Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 września 2003

Ponad 70% nastolatków sięgnęło po GTA III i GTA:VC, pomimo ograniczenia wiekowego

ComCo, 17 września 2003, 16:18

Symulator złodzieja samochodów vel symulator gangstera, albo tytuł najczęściej pojawiający się w wypowiedziach obrońców moralności zwracających uwagę na zgubny wpływ gier na młodzież - seria Grand Theft Auto - po raz kolejny odegrał główną rolę w jednej z ankiet przeprowadzonych na Zachodzie. Tym razem okazało się, że około 71 procent amerykańskich nastolatków miało styczność z pełną wersją gry autorstwa Rockstar Games, pomimo faktu, że posiada ona wskaźnik „M” (sprzedaż osobom, które nie ukończyły 17 lat jest zabroniona). Zbliżone pytanie zadano również młodzieży, która brała w ostatnim czasie udział w rozmaitych bijatykach i aż 34% z nich miało wcześniej styczność z cyklem Grand Theft Auto.

Pentium 4 Extreme Edition – procesor dla „hardkorowych” graczy

Fajek, 17 września 2003, 15:42

Firma Intel w odpowiedzi na procesory z serii AMD Athlon 64 FX proponuje „ekstremalnym” graczom nową wersję swojego flagowego produktu jakim jest procesor Pentium 4. Na trwającym właśnie Intel Development Forum 2003, firma ta pokazała procesor Pentium 4 3.2GHz Extreme Edition, wyposażoną w pamięć podręczną o wielkości 2MB.

Amerykańscy posiadacze PS2 dostaną do nabycia dysk twardy o pojemności 40 GB

ComCo, 17 września 2003, 14:52

Zachodnie źródła podają, iż 40 GB dysk twardy do konsoli PlayStation 2 już niedługo zadebiutuje na sklepowych półkach w Stanach Zjednoczonych. Ów produkt był do tej pory dostępny jedynie dla japońskich posiadaczy powyższej platformy, zaś korporacja Sony planuje wypuścić go na rynek równolegle do komercyjnego startu swojej najnowszej produkcji MMORPG, czyli Final Fantasy XI (ustalonego na marzec przyszłego roku).

Top 20 gier w UK (17/09/03)

eLKaeR, 17 września 2003, 14:06

Pakiet EyeToy: Play, broniąc się przed „Wielką Ucieczką”, ustąpił z pozycji lidera na rzecz gry Star Wars: Knights of the Old Republic w aktualnej edycji zestawienia brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanego przez organizacje ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 6 do 13 września 2003.

Ćwierć setki przereklamowanych gier wg GameSpy

eLKaeR, 17 września 2003, 12:13

Redaktorzy popularnego sieciowego serwisu GameSpy postanowili przygotować listę największych rozczarowań w historii gier wirtualnych. Dotychczas ujawniono 15 spośród 25 pozycji – pozostałe tytuły będą sukcesywnie publikowane do 19 września 2003, natomiast dzień później mają być przedstawione typy Internautów.

„Utleniona” platforma N-Gage za ok. 43% normalnej ceny

eLKaeR, 17 września 2003, 11:16

Sugerowana cena detaliczna hybrydowej platformy elektroniczno-rozrywkowej N-Gage w Wielkiej Brytanii oscylować ma w granicach 230 GBP. Alternatywną ofertą dysponuje korporacja O2, czyli jeden z wyspiarskich operatorów telefonii komórkowej.

ŚGK Wydanie Specjalne 3/2003 już w piątek w sprzedaży

Solnica, 17 września 2003, 10:51

W najbliższy piątek w kioskach i salonach prasowych pojawi się kolejny numer Wydania Specjalnego ŚGK, tym razem w całości poświęcony grom określanych mianem FPS. Oprócz wielu ciekawych tekstów na temat tego typu gier, z którymi będziecie mogli się zapoznać wewnątrz numeru, na dołączonych doń płytach CD znajdziecie między innymi nową, poprawioną wersję gry Snajper oraz wydawany przez Armię Stanów Zjednoczonych shooter taktyczny – America's Army.

Wieści z X03, czyli przyszłością jest serwis Xbox Live

Łosiu, 17 września 2003, 09:48

Rozpoczęła się długo zapowiadana europejska konferencja X03 firmy Microsoft, na której dziennikarze ze Starego Kontynentu mogą dowiedzieć się jak gigant z Redmod zamierza dalej rozwijać swoją konsolę Xbox. Zeszłoroczna impreza upłynęła pod znakiem wykupienia firmy Rare, w tym zaś roku Microsoft skupił się na zaprezentowaniu swoich planów związanych z rozgrywką sieciową i serwisem Xbox Live.

Homeworld 2 już w sklepach
Homeworld 2 już w sklepach

Syriusz, 17 września 2003, 09:27

Korporacja Vivendi Universal Games ogłosiła, że Homeworld 2, sequel jednego z najlepszych kosmicznych RTS-ów, jakie pojawiły się na komputerach osobistych PC, opuścił już progi tłoczni i zmierza obecnie do sprzedawców. Cenę detaliczną rzeczonej produkcji ustalono na 49,99 dolarów amerykańskich.

Microsoft i Epic Games razem

Syriusz, 17 września 2003, 08:45

Podczas trwającej właśnie imprezy X03 korporacja Microsoft podała do wiadomości publicznej informację o podpisaniu ekskluzywnego porozumienia wydawniczego z firmą Epic Games (odpowiedzialną m.in. za serię gier spod znaku Unreal czy Jazz Jackrabbit). W myśl nowego hasła giganta z Redmond „It's good to play together”, Epic Games wraz z utworzonym niedawno studiem developerskim - Scion Studios, przygotuje, bliżej nieokreśloną, liczbę tytułów na platformy: PC Windows i Microsoft Xbox.

Sprzedaż konsol na terenie Japonii wróciła do normy

Phoenix, 17 września 2003, 06:03

Sprzedaż konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni znowu powróciła do „normalnego” stanu. Wyniki GameCuba ponownie plasują się w granicy 17.81% - pod koniec sierpnia wartość ta wynosiła 27.79% (pojawienie się Tales of Symphonia). W czasie, kiedy notowania GC spadały, „czarnulka” zwiększyła skoczyła z 27.58% na 30.93%. Zmiany te wywołało pojawienie się na GameCuba Mario Golf: Toadstool Tour, która nie sprostała grze Mobile Suit Gundam - Encounters in Space na PlayStation2.