Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNPS2XBOX
Okładka Judge Dredd: Dredd vs Death (PC)

Judge Dredd: Dredd vs Death

Judge Dredd: Dredd vs Death to wyprodukowana przez studio Rebellion pierwszoosobowa strzelanina z komiksowym herosem w roli głównej. Akcja gry osadzona została w futurystycznej metropolii Mega-City One.

Akcji | FPP | komiksy | strzelanki

Okładka Judge Dredd: Dredd vs Death (PC)

producent: Rebellion

wydawca: Sierra

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

17paź2003

PC XBOX PS2

12gru2003

GCN

Wiek XXII zastał ludzkość stłoczoną w potężnych miastach-molochach. Poza tymi metropoliami nie ma nic, tylko spalone słońcem wzgórza, równiny oraz kupa piachu. Jedna z aglomeracji jest liczące prawie 400 mln mieszkańców Mega-City One. Nad taka masa ludzi nie zapanowałby żaden tradycyjny system sprawiedliwości, dlatego pojawili się Sędziowie. Oni walczą o przestrzeganie prawa w sposób bezwzględny i co najważniejsze błyskawiczny. Każdy, na którego skierują swój surowy wzrok, zostaje natychmiast aresztowany, osadzony i osadzony (bądź zlikwidowany). Wśród stróżów prawa prym wiedzie Sędzia Dredd, jeden z najskuteczniejszych i najbardziej bezwzględnych gliniarzy. Czy jednak da rade przeciwstawić się większemu niebezpieczeństwu niż łapanie pospolitych rzezimieszków? Czy jest w stanie pokonać upiornych Sędziów Ciemności, z wielkim Sędzią Śmierci na czele?

Na te pytania odpowie gracz, który wcieli się w słynnego stróża prawa. Fabuła gry oparta jest na komiksie wydawnictwa AD2000, który ukazuje się nieprzerwanie od 1977 roku. Zadaniem gracza jest przebrniecie przez 11 rozdziałów gry, w czasie których patroluje ulice Mega-City One i wykonuje różne zadania. Dredd ma obowiązek interweniowania wszędzie tam, gdzie łamane jest prawo. Przestępcy są rozmaici i należy dostosować konieczne do zatrzymania podejrzanego środki do aktualnych potrzeb. Niektórzy delikwenci padają, bowiem na kolana na sam dźwięk głosu Sędziego, nie ma potrzeby wiec używać broni, wystarczy założyć im kajdanki i wysłać tam, gdzie będą mogli za swe winy odpokutować. Niekiedy jednak staja przed graczem bardziej zdeterminowane sztuki, z którymi nie obejdzie się bez walki. A już całkiem inna sprawa ma się ze sługami Sędziów Ciemności (Deatha, Fire’a, Mortisa) oraz szalonego Necrusa. Tutaj jedynym sędzia jest ogień z lufy podręcznego działka i nie ma się nad czym zastanawiać. Dredd standardowo wyposażony jest podręczną broń strzelecką, którą może przełączać w sześć trybów, np. strzelanie ogniem pojedynczym lub ciągłym, rażenie eksplodującymi pociskami, przypiekanie ogniem itd. Oprócz własnego arsenału, można używać 10 rodzajów innej broni, takiej jak karabin snajperski, pistolet laserowy, strzelba czy granaty. Grafika w grze opracowana została na silniku graficznym „Asura”, pozwalającym na uzyskanie interesujących efektów wizualnych. Rysownicy z AD2000 wzięli udział w pracach na tworzeniem gry, dlatego miłośnicy papierowego „Sędziego Dredda” łatwo rozpoznają w grze lokacje znane z komiksu. „Judge Dredd: Dredd vs Death” zawiera bogaty zestaw zabaw multiplayerowych, z których najciekawsze wydają się: tryb kooperacyjny na dwóch graczy oraz deathmatch dla czterech graczy jednocześnie (na podzielonym ekranie).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Judge Dredd: Dredd vs Death

Klasyfikacja PEGI Judge Dredd: Dredd vs Death

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Judge Dredd: Dredd vs Death

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1.3 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
Judge Dredd: Dredd vs Death - recenzja gry
Judge Dredd: Dredd vs Death - recenzja gry

Recenzja 6 stycznia 2004, 16:26

Przygodę w monumentalnym mieście rozpoczynasz od rutynowego aresztowania demonstrantów oraz wyłapania członków gangu paprzącego spray'em po murach rewolucyjne hasła lub reklamy zakazanego Red Bulla. Niedługo jednak będziesz zmuszony czekać, aż pojawią się prawdziwe problemy w postaci hord nieumarłych terroryzujących ludność, a biorących się nie wiadomo skąd. Wyjaśnienie fenomenu powstawania z grobu pojawia się wraz z wejściem na scenę czołowego adwersarza sędziego Dredda – sędziego Śmierć. Postać ta znalazła wprawdzie doskonałe rozwiązanie problemu przeludnienia Mega-City One – zabić wszystkich – lecz pomysł ów pozostaje w sprzeczności z przyjętą doktryną prawną, która nakazuje raczej aresztować wszystkich. Niewiele w stosunku władz do nowatorskich propozycji sędziego Śmierć zmienia jakże słuszna argumentacja wynikająca nie tylko z jego troski o ład, ale z dogłębnej znajomości ludzkiego wnętrza – wszelkie zło jest domeną żywych, a więc samo życie jest złem i należy je zniszczyć w pierwszej kolejności. Rex Mundi się kłania, a Judge Dredd rusza do akcji.

PC
GCN
XBOX
PS2