Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cleric (PC)
OkładkaCleric (PC)

Cleric PC

Przygodowa gra akcji utrzymana w konwencji horroru. Prace nad nią zostały wstrzymane. Projekt zakładał, że wcielimy się w kleryka, który walczy siłami ciemności. Produkcja miała rozgrywać się w XVI-wiecznej Rosji i atakować gracza gęsta atmosferą tajemniczości.

Przygodowe | FPP | horror | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cleric Premiera PC

anulowana

producent: Plutonium Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Trójwymiarowa gra akcji/FPP utrzymana w konwencji horroru. Jej twórcy, zespół Plutonium Games przyznają, że inspiracją do powstania Clerica były klasyczne horrory z lat siedemdziesiątych i słynna seria Resident Evil. Szef projektu jednoznacznie stwierdza, że nie ma nic bardziej ekscytującego niż szeregi śmiercionośnych zombie i bardzo mało amunicji do strzelby – jedynej posiadanej broni. Akcja gry rozgrywa się w XVI-wiecznej Rosji. Gracz staje się tytułowym klerykiem, Wielebnym Ojcem o imieniu Aronos, przybyłym do górskiego miasteczka Novo-Kholmogory, w chwili, gdy kilka osób ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszyscy mężczyźni i wojownicy, którzy udali się na ich poszukanie nie wrócili i słuch po nich zaginął. Gracz szybko staje się przywódcą duchowym całego miasteczka, musi rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć oraz jak się później okazuje, przeciwstawić się siłom ciemności.

Gra łączy wartką akcję, rozwiązywanie zagadek i elementy role-playing. Całość rozgrywa się na sporych rozmiarów terenie - około 100 mil kwadratowych. Znajdziemy tu szereg różnorodnych lokacji, duże i mroczne lasy, skutą lodem rzekę, klasztor, starą rosyjską fortecę, jaskinie, itd. Podczas przygody zetkniemy się z najróżniejszymi bestiami, m.in. lisze, zombie, demony oraz członkowie kultu zła. W walce z nimi pomogą nam nadprzyrodzone moce uzyskiwane dzięki „świętym symbolom” oraz szereg różnorodnych broni (pałki, miecze i muszkiety) i przedmiotów (święte księgi, eliksiry, itp.).

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.1 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cleric: 16+