26 września 2003, 08:01

O tym, że druga część kontrowersyjnej i bardzo brutalnej gry akcji, pt. Postal, otrzyma tryb rozgrywki wieloosobowej wiedzieliśmy już od końca sierpnia bieżącego roku. Tymczasem programiści z zespołu Running With Scissors podali właśnie garść dokładniejszych informacji w sprawie owego rozszerzenia oryginału, które nosi „dźwięczny” podtytuł: Shares The Pain Multiplayer Edition.