Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2016, 09:34

autor: Movis

Akcje CD Projekt najdroższe w historii firmy

Spółka CD Projekt S.A. – w skład której wchodzi studio CD Projekt RED oraz platforma GOG.com – cieszy się giełdowym wzięciem. Analitycy wieszczą jej świetlaną przyszłość i rekomendują zakup akcji firmy.

Dla pieniędzy można zrobić wiele, wiedźmini dobrze o tym wiedzą. - Akcje CD Projekt najdroższe w historii firmy - wiadomość - 2016-11-25
Dla pieniędzy można zrobić wiele, wiedźmini dobrze o tym wiedzą.

Jak podaje portal Money.pl, CD Projekt S.A. od początku tygodnia notuje giełdowy wzrost. Zwłaszcza wczorajsza sesja była dla spółki niezwykle pomyślna. W najlepszym momencie jedna jej akcja kosztowała aż 49,7 zł – najwięcej od wejścia firmy na parkiet w 2011 roku. Dzienny wzrost wyniósł +12,61%, a cena na zamknięciu ukształtowała się na poziomie 48,67 zł. To spora poprawa, biorąc pod uwagę, że na rozpoczęciu kurs wynosił 43,70 zł.

Pomyślne finansowe wiatry najpewniej związane są z rekomendacją domu maklerskiego Trigon, który w raporcie z 24 listopada znów zalecił kupno udziałów CDP. Co ciekawe, dość wysoko została ustalona cena docelowa – 61 zł za jedną akcję, czyli aż 20% więcej od ceny rynkowej. Specjaliści oceniają, że Cyberpunk 2077 może stać się sukcesem porównywalnym do najnowszego Wiedźmina, a Gwint: Wiedźmińska gra karciana posłuży jako uzupełnienie portfolio i stabilizator wyników. Choć to pomyślne prognozy, niektórzy twierdzą, że taki krok analityków z Trigon to jedynie przysłowiowe „pompowanie balona” i koniec końców odważna rekomendacja może zaszkodzić spółce.

Sam CD Projekt chwali się potencjalnym inwestorom swoimi wynikami za trzeci kwartał 2016 r. W informacji na swojej stronie mówi o 100,9 mln przychodów i 36,6 mln zysku netto w tym okresie. Jako przyczyny sukcesu finansowego wskazuje ciągle dobrą sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon wraz z dwoma dodatkami: Serce z Kamienia i Krew i Wino (sama gra obecna jest na rynku już przeszło 1,5 roku). Na ten wynik na pewno miała wpływ sierpniowa edycja GOTY tytułu, na którą firma liczy także w okresie świątecznym. Ponad wszystko CD Projekt stawia jednak na rozwój i przyszłe produkcje: Gwint i Cyberpunk.