Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 września 2003

Greyhawk: Temple of Elemental Evil już w tłoczniach
Greyhawk: Temple of Elemental Evil już w tłoczniach

Phoenix, 8 września 2003, 17:59

Firma developerska – Troika Games ukończyła właśnie prace nad tworzeniem gry Greyhawk: Temple of Elemental Evil. Będzie to pozycja z gatunku cRPG oparta na module Advanced Dungeons & Dragons (pen-and-paper) z 1985 roku zatytułowanym „The Temple of Elemental Evil”, którego autorem jest Gary Gygax.

Broken Sword: The Sleeping Dragon oficjalnie w sieci

Phoenix, 8 września 2003, 17:26

Korporacja The Adventure Company podała do informacji publicznej, iż na łamach internetowego oceanu informatycznego pojawiła się oficjalna witryna gry Broken Sword: The Sleeping Dragon. Premiera produktu, który tworzy firma Revolution Studios przewidziana jest już na listopad bieżącego roku.

Nokia zapowiada N-Gage także dla Japończyków

Phoenix, 8 września 2003, 16:44

Nadchodzący „system” N-Gage dla posiadaczy telefonów komórkowych firmy Nokia w limitowanej wersji pojawi się także w Kraju Kwitnącej Wiśni. Takowe informacje przedstawił reprezentant rzeczonego koncernu na konferencji prasowej w Tokio.

Charytatywny turniej StarCraft: Brood War

Fajek, 8 września 2003, 16:17

Mamy zaszczyt poinformować, iż w dniach 13-14 września 2003 roku w kafejce Draco w Malborku odbędzie sie turniej Starcraft Broodwar. Nie jest to zwyczajny turniej, gdyż całkowity dochód z wpisowego przeznaczony będzie na pomoc dla chorej na złośliwy nowotwór mózgu (tzw.glejak) 6-cio letniej Dominiki Spichalskiej z Malborka.

Chwila refleksji…

Syriusz, 8 września 2003, 16:08

Według większości psychologów, gry w dzisiejszych czasach stały się dla większości nastolatków (a także ludzi dorosłych) doskonałą odskocznią od życia codziennego. Dzięki nim, wszyscy, naciskając jedynie przycisk „Start”, mogą przenieść się do niezwykłych światów, odegrać role nieosiągalne w poczciwej rzeczywistości czy podjąć się fantastyczne zadań. Jest super? Nie. Nieukształtowane charaktery młodych ludzi są w stanie powoli rozmyć różnice pomiędzy światem realnym a komputerowym, między tym, co wolno naprawdę, a co jest zarezerwowane wyłącznie dla postaci z ekranu monitora bądź telewizora.

GameCube sprzedaje się w Japonii lepiej, niż PlayStation 2. Tales of Symphonia rządzi!

eLKaeR, 8 września 2003, 14:28

Analitycy, związani z japońskim rynkiem elektronicznej rozrywki, opracowali właśnie listę ośmiu najlepiej sprzedających się konsol i dziesięciu bestsellerowych gier w Kraju Kwitnącej Wiśni. Podczas przygotowywania zestawienia wzięto pod uwagę wyłącznie wyniki sprzedaży, pochodzące z pierwszego tygodnia września bieżącego roku.

Pięć przykazań destrukcyjnych, czyli jak skutecznie zepsuć komputer osobisty?

eLKaeR, 8 września 2003, 13:10

Na witrynie internetowej o nazwie Dan’s Data znaleźliśmy dość osobliwy poradnik, traktujący o efektywnym niszczeniu PeCeta. Niecodzienny tekst przedstawia szereg interesujących metod, które może wykorzystać każdy amator komputerowej destrukcji. Sabotażyści, psuje i inni reakcjoniści wszystkich krajów łączcie się!

Quest for Glory wkracza do „Holu Sław”
Quest for Glory wkracza do „Holu Sław”

Syriusz, 8 września 2003, 12:24

Do „Hall of Fame”, czyli zestawienia najbardziej zasłużonych produkcji branży elektroniczno-rozrywkowej, prowadzonego przez serwis Gamespy, dołączyła w ostatnich dniach gra pod tytułem: Quest for Glory: So You Want to Be a Hero?. Wyróżnienie to jest szczególne z tego względu, iż każdego miesiąca wybierane zostają tylko dwa tytuły spośród nominacji nadesłanych przez internautów. Obecnie, w „Holu Sław” znajdują się m.in. takie gwiazdy jak: Donkey Kong, Pac-Man, Heroes of Might and Magic, Half-Life, Wolfenstein 3D, Command & Conquer, Rainbow Six, Starcraft, Fallout czy Warcraft 2.

Twórcy serii Conflict: Desert Storm zostaną wchłonięci przez swojego wydawcę?

eLKaeR, 8 września 2003, 11:00

Dokładnie za jedenaście dni nastąpi rynkowa premiera sequela gry Conflict: Desert Storm, noszącego podtytuł Back to Baghdad. Tymczasem liczne nieoficjalne źródła informują, że brytyjska korporacja SCi Games (wydawca rzeczonego produktu) zamierza przejąć całkowitą kontrolę nad firmą Pivotal Games (developer programu).

„Garść” informacji o Steamland
„Garść” informacji o Steamland

Syriusz, 8 września 2003, 10:29

Steamland to najnowszy projekt rosyjskiej firmy Buka Entertainment. W odległym i niesamowitym świecie toczy się zażarta walka. Pełna dziwacznej flory i fauny planeta jest siedzibą cywilizacji, zasilanych parą, robotów. Dzień w dzień, niezależnie od pogody czy różnych kataklizmów, opancerzone lokomotywy parowe przemierzają rozległe lądy i kontynuują niekończącą się wojnę.

Poszukiwani chętni do beta-testowania patcha v.1.10 dla Star Trek: Elite Force II

eLKaeR, 8 września 2003, 09:48

Specjalnie z myślą o posiadaczach gry Star Trek: Elite Force II powstaje właśnie poprawka systemowa, oznaczona symbolem v.1.10. Połączone sztaby firm Activision i Ritual Entertainment poszukują użytkowników, zainteresowanych uczestnictwem w przedpremierowych próbach nowego patcha.