Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPS4XONEPC
Okładka Immortal Planet (Switch)

Immortal Planet

Kolejna produkcja niezależnego polskiego twórcy Tomasza Wacławka, który zasłynął wydaną w 2015 roku dwuwymiarową platformówką Ronin. Gra Immortal Planet zabiera graczy na mroźną planetę, gdzie we wnętrzu starożytnego grobowca spoczywają nieśmiertelni wojownicy.

RPG | science fiction | widok izometryczny | polskie | indie | RPG akcji | soulslike

Okładka Immortal Planet (Switch)

data premiery gry:

28lip2017

PC

6gru2019

Switch PS4 XONE

Immortal Planet to druga produkcja Tomasza Wacławka, członka polskiej sceny indie, który wcześniej zasłynął za sprawą ciepło przyjętej, dwuwymiarowej platformówki Ronin. Podobnie jak tamta gra, Immortal Planet jest utrzymane w stylistyce retro, ale tutaj, dla odmiany, mamy do czynienia z izometrycznym RPG-iem akcji. Produkcja czerpie inspirację ze znanej serii Dark Souls, zwłaszcza jeśli chodzi o system rozwoju postaci oraz cykl zgonów i odrodzeń.

Fabuła

Immortal Planet zabiera graczy na mroźną planetę, gdzie we wnętrzu starożytnego grobowca spoczywają nieśmiertelni wojownicy. My wcielamy się w jednego z nich, który z niewyjaśnionej przyczyny budzi się z kriogenicznego snu. Protagonista musi poznać tajemnice planety i wydostać się z grobowca, walcząc po drodze z niestrudzenie czuwającymi strażnikami.

Mechanika

Pod względem rozgrywki Immortal Planet wpisuje się w ramy RPG-a akcji z widokiem ukazanym w klasycznym rzucie izometrycznym. Jako wspomniany wojownik, gracz przemierza starannie zaprojektowane poziomy i pojedynkuje się z silnymi przeciwnikami. W boju korzysta zarówno z ciężkiego miecza i broni palnej, jak i magii.

System walki został zaprojektowany w taki sposób, aby nagradzać cierpliwość i karać brawurę. Kluczową rolę odgrywa w tym pasek kondycji, widoczny zarówno przy postaci głównego bohatera, jak i każdego przeciwnika. Z jednej strony ów limit może ograniczać nasze możliwości bojowe, ale z drugiej da się go sprytnie wykorzystać do ogłuszenia osłabionego wroga. Odpowiednie dobranie taktyki jest szczególnie ważne podczas wieloetapowych starć z bossami.

W przypadku śmierci – co zdarza się tu dość często – powracamy do zabawy w ustalonym z góry punkcie odradzania, podobnie jak to było w grach z serii Dark Souls. Wiąże się to niestety z utratą części doświadczenia, które jednak można odzyskać, tak samo jak przejąć punkty upuszczane przez pokonanych przeciwników. W miarę rozwoju postaci uczy się ona rozmaitych zaklęć i zdobywa wiele przydatnych przedmiotów, dzięki czemu możemy dostosować ją do ulubionego stylu gry.

Kwestie techniczne

Immortal Planet wykorzystuje oldskulową grafikę 2D z widokiem izometrycznym. Ze względu na poważny charakter rozgrywki, kolorystyka gry jest raczej mroczna. Warto przy tym nadmienić, że oprawa wizualna wykonana została w wysokiej rozdzielczości, a nie w popularnej stylistyce pixel art.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Immortal Planet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 maja 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 maja 2017 r.)

wiadomość29 maja 2017

Miniony tydzień na polskim rynku gier nie obfitował w premiery, ale i tak działo się sporo. Gwint wszedł w fazę otwartych beta-testów, opóźniono debiut strzelanki Get Even i wypuszczono nowy zapis rozgrywki z RPG akcji Immortal Planet.

Immortal Planet kolejną grą Tomasza Wacławka, twórcy Ronina
Immortal Planet kolejną grą Tomasza Wacławka, twórcy Ronina

wiadomość7 lutego 2017

Tomasz Wacławek, twórca platformówki Ronin, przygotowuje kolejną grę, zatytułowaną Immortal Planet. Wcielimy się w niej w nieśmiertelnego wojownika, który, niczym w serii Dark Souls, nie raz polegnie w boju i odrodzi się na nowo.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 października 2016 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 października 2016 r.)

wiadomość17 października 2016

Miniony tydzień na polskim rynku gier nie należał do nudnych. Doczekalismy się premier dwóch rodzimych gier – strzelanki Shadow Warrior 2 i przygodówki Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika. Dowiedzieliśmy się także, że kolejnym projektem autora skradanki Ronin będzie RPG Immortal Planet, a Serial Cleaner zostanie wydany w pudełku przez Techland.

PC
Switch
PS4
XONE