Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 września 2003, 13:32

autor: Phoenix

Chiny inwestują w tworzenie silników gier komputerowych

Jak podaje serwis China.org.cn rząd Chin przeznaczył 620 tysięcy dolarów na prace nad tworzeniem silników gier komputerowych.

Jak podaje serwis China.org.cn rząd Chin przeznaczył 620 tysięcy dolarów na prace nad tworzeniem silników gier komputerowych.

Branża komputerowej rozrywki zazwyczaj nie jest aspektem, którym interesuje się władza jakiegoś kraju. Tutaj jednak miła niespodzianka nastąpiła w Chinach. Otóż tamtejszy rząd postanowił wyłożyć pieniądze na prace nad dwoma projektami, które otrzymały nazwę roboczą „863”. Jesteśmy, więc świadkami pierwszego tego typu wydarzenia na świecie. Nigdy wcześniej gry komputerowe nie były tematem, który stanowił zainteresowanie badań rządowych naukowców.

„Projekt ten skupi się na aspekcie silników gier video, który jest w zasadzie czymś podobnym do silnika samochodu. Z odpowiednio wykonanym silnikiem możemy stworzyć więcej gier w znacznie krótszym czasie.” - powiedział Li Wuqiang.

Niestety przedstawiciele władz chińskich nie podali żadnych szczegółów odnośnie rzeczonych prac.

Ostatnia aktualizacja: 2003-09-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.