Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 września 2003

NCAA Football 2004 trafi na platformę N-Gage

ComCo, 22 września 2003, 16:25

W ostatnich dniach sierpnia informowaliśmy Was o podpisaniu porozumienia pomiędzy korporacją Electronic Arts a firmą Nokia, na mocy której gry tej pierwszej zostaną zaadoptowane na, zbliżającą się wielkimi krokami, platformę N-Gage (rynkowy debiut na początku października). Pierwsze efekty powyższej współpracy możemy zobaczyć już dzisiaj - otóż EA podała, iż pełna wersja symulacji futbolu amerykańskiego o nazwie NCAA Football 2004 ukaże się w wersji dedykowanej omawianemu urządzeniu jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Euro Club Manager 03/04 zaanonsowany
Euro Club Manager 03/04 zaanonsowany

Syriusz, 22 września 2003, 13:04

Korporacja GMX Media została światowym wydawcą (z wyjątkiem Włoch i Hiszpanii) nadchodzącego piłkarskiego menadżera o nazwie Euro Club Manager 03/04, którego developingiem zajmuje się obecnie studio WaywardXS. „Tytuł ten zaskoczy wszystkich entuzjastów danego gatunku gier komputerowych wieloma ciekawymi i niepowtarzalnymi atrakcjami.” – powiedział Barry Leonard z GMX Media. Czy rzeczywiście tak będzie? Zobaczmy czym głownie spróbują przekonać nas autorzy.

Recenzja: Gorky Zero

Fajek, 22 września 2003, 12:31

Gorky Zero to prequel znanej taktyczno-przygodowej gry Gorky 17, stworzonej przez polskie studio developerskie Metropolis Software. Akcja tego tytułu toczy się kilka lat przed wydarzeniami znanymi z Gorky 17...

Engine Homeworld 1 ogólnie dostępny

Kull, 22 września 2003, 10:56

Mimo pojawienia się w sklepach wspaniałej gwiezdnej strategii Homeworld 2, jej poprzedniczka (z numerem 1) nadal trzyma dobry fason i może poszczycić się szeroko rozwiniętą grupą jej miłośników. Producent gry planuje udostępnienie na swojej stronie jej engine’u, co z pewnością rozpocznie lawinę amatorskich dodatków i ulepszeń gry.

Spory "wysyp" wersji demonstracyjnych

ComCo, 22 września 2003, 10:32

Zarówno developerzy, jak i wydawcy nowych produkcji nie próżnują. Najlepszym sposobem na przekonanie graczy co do wartości programu jest oczywiście opublikowanie grywalnego dema - dzięki takiemu rozwiązaniu "namacalnie" można stwierdzić jakość gry i zdecydować się na późniejszy zakup. Ostatni weekend obfitował w wersje demonstracyjne tytułów różnego rodzaju: The Lord of the Rings: The Return of the King (gry akcji - TPP), Nosferatu: The Wrath of Malachi (gry akcji - FPP), Judge Dredd: Dredd versus Death (gry akcji - FPS), Worms 3D (gra zręcznościowa), Lords of EverQuest (gra strategiczna - RTS) oraz Chaos Legion (gra akcji), zaś wszystkie pliki możecie oczywiście pobrać z naszego działu Pliki - serwer FTP.

Rome: Total War - debiut w telewizji BBC2
Rome: Total War - debiut w telewizji BBC2

Łosiu, 22 września 2003, 09:08

Zastanawialiście się do czego może zostać wykorzystany engine naprawdę dobrej gry strategicznej, powiedzmy, trzeciej części serii Total War traktującej o Imperium Rzymskim? Hmm..., można naturalnie zrobić kolejną grę opierającą się o ten silnik, można na jego podstawie zrobić jakiś program testujący komputer czy szybkość karty graficznej..., albo wykorzystać go w telewizji, co też uczyniły brytyjskie telewizje BBC i Lion Television. Otóż szefowie tychże stacji wpadli na genialny pomysł, by stworzyć program (TV game show) o tytule Time Commanders, w którym jego uczestniczy odtwarzają najsłynniejsze bitwy z historii naszej cywilizacji, począwszy od czasów Juliusza Cezara, a skończywszy na czasach Napoleona.

Szef marketingu Infinium Labs (konsola Phantom) trafił do zachodniego programu telewizyjnego z cyklu 'reality show'

ComCo, 22 września 2003, 08:07

Po ostatnim dochodzeniu w sprawie konsoli Phantom, jakie przeprowadzili redaktorzy serwisu [H]ard|OCP (zajrzyjcie tutaj), opinia na temat tej platformy uległa sporemu załamaniu, zaś coraz mniej osób zdaje się wierzyć w fakt, że całość kiedykolwiek pojawi się na rynku. Wydawało się jednak, że cała sprawa uległa chwilowemu uspokojeniu, a tymczasem Burton Roberts - brat szefa firmy Infinium Labs, pełniący w niej funkcję specjalisty od marketingu, pojawił się w telewizyjnym programie z cyklu 'reality show', o nazwie Survivor: Pearl Islands (emitowanym w telewizji CBS)! W czasie trwania odcinka przedstawiony był widzom jako tzw. „marketing executive” z Sam Francisco (Kalifornia), aczkolwiek redaktorzy strony GamerFeed ustalili, iż tak naprawdę jest to ta sama osoba...