Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 września 2003

GRY-OnLine nominowane w plebiscycie Złoty Komputer 2003
GRY-OnLine nominowane w plebiscycie Złoty Komputer 2003

Fajek, 16 września 2003, 14:51

Miło nam poinformować, że serwis GRY-OnLine został nominowany w plebiscycie Złoty Komputer 2003 organizowanym przez dwutygodnik Komputer ŚWIAT w kategorii Internet.

Galactic Civilizations: Expanded Universe już dziś
Galactic Civilizations: Expanded Universe już dziś

Syriusz, 16 września 2003, 14:10

W dniu dzisiejszym powinien pojawić się dodatek do strategii turowej Galactic Civilizations o nazwie: Expanded Universe. Odpowiedni plik zostanie udostępniony do pobrania za darmo wszystkim użytkownikom, w posiadaniu których znajduje się oryginalna płyta z pełną wersją GC. Dodatkowo, autorzy gry zorganizują specjalne spotkanie na kanale IRC #galciv (irc.stardock.com), podczas którego postarają się odpowiedzieć na wszelkie pytania zadane im przez entuzjastów wspomnianego tytułu.

Światowa i „GOLowa” premiera AquaMark 3

eLKaeR, 16 września 2003, 12:05

Nareszcie światło dzienne ujrzała kolejna odsłona popularnego programu AquaMark, służącego do testowania wydajności komputerów osobistych klasy PC w dziedzinie generowania zaawansowanych efektów wizualnych. Wspomniany benchmark wzbogacił już zasoby serwera FTP wortalu GRY-OnLine.

Recenzja: Restaurant Empire

Fajek, 16 września 2003, 11:40

Kolejna gra Trevora Chana, twórcy takich głośnych tytułów jak Capitalism czy Seven Kingdoms. Tym razem jest to strategia-ekonomiczna, w której możemy zająć się stworzeniem od podstaw najlepszej światowej sieci restauracji.

Perski książę ma już swoje miejsce w Sieci
Perski książę ma już swoje miejsce w Sieci

Syriusz, 16 września 2003, 11:30

Korporacja Ubi Soft Entertainment otworzyła podwoje oficjalnej strony internetowej czwartej edycji popularnej serii gier zręcznościowych Prince of Persia o podtytule: The Sands of Time. W pełnej wersji rzeczonej produkcji ponownie przeniesiemy się do fikcyjnego bliskowschodniego kraju, by towarzyszyć nieustraszonemu perskiemu księciu oraz pomóc mu w uratowaniu jego wspaniałego królestwa.

Czy pierwsze chipy AMD K9 zadebiutują w połowie bieżącej dekady?

eLKaeR, 16 września 2003, 11:18

Na sieciowym serwisie o nazwie X-bit labs ukazała się właśnie informacja, dotycząca następnej generacji procesorów ze stajni korporacji AMD. Należy wyraźnie zaznaczyć, że ta wiadomość posiada nieoficjalny status.

„Powiększ swój spokój” za, bagatelka, 130 dolarów...
„Powiększ swój spokój” za, bagatelka, 130 dolarów...

Łosiu, 16 września 2003, 09:39

Średnio za gry znanych wydawców musimy zapłacić na zachodzie około 45-50 dolarów, zaś twórcy projektu gry zatytułowanej Journey to Wild Divine proponują nam wydatek w wysokości 195,95$ za swoje dzieło. Czemu? Ano, w końcu osoby zestresowane i znerwicowane codzienną walką z okropnym szefem oraz innymi przeciwnościami losu, zyskają możliwość totalnego odprężenia się – gwarantują to twórcy Journey to Wild Divine, tj. nie byle kto, bo doktorzy Kurt Smith (biomedical engineer), Liana Mattulich i Jean Houston, były mnich buddyjski i muzyk tybetański Nawang Khechog oraz Joan Borysenko, autor książek „Minding the Body”, „Mending the Mind”.

FPS z alternatywną historią
FPS z alternatywną historią

ComCo, 16 września 2003, 09:34

Strzelanki pierwszoosobowe nie znudzą się chyba nigdy, zaś developerzy nie zrezygnują z „inwestowania” w ten gatunek (i dobrze). Kolejną produkcją akcji/FPS, która powinna zadebiutować na sklepowych półkach w okresie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, będzie Hollow - dzieło słoweńskiego zespołu ZootFly.

Edytuj modele ze Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy według własnych upodobań

ComCo, 16 września 2003, 09:29

Na dzisiaj (16 września) wyznaczono w Stanach Zjednoczonych moment rynkowego debiutu trzeciej części serii Star Wars Jedi Knight, noszącej podtytuł Jedi Academy. Tymczasem, zespół Raven Software, odpowiedzialny za stworzenie całości, opublikował w Sieci pakiet narzędzi edytorskich do w/w programu, który pozwala na modyfikację już istniejących modeli postaci oraz ich „skórek”.

„Wojna Pierścienia” w wersji demonstracyjnej
„Wojna Pierścienia” w wersji demonstracyjnej

ComCo, 16 września 2003, 08:18

Duet wydawniczy Vivendi Universal Games - Liquid Entertainment podał do wiadomości publicznej, że demo ich najnowszej produkcji, tj. strategii czasu rzeczywistego osadzonej w realiach powieści J.R.R. Tolkiena, pt. The Lord of the Rings: War of the Ring, powinno „wypłynąć” na fale Internetu już 22 września bieżącego roku.