Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 września 2003

Knights of the Old Republic 2 – będzie... nie będzie... ?

Kull, 24 września 2003, 18:30

Knights of the Old Republic odniósł na zachodzie wielki sukces; to jednak było do przewidzenia; połączenie Baldur’s Gate z widokiem FPP i wspaniałym światem Star Wars w pięknej oprawie graficznej, to dzieło które po prostu było skazane na sukces. W Polsce możemy już nabyć wersję gry na Xboxa, na wersję PC musimy trochę poczekać – niemniej jednak znajduje się ona na liście „gier nadchodzących”, naszego rodowitego wydawcy Licomp Empik Multimedia.

10 powodów przesunięcia premiery Half-Life 2, według serwisu HomeLan

ComCo, 24 września 2003, 15:28

Niestety, stało się. Half-Life 2 nie pojawi się na rynku zgodnie z planem (30-ego września), zaś na premierę pełnej wersji rzeczonej strzelanki pierwszoosobowej przyjdzie nam poczekać praktycznie do tegorocznej Gwiazdki. Oficjalnych powodów takiego stanu rzeczy nie podano, jednak redaktorzy zachodniego serwisu HomeLan przygotowali własną listę dziesięciu, ich zdaniem najważniejszych, przyczyn opóźnienia.

AMD Athlon 64 - premiera

Fajek, 24 września 2003, 15:27

Dziś firma AMD zaprezentowała swój najnowszy produkt – procesor z serii Athlon 64. To właśnie na dziś przypadła oficjalna premiera tegoż procesora, która od dłuższego czasu była opóźniana. Fakt wprowadzenia do sprzedaży procesorów 64-bitowych przeznaczonych dla indywidualnego użytkownika na pewno przejdzie do historii, podobnie jak miało to miejsce z wprowadzeniem pierwszych układów 32-bitowych z rodziny i386.

Historia gier Massively Multiplayer Online w ośmiu częściach spisana

ComCo, 24 września 2003, 14:26

Produkcje zaliczające się do gatunku MMO na stałe wpisały się już w historię „branży” rozrywkowej - bardzo ciężko jest aktualnie określić liczbę powstających (czy już ukończonych) tytułów. W rzeczywistości jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jakie były początki sieciowych gier online. W końcu kilka lat temu tylko nieliczne osoby w naszym kraju mogły sobie pozwolić na stały dostęp do Internetu czy nawet posiadanie modemu (temat przepustowości łącz pozostawię bez komentarza), przez co kolejne pozycje massively multiplayer były znane jedynie z opowieści zachodnich graczy. Dla graczy zainteresowanych tematem, redaktorzy serwisu GameSpy oraz pracownicy korporacji AMD przygotowali bardzo interesujący cykl ośmiu artykułów, stanowiących ciekawe kompendium wiedzy na temat gier online...

Telefon komórkowy z chipem Nvidii w środku! Czemu nie?

Solnica, 24 września 2003, 12:35

Na trwających właśnie w Taipei targach Computex, Nvidia zaprezentowała swoje najnowsze dziecko – chip graficzny oznaczony symbolem GoForce 2150 i przeznaczony do wykorzystania w różnego typu urządzeniach przenośnych takich jak palmtopy, telefony komórkowe, itp. Tym samym Nvidia postanowiła wejść na nowy rynek, na którym może przynajmniej przez jakiś czas będzie mogła poczuć się niezagrożona przez swojego najgroźniejszego obecnie konkurenta – firmę ATI :)

Recenzja: Tron 2.0

Fajek, 24 września 2003, 12:16

Tron 2.0 to gra akcji, będąca kontynuacją kultowego filmu wytwórni Walta Disney’a z 1982 roku - Tron. Akcja gry rozgrywa się w 21 lat po wydarzeniach znanych z filmu. Gracz wciela się w postać Jeta Bradley’a, młodego i niezwykle zdolnego programisty...

Grający w Project Entropia – strzeżcie się programu PE-Tool

Łosiu, 24 września 2003, 12:15

W przeszłości kilkukrotnie wspominałem już na łamach naszego serwisu o nietypowej jak na obecne standardy grze z gatunku MMOcRPG, pt. Project Entropia. Nietypowej, ponieważ w odróżnieniu od wszystkich obecnie istniejących tytułów MMO, tu ekonomia i gospodarka wirtualnego świata oparta jest na prawdziwej, realnej walucie. Z racji takiego, a nie innego systemu ekonomicznego niezwykle newralgicznymi elementami całości są tu dane osobowe użytkownika. Dziś wszystkie osoby grające w Project Entropia otrzymały od producenta ostrzeżenie o groźnym programie o nazwie PE-Tool, który pod pozorem ułatwiana rozgrywki w PE, de facto pobiera nazwę oraz hasło konta użytkownika.

Skoki narciarskie 2004 na rozbiegu
Skoki narciarskie 2004 na rozbiegu

Fajek, 24 września 2003, 10:27

Jeszcze przed końcem roku w serii Dobra GRA ukaże się nowa wersja popularnych Skoków narciarskich przygotowana specjalnie na sezon 2003/2004. Wydawca obiecuje świetną zabawę bez komplikacji i konsekwentnie stawia na polski produkt.

Rusza polowanie na najlepsze gry na konsolę N-Gage(TM)

Fajek, 24 września 2003, 10:01

Firma Nokia poinformowała dzisiaj o rozpoczęciu konkursu „ConnectCoder: N-Gage(TM) Mobile Game Deck Game Battle 2003”. Jest on przeznaczony dla programistów z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady i ma na celu wyłowienie najlepszych pomysłów na gry, które wykorzystają wyjątkowe możliwości konsoli do gier N-Gage w zakresie mobilnych rozgrywek online. Konkurs potrwa do 31 stycznia 2004 roku i ma pomóc twórcom gier w wyzwoleniu ducha pomysłowości i innowacji.

Głosy profesjonalnych aktorów w Lords of EverQuest

Łosiu, 24 września 2003, 09:34

Trzeba firmie Sony przyznać, iż stworzyła i nadal rozwija jednego z najznamienitszych MMOcRPG jaki kiedykolwiek istniał, tj. EverQuest. Praktycznie rzecz biorąc od chwili powstania w roku 1999 bezsprzecznie dzierży on tytuł lidera na rynku gier MMO z setkami tysięcy subskrybentów. Jak wiemy od pewnego czasu trwają prace nad drugą częścią EverQuesta, godnym następcą części pierwszej oraz strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym Lords of EverQuest. Akcja tego RTSa naturalnie rozgrywa się w świecie znanym z sieciowego EverQuesta i Sony dokłada wszelkich starań, by tytuł ten godnie reprezentował dorobek swego wielkiego kuzyna. Dobrym dowodem na to, jest fakt, iż bohaterom gry użyczą głosu aktorzy znani m.in. z takich filmów jak: Star Trek: The Next Generation, The Waterboy, czy Lord of The Rings.

Top 20 gier w UK (24/09/03)

ComCo, 24 września 2003, 08:04

Do kilku ciekawych przetasowań doszło w rankingu najlepiej sprzedających się programów branży elektroniczno-rozrywkowej na terenie Wielkiej Brytanii. W pierwszej szóstce zestawienia możemy znaleźć aż czterech debiutantów: Conflict: Desert Storm II (pierwsze miejsce!), Colin McRae Rally 04 (druga lokata), Rugby 2004 (4. miejsce) oraz Jedi Knight: Jedi Academy (pozycja szósta). Nieznaczny spadek zanotował dotychczasowy lider (gra Star Wars: Knights of the Old Republic), zaś na miejscu 19 pojawiła się – także debiutująca - czwarta część „deskorolkowego” cyklu Tony Hawk's Pro Skater.

Termin premiery Half-Life 2 przesunięty... tym razem przez Valve Software

Łosiu, 24 września 2003, 07:43

Od chwili, kiedy koncern Vivendi Universal podał informację, iż druga część słynnej gry akcji Half-Life nie ukaże się 30 września, zaś sam producent, firma Valve Software, upierała się, że ów tytuł zostanie wydany w tym terminie, wszędzie, zarówno w kręgach prasowych jak i fanowskich wrzało. Jedni mówili, że H-L2 wyjdzie 30 września, inni, że nie ma na to szans. Czas leciał, sytuacja nie ulegała zmianom, a do naszych uszu dochodziły tylko informacje o tym, że, kolejno: sklep internetowy EBGames, później dystrybutorzy gry na Wielką Brytanię i Niemcy przesunęli premierę H-L2 na koniec roku. Dziś ostatecznie mamy rozwiązanie tej sytuacji, bowiem zespół Valve Software oficjalnie potwierdził to, co wcześniej mówił koncern Vivendi - Half-Life nie ukaże się 30 września.