Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2020, 20:03

Sony planuje ekranizację polskiej gry Serial Cleaner

Polskie studio Draw Distance podpisało umowę z Sony Pictures Television. Na mocy porozumienia wytwórnia ma stworzyć serial animowany na podstawie gry Serial Cleaner.

Sony planuje ekranizację polskiej gry Serial Cleaner - ilustracja #1
Serial Cleaner przyciągnął kolejną wytwórnię zainteresowaną ekranizacją polskiego „indyka”.

Jest wiele serii gier, które moglibyśmy podać jako kandydatów na kolejny tytuł z potencjalną ekranizacją. Zapewne mało kto wskazałby skromną produkcję niezależnego zespołu z Polski. Tymczasem Sony Pictures Television podpisało umowę ze studiem Draw Distance na stworzenie serialu animowanego na licencji Serial Cleaner. Jak podaje serwis Wirtualne Media, wytwórnia zastrzegła sobie wyłączność na stworzenie ekranizacji tytułu. Sama marka jako gra wideo pozostaje w rękach oryginalnych twórców.

To nie pierwszy raz, gdy mowa o ekranizacji Serial Cleaner. Trzy lata temu za podobny projekt wzięła się firma DJ2 Entertainment (via Bankier.pl), a w zeszłym roku podobne porozumienie podpisano z wytwórnią Legendary (podajemy za serwisem Money.pl). Niestety, ostatecznie nic z tego nie wynikło. Michał Mielcarek, prezes Draw Distance, zapewnia jednak, że Sony wykazuje się sporym zaangażowaniem. Decyzja, by projekt był serialem animowanym, wynika m.in. z wciąż trwającej epidemii koronawirusa:

Serial Cleaner ma ogromną szansę, by już wkrótce trafić na ekrany. Wszystko za sprawą podpisanej umowy z amerykańskim partnerem - Sony Pictures Television Inc. Jej warunki są bardzo podobne do tych, które ustaliliśmy ponad rok temu z Legendary. Choć tamta współpraca nie przyniosła efektów i umowa wygasła, to czujemy, że jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko stworzenia serialu jak dzisiaj. Wszystko dlatego, że Sony chce stworzyć serial animowany. Obecnie z powodu COVID-19 animacje są gorącym tematem (głównie z powodów logistycznych), a SPT ma własne studio animacji, co tym bardziej otwiera nam przestrzeń do współpracy. Już teraz widzimy duże zaangażowanie ze strony amerykańskiego partnera.

Przypomnijmy, że na komputery osobiste oraz konsole zmierza kontynuacja Serial Cleaner. Gra ukaże się w przyszłym roku.