Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2016, 09:50

autor: Adrian Werner

Sprzedaż pism komputerowych w sierpniu 2016 roku - CD-Action z pozycją lidera i wzrostem

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w sierpniu bieżącego roku liderem sprzedaży wśród magazynów komputerowych było CD-Action. Pismo jako jedyne zanotowało wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2015 r.

W serwisie Wirtualnemedia.pl opublikowano wyniki sprzedaży magazynów komputerowych za sierpień tego roku, opracowane na podstawie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Liderem tradycyjnie okazało się CD-Action Wydawnictwa Bauer, które rozeszło się w 89 761 egzemplarzach, czyli o 4,45% więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Był to jedyny periodyk mogący pochwalić się wzrostem – wszystkie pozostałe pozycje zanotowały spadki.

Sprzedaż pism komputerowych w sierpniu 2016 roku - CD-Action z pozycją lidera i wzrostem - ilustracja #1

Drugie miejsce zajął PC Format, który mógł się pochwalić sprzedażą na poziomie 42 502 egzemplarzy, co oznacza spadek o 25,38%. Pozycja numer trzy przypadła magazynowi Komputer Świat z wynikiem 35 259 (spadek o 6,93%).

Sam koniec tabeli tradycyjnie zajął magazyn Chip, który w sierpniu znalazł jedynie 8 769 nabywców, czyli o 11,06% mniej niż w roku ubiegłym.

Warto zwrócić uwagę, że wydawnictwa mają więcej powodów do optymizmu, gdy sierpniowe wyniki zestawimy z lipcowymi. W takim przypadku prawie każdy periodyk zaliczył spory wzrost sprzedaży. Jedynym wyjątkiem był Chip, ale biorąc pod uwagę jego kondycję w ostatnich kilkunastu miesiącach, w tym przypadku spadek o niecały procent można zaliczyć do sukcesów.

  1. Oficjalna strona internetowa Związku Kontroli Dystrybucji Prasy
Źródło: Wirtualnemedia.pl - Sprzedaż pism komputerowych w sierpniu 2016 roku - CD-Action z pozycją lidera i wzrostem - wiadomość - 2016-11-24
Źródło: Wirtualnemedia.pl