Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 września 2003

Max Payne 2 - garść informacji odnośnie fabuły

ComCo, 20 września 2003, 15:23

Na 15 października wyznaczono premierę drugiej części znakomitej gry akcji/TPP z roku 2001, pt. Max Payne. Odliczanie trwa, bo przecież „jedynka” na dobre wpisała się do umysłów fanów gatunku (i gier ogólnie). W międzyczasie, redaktorom zachodniego serwisu internetowego IGN.com udało się porozmawiać z głównym autorem scenariusza pełnej wersji Max Payne 2: The Fall Of Max Payne - Samem Lake'm. W trakcie rzeczonej rozmowy padło kilka faktów odnośnie samej fabuły nadchodzącej produkcji, które przytaczam poniżej.

Race Driver 2 także na PC

Kull, 20 września 2003, 14:30

Z ostatnich zapewnień Codemasters wynika, że kolejna część gry wyścigowej - Race Driver 2: The Ultimate Racing Simulator ukaże się w wersji nie tylko na Xboxa (co zapowiedziano tydzień temu), ale także na PeCety - wiosną 2004. Obie wersje będą posiadać możliwość prowadzenia pojedynków przez Internet (on-line; do 12 graczy), oraz tryb kariery dla pojedynczego gracza (off-line).

Kolejny dodatek do RollerCoaster Tycoon 2
Kolejny dodatek do RollerCoaster Tycoon 2

Kull, 20 września 2003, 14:01

Time Twister to podtytuł nowego dodatku do RollerCoaster Tycoon 2. Zapowiadane rozszerzenie da nam możliwość stworzenia parku rozrywki, stylem wykonania nawiązującym do odmiennych klimatycznie epok; od ery prehistorycznej i mitologicznej, poprzez średniowiecze, do ery Rock & Rolla (lata 50-te) i przyszłości.

Era prohibicji w wydaniu twórców Desperados
Era prohibicji w wydaniu twórców Desperados

ComCo, 20 września 2003, 13:16

Chicago, lata trzydzieste poprzedniego wieku - czasy prohibicji. Świetny temat dla twórców gier komputerowych. Na usta niemal od razy ciśnie się przebojowa gra akcji/TPP Mafia, a po krótkim zastanowieniu dwie części strategicznego cyklu Gangsters. Wspomnienia wspomnieniami, a na wschodzie coraz lepiej widać zbliżającą się produkcję zespołu Spellbound (twórcy Desperados czy Robin Hood: The Legend of Sherwood), pt. Chicago 1930. Jeżeli kojarzycie te dwie pozycje z nawiasu, to zapewne wiecie, czego należy spodziewać się pełnej wersji nowego programu - połączenia taktyki ze strategią w niezłej postaci...

25 najbardziej przereklamowanych produkcji w historii gier komputerowych

Kull, 20 września 2003, 12:19

Jakiś czas temu na naszych łamach informowaliśmy o tworzonej przez serwis GameSpy listy największych rozczarowań w historii gier komputerowych. Kolejni zwycięzcy tegoż niezbyt prestiżowego zestawienia byli ujawniani przez kolejne dni tygodnia, dzisiaj znamy już całą „czarną listę”.

Star Wars Galaxies na Starym Kontynencie
Star Wars Galaxies na Starym Kontynencie

ComCo, 20 września 2003, 11:35

Star Wars Galaxies: An Empire Divided jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier, zaliczających się do gatunku MMORPG (o czym świadczy zawrotna liczba ponad 300 tysięcy zarejestrowanych użytkowników w samych Stanach Zjednoczonych). Tymczasem duet wydawniczy odpowiedzialny za tę produkcję, czyli LucasArts - Activision zapowiedział, iż serwery obsługujące omawiany tytuł zostaną uruchomione również w Europie. Począwszy od 31 października gracze z Wielkiej Brytanii oraz krajów skandynawskich będą mogli przyłączyć się do wirtualnego odwzorowania świata Star Wars, zaś od 7 listopada bieżącego roku dołączą do nich fani z Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Niemiec.