Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 września 2003

Robotem być
Robotem być

Syriusz, 4 września 2003, 18:46

Korporacja MercurySteam Entertainment otworzyła oficjalną stronę swojego najnowszego projektu, gry akcji, Scrapland. Znajdziemy na niej solidny zbiór szczegółowych informacji na temat wspomnianego tytułu, także zestaw screenshotów, artworków oraz pulpitowych tapet. Warty polecenia jest dział „Characters”, zawierający, oprócz podstawowych danych o występujących postaciach, opis uzbrojenia, jakim dysponują oraz trójwymiarowy model. Flashowa animacja spowalnia w niewielkim stopniu przeglądanie rzeczonej strony, ale zawartość i wygląd rekompensują poświęcony czas z nawiązką.

Koniec współpracy pomiędzy Sports Interactive i Eidos

Phoenix, 4 września 2003, 15:15

Firmy Sports Interactive oraz Eidos podały do informacji publicznej, że trwająca tak długi czas współpraca nad rozwojem serii Championship Manager niedługo dobiegnie końca. Ostatnim zadaniem, jakie wspólnie ukończą obie firmy będzie stworzenie sezonu 2003/2004 dla wyżej wspomnianego tytułu. Developingiem zajmie się Sports Interactive, zaś wydaniem gry Eidos. Rynkowy debiut przewidziany jest na czwarty kwartał obecnego roku kalendarzowego.

Powtórka z historii: wojny punickie

Syriusz, 4 września 2003, 14:53

Bułgarskie studio developerskie Haemimont Games poinformowało o rozpoczęciu prac nad kolejną odsłoną Celtic Kings, strategii czasu rzeczywistego z elementami przygodowymi i role-playing. Nowa produkcja będzie nosiła nazwę Celtic Kings: The Punic Wars i przeniesie nas w lata 264-146 przed naszą erą, kiedy to rosnąca w siłę Republika Rzymska natrafiła na opór fenickiego państwa-miasta - Kartaginy.

Plany na temat wersji demonstracyjnej gry Far Cry

Phoenix, 4 września 2003, 14:18

Na niemieckim serwisie PC Games Online pojawiła się ostatnio informacja o rozmowach przeprowadzonych przez redaktorów tego właśnie serwisu z pracownikami firmy Crytek. Dialog ten miał na celu ustalenie tego, czy rzeczona firma ma w planach przedstawienie wersji demonstracyjnej gry Far Cry – pierwszoosobowej strzelanki.

Chiny inwestują w tworzenie silników gier komputerowych

Phoenix, 4 września 2003, 13:32

Jak podaje serwis China.org.cn rząd Chin przeznaczył 620 tysięcy dolarów na prace nad tworzeniem silników gier komputerowych.

Ubogo, nowocześnie i konserwatywnie – gra Half-Life 2 zadebiutuje na platformie PC równolegle w trzech wersjach. Zbierz je wszystkie?!

eLKaeR, 4 września 2003, 12:00

Zespół developerski z firmy Valve Software nadal podaje dzień 30 września 2003, jako moment komercyjnego debiutu drugiej części cyklu Half-Life. Natomiast po konsultacjach z korporacją wydawniczą Vivendi Universal Games, przedstawiciele popularnego brytyjskiego sklepu internetowego o nazwie GAME oświadczyli, że rozsyłanie wspomnianej pozycji do klientów wystartuje na przełomie października i listopada bieżącego roku. Ponadto ujawniono szczegółowe informacje, dotyczące metody dystrybucji programu.

Take-Two przejmuje TDK Mediactive, Inc.

Łosiu, 4 września 2003, 11:23

To zabawne jak toczy się życie i jak poszczególne sprawy zmieniają się z upływem czasu. Pamiętam jak ponad rok temu w branży chodziły pogłoski o upadku Take-Two, zawieszono nawet notowania akcji firmy na giełdzie Nasdaq, a dziś... No proszę. Firma prosperuje znakomicie co kwartał publikując coraz lepsze wyniki finansowe. O tym, że jest „dobrze” niewątpliwie świadczy fakt, iż Take-Two Interactive Software, Inc. przejmie firmę TDK Mediactive, Inc. za około 22,7 milionów dolarów. Umowa zostanie ostatecznie sfinalizowana na początku listopada bieżącego roku.

Top 10 gier w US (04/09/03)

Syriusz, 4 września 2003, 10:59

Firma NPDTechworld opublikowała kolejne zestawienie najchętniej kupowanych PeCetowych produkcji w Ameryce Północnej. Niewątpliwie, największą niespodzianką jest brak na dwóch pierwszych miejscach liderów ostatnich notować, tj. Frozen Throne i Flight Simulator 2004 (znajdują się dopiero na, odpowiednio, 4 i 3 pozycji). Rankingowi przewodzi, więc niespodziewanie, produkcja Electronic Arts - Madden NFL 2004, a wiceliderem została gra The Sims: Superstar (awans o jedno oczko).

Tylko dla konsol marki Microsoft i Sony, czyli Grand Theft Auto III + Grand Theft Auto: Vice City = Grand Theft Auto: Double Pack
Tylko dla konsol marki Microsoft i Sony, czyli Grand Theft Auto III + Grand Theft Auto: Vice City = Grand Theft Auto: Double Pack

eLKaeR, 4 września 2003, 10:47

Już niebawem popularna seria Grand Theft Auto zostanie poszerzona o pozycję, noszącą podtytuł Double Pack. Według fachowców z korporacji Rockstar Games, docelowymi platformami sprzętowymi dla tego projektu są dwie konsole stacjonarne nowej generacji.

Doom 3 oficjalnie na Xboxie

Syriusz, 4 września 2003, 09:35

Firmy: id Software i Activision, Inc. oficjalnie potwierdziły, znaną już od sporego czasu, informację: Doom 3, jedna z najbardziej oczekiwanych gier roku, pojawi się w wersji na konsolę Microsoft Xbox.

Szefowie Blizzarda i Sierry na razie mogą spać spokojnie...

Łosiu, 4 września 2003, 08:26

Od ponad roku francuski koncern Vivendi Universal otwarcie nosił się z zamiarem sprzedaży wszystkich swoich amerykańskich aktywów związanych z mediami, począwszy od wytwórni filmowych, a skończywszy na parkach rozrywki. W związku z tym przyszłość firm, które bezpośrednio interesują nas, graczy, stała pod znakiem zapytania. W końcu wczoraj doszło do zawarcia wstępnego porozumienia pomiędzy Vivendi a koncernem General Electric (właścicielem NBC) dotyczącego przyszłości oddziału Vivendi Universal Entertainment. Co więcej Vivendi ostatecznie zdecydowało się zatrzymać w swych rękach wszystko to, co związane jest z branżą gier video oraz branżą muzyczną.