Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2016, 09:39

Unloved – ukazała się komercyjna kontynuacja popularnego moda

Po roku spędzonym w Early Access do sprzedaży trafiła pełna wersja Unloved. Jest to zbudowana na Unreal Engine 4 gra FPS, która stanowi rozwinięcie pomysłów z popularnego moda do Doom II.

Gracze pecetowi zdążyli już się przyzwyczaić, że popularne mody są często przerabiane na produkcje komercyjne. Rzadko jednak autorzy podczas tego procesu tworzą swój nowy projekt od zera, z pierwowzoru biorąc jedynie pomysły. Tą drogą poszli ludzie ze studia BlueEagle Productions, którzy właśnie wypuścili na pecety FPS-a Unloved, bazującego na modyfikacji pod tym samym tytułem. Grę można kupić w serwisie Steam za 8,99 euro, czyli w przeliczeniu około 39 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 40% z okazji premiery i po 6 października podskoczy do 14,99 euro (ok. 64 zł).

Unloved rozpoczęło żywot w 2010 roku, jako modyfikacja do Doom II: Hell on Earth. Wersja komercyjna zbudowana została na silniku Unreal Engine 4. Przesiadka na nową technologię przyniosła oczywiście znacznie lepszą grafikę, ale zachowano znane z pierwowzoru bardzo szybkie tempo akcji i wysoką brutalność walki.

W Unloved nie uświadczymy rozbudowanej fabuły. Trafiamy po prostu w wyjęte wprost z koszmarów sennych dziwne miejsce opanowane przez demony i musimy wywalczyć sobie drogę ku wolności. Wszystkie mapy generowane są losowo, ale w dosyć specyficzny sposób. Autorzy ręcznie opracowali bowiem masę małych segmentów, a silnik za każdym razem tworzy z nich inne kombinacje. Następnie specjalny moduł nazwany Architektem zamyka dostęp do niektórych lokacji i decyduje gdzie umieścić pozwalające je otworzyć klucze, jak również ustala miejsce, gdzie będziemy musieli wykonać ostateczne zadanie, po którym przeniesiemy się na nowy poziom.

Unloved zaprojektowano z myślą o fanach oldskulowych FPS-ów. Tempo rozgrywki jest bardzo duże, poziom trudności wysoki, a gra nie ogranicza w żaden sposób ilości taszczonego przez gracza arsenału. Każdy typ uzbrojenia da się modyfikować za pomocą znajdowanych po drodze części. W trakcie rozgrywki gromadzimy również magiczne świecidełka ulepszające zdolności bohatera, pozwalając np. zwiększać jego wytrzymałość na obrażenia lub przyśpieszając jego ruchy. Na raz możemy jednak nosić tylko kilka takich ozdóbek, więc trzeba zdecydować jakie bonusy najlepiej pasują do naszego stylu walki.

Gra oferuje kilka różnych trybów rozgrywki. Standardowym jest Ultra Violence, stawiający na szybką akcję i hektolitry krwi wylewane na ekran. Z kolei Classic Horror wzmacnia przeciwników i zmniejsza ilość amunicji. Jego kompletnym przeciwieństwem jest koncentrujący się na radosnej rozwałce Arcade Style. Ostatnim jest Hot Mode, wzorowany na polskim SUPERHOT, gdzie czas biegnie tylko wtedy, gdy się ruszamy. Wszystkim tym możemy bawić się samotnie lub w kooperacji dla maksymalnie czterech graczy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Unloved na Steam
  3. Unloved – pobierz oryginalnego moda do Doom II