Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 października 2016, 11:10

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 1-2 października (m.in. Tomb Raider, Sproggiwood, Doom & Destiny)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Tomb Raider, Sproggiwood, seria Doom & Destiny, Templar Battleforce i Legend of the Skyfish.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Tomb Raider

Android: 50 groszy

Najnowszy przegląd rozpoczynamy od klasyka za grosze, a dokładniej rzecz ujmując – od pierwszej, historycznej odsłony cyklu Tomb Raider w wydaniu mobilnym, kosztującej aktualnie na platformie Google Play zaledwie... 50 groszy. Przygodowa gra akcji TPP pozwala po raz pierwszym wcielić się  panią archeolog Larę Croft, wspólnie z którą poszukujemy prastarego artefaktu Scion. W tym celu odwiedzamy grobowce Starożytnego Rzymu i Egiptu, miejsce pochówku Qualopeca, a także odkrywamy pozostałości Atlantydy. Edycja mobilna oferuje grafikę w wyższej rozdzielczości, płynniejszą animację oraz dwa dodatkowe poziomy, które pierwotnie ukazały się w reedycji z 1998 roku. Ponadto doszła możliwość zapisywania stanu gry w dowolnym momencie i obsługa zewnętrznych kontrolerów (np. MOGA Ace Power).

Sproggiwood

Android: ok. 9 zł / iOS: ok. 9 zł

Stworzony o w oparciu o mitologię fińską „rogalik” Sproggiwood od studia Freehold Games okazał się produkcją co najmniej dobrą, więc 60-procentowa zniżka niezmiernie cieszy. W grze wcielamy się w rolnika, który zostaje porwany przez gadające owce i ma pomóc pewnemu leśnemu bóstwu w zaprowadzeniu porządku w lokalnym królestwie. Sprawa komplikuje się, gdy do akcji wkracza rosnąca w siłę cywilizacja rozumnych Grzybów. Losowo generowane mapy, turowe bitwy, sześć klas postaci i urozmaicający zabawę tryb rozbudowy wioski czynią ze Sproggiwood ciekawego przedstawiciela gatunku roguelike – a do tego efektownego wizualnie.

Templar Battleforce RPG

Android: 32,99 zł

30% taniej kupicie w tym tygodniu turową grę strategiczną z silnie zarysowanymi elementami RPG Templar Battleforce od studia Trese Brothers. W grze przejmujemy kontrolę nad oddziałem gwiezdnych templariuszy, którzy toczą zaciekłe boje ze starożytną rasą Narvidian. Na ich drodze stają krwiożercze xenosy, gwiezdni piraci, heretycy i całe inne zapomniane zło. Walki odbywają się w ramach obszernej kampanii solowej, podzielonej na 45 intensywnych scenariuszy. Do zadań gracza należy nie tylko dowodzenie oddziałem, ale też rekrutacja nowych żołnierzy oraz planowanie ich rozwoju, w tym ulepszanie znajdujących się na wyposażeniu Leviathanów, czyli swego rodzaju kombinezonów bojowych.

Wyprzedaż gier z serii Doom & Destiny (Android)

Studio Heartbit Interactive po raz kolejny w ostatnich miesiącach wyprzedaje Doom & Destiny. Jedna z najlepszych mobilnych serii RPG, wzorowana na klasycznych produkcjach z 8- i 16-bitowych konsol, ukazuje losy czterech nerdów. Miłośnicy fabularnych gier stołowych zostali wzięci przez pomyłkę za bohaterów świata fantasy i teraz muszą o niego odpowiednio zadbać. Akcja obu pozycji rozgrywa się w tym samym, pełnym humoru uniwersum, ale w różnych okresach czasowych, co przynosi ciekawe efekty. Na ich ukończenie trzeba przeznaczyć około 40 godzin, więc przygotujcie się na solidną dawkę zabawy na najwyższym, RPG-owym poziomie.

Star Armada RTS

Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł

Oferowana za połowę ceny Star Armada to z kolei typowy przedstawiciel gatunku kosmicznych strategii czasu rzeczywistego. W produkcji studia Dancing Cat Development eksplorujemy przestrzeń kosmiczną, zakładamy bazy na planetach i asteroidach, pozyskujemy surowce służące m.in. do rozbudowy floty kosmicznej, a także przejmujemy kontrolę nad armadą, udając się na miejsce epickich bitew. Dwa tryby zabawy (Planet Domination i Planet Survival), cztery opcje trudności, rozbudowany system rozwoju jednostek i dający wiele możliwości edytor potrafią zapewnić wiele godzin zabawy na wysokim, strategicznym poziomie.

Legend of the Skyfish

iOS: ok. 13 zł / Android: 13,99 zł

Legend of the Skyfish, które przed kilkoma dniami wreszcie zadebiutowało na Androidzie, doczekało się w związku z tym wydarzeniem przeceny (w niższej cenie nabędziecie także edycje dla mobilnego systemu operacyjnego firmy Google). Mamy tu do czynienia z bardzo udanym klonem The Legend of Zelda. Gracz wciela się w rybaka, który musi zdjąć klątwę rzuconą przez prastarą istotę Skyfish na swych chciwych pobratymców. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa polega na eksplorowaniu dużych map o częściowo otwartej strukturze, gromadzeniu przedmiotów, rozwiązywaniu okazjonalnych zagadek oraz walce z licznymi przeciwnikami, w tym bossami. Bohater walczy z nimi przy pomocy… wędki, którą wykorzystuje też do wchodzenia z interakcję z otoczeniem.

Humble Artifex Mundi PC & Mobile Bundle  – m.in. Vampire Legends: The True Story of Kisilova, Eventide: Slavic Fable i Grim Legends 3: The Dark City

Trwa specjalna edycja akcji Humble PC & Mobile Bundle. Osoby, które przelały lub przeleją na konto organizatorów akcji minimum 4,77 dolary, czyli około 18 złotych (aktualna średnia ze wszystkich wpłat), otrzymują obecnie dwie dodatkowe produkcje: Grim Legends: The Forsaken Bride i Grim Legends 2: Song of the Dark Swan. Akcja dobiegnie końca 3 października.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. 9 Poszlak 2, Królewskie Opowieści i Roman Empire

Zapraszamy Was do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Zabrzańskie Artifex Mundi kontynuuje przecenę wydawanych przez siebie gier przygodowych typu HOPA (ang. hidden object puzzle-adventure). W tym tygodniu kupicie taniej: 9 Poszlak 2, Szmaragdową Damę: Symfonię Snów i Królewskie Opowieści: Wieżę Ciemności. Natomiast na deser mamy strategię Roman Empire. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: