Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 września 2003

Savage: The Battle for Newerth już na całym świecie

Phoenix, 10 września 2003, 19:15

S2 Games i iGames Publishing poinformowały w dniu dzisiejszym, iż gra Savage: The Battle for Newerth do sklepów na terenie całego świata. Jest to jeden z pierwszych tytułów, który łączy w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego z pierwszoosobową strzelanką.

Co sprawia mężczyznom więcej przyjemności: kobieta, czy rozrywka multimedialna?

Phoenix, 10 września 2003, 19:01

Niezwykle interesujący i zarazem bardzo humorystyczny artykuł pojawił się na łamach zachodniego serwisu ElectricNews. Głównym aspektem, o którym traktuje wspomniany tekst są upodobania żyjących w obecnych czasach mężczyzn. Z przeprowadzonej przez redaktorów magazynu „The Stuff” ankiety wynika, że mężczyźni wolą gry komputerowe od kobiet!

Firmy z „growego” sektora zyskują na znaczeniu

Syriusz, 10 września 2003, 16:21

W pierwszej dziesiątce corocznego rankingu „B2 100”, czyli zestawienia stu najszybciej rozwijających się korporacji z branży elektronicznej i elektroniczno-rozrywkowej, znalazły się trzy, dobrze znane wszystkim graczom, firmy. Mowa tu o: nVidii (miejsce czwarte), Electronic Arts (piąte) oraz Take-Two Interactive (szóste).

Futurystyczna przygoda na Syberii, czyli Phase: Exodus

eLKaeR, 10 września 2003, 14:51

Prosto z siedziby firmy wydawniczej Russobit-M nadeszła zapowiedź gry PeCetowej, stanowiącej połączenie produktu typu cRPG z elementami strategicznymi. Program otrzymał tytuł Phase: Exodus, a opracowywany jest przez studio developerskie o nazwie Horns & Hoofs.

Komputer ŚWIAT GRY 10/2003 już w kioskach

Solnica, 10 września 2003, 14:10

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, październikowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełne wersje gier Colobot oraz Vulture, a wewnątrz numeru wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów im pokrewnych.

Nieoficjalne informacje nt. procesora graficznego konsoli Microsoft Xbox 2

eLKaeR, 10 września 2003, 12:52

Następczyni elektroniczno-rozrywkowej platformy Xbox powinna ujrzeć światło dzienne na przełomie 2005 i 2006 roku. Serwis internetowy o nazwie TeamXbox przedstawił właśnie artykuł, związany z graficznym „sercem” kolejnego dzieła koncernu Microsoft.

150 milionów „Grających Chłopców” i 60 milionów „Czarnul”

eLKaeR, 10 września 2003, 11:27

Rynkowi analitycy podają, że od 1989 roku nabywców w skali całego globu ziemskiego znalazło 150.000.000 produktów z rodziny GameBoy (GB, GB Pocket, GB Color, GB Advance i GB Advance SP). Dokładnie 10% tej sumy stanowią systemy GBA, rozprowadzone przez korporację Nintendo w Stanach Zjednoczonych. Także stacjonarna platforma PlayStation 2 osiągnęła wart odnotowania pułap sprzedaży.

Ubi Soft Entertainment zmienia swoje rynkowe oblicze

eLKaeR, 10 września 2003, 11:26

Korporacja software’owa o nazwie Ubi Soft Entertainment powstała w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i aktualnie zajmuje trzecią lokatę wśród największych europejskich wydawców oprogramowania rozrywkowego (w przypadku rynku północnoamerykańskiego firma plasuje się na miejscu szóstym). Włodarze rzeczonego podmiotu gospodarczego postanowili dokonać teraz symbolicznej reorganizacji wewnętrznej, której wyrazem jest nowy znak graficzny.

Uwaga! Rekin atakuje!
Uwaga! Rekin atakuje!

Syriusz, 10 września 2003, 11:06

Bloody Waters: Terror to nadchodząca gra akcji, której developingiem zajmuje się studio Pineapple Interactive. Podczas rozgrywki obejmiemy kontrolę nad genetycznie zmodyfikowanym Białym Żarłaczem (rekinem). Udało mu się uwolnić z niewoli i teraz, wśród niedostępnych zakątków zawiłego archipelagu, rośnie w siłę, by zemścić się na swoich oprawcach - bezwzględnych naukowcach. W czasie naszej krucjaty, pomocy będzie mogła udzielić nam organizacja ekologiczna o nazwie „Cult of the Shark” (Kult Rekina).

Przetestuj walecznych Spartan
Przetestuj walecznych Spartan

ComCo, 10 września 2003, 10:57

Już jakiś czas temu informowaliśmy Was, że twórcy takich pozycji jak Legion czy Chariots of War - czyli zespół Slitherine Studios - pracują aktualnie nad rozbudowaną strategią turową o nazwie Spartan. Tymczasem developerzy powyższej produkcji zapowiedzieli fazę otwartych beta-testów gry, która rozpocznie się z końcem września bieżącego roku.

Lost Dungeons of Norrath już w sklepach
Lost Dungeons of Norrath już w sklepach

ComCo, 10 września 2003, 10:20

EverQuest - jedna z najpopularniejszych gier, które zaliczają się do gatunku MMORPG - doczekał się już kolejnego rozszerzenia. Korporacja wydawnicza Sony Online Entertainment ogłosiła, iż Lost Dungeons of Norrath (podtytuł dodatku) trafił właśnie na półki sklepowe na całym świecie, oferując wszystkim wielbicielom oryginału kilkadziesiąt przeróżnych uaktualnień oraz nowych opcji.

Quake III Arena - wzrost wydajności dzięki nowym bibliotekom dll

Łosiu, 10 września 2003, 08:35

Szybki procesor, szybka karta graficzna, dużo pamięci... itd. – to niestety nie wszystko, co w sposób wydatni wpływa na płynność działania najbardziej zasobo-żernych aplikacji komputerowych jakimi niewątpliwie są gry. Niebagatelne znaczenie mają tutaj sterowniki oraz, co często jest pomijane, biblioteki dll. Dowodem na to są biblioteki zoptymalizowane pod kątem gry Quake III i procesorów Athlon, które udostępnił na stronie internetowej ich autor.