Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2016, 09:30

Cossacks 3: Days of Brilliance - pierwsze DLC do Kozaków 3 zaoferuje kampanię polską

Zapowiedziano Cossacks 3: Days of Brilliance, czyli pierwszy płatny dodatek do historycznego RTS-a studia GSC Game World. Rozszerzenie zaoferuje kampanię polską oraz rozszerzy listę frakcji o Danię i Holandię (te ostatnie znajdą się też w darmowej aktualizacji).

Dwa miesiące temu do sprzedaży trafiła gra Kozacy 3, czyli trzecia odsłona popularnego cyklu RTS-ów studia GSC Game World. Produkcja została przyjęta chłodniej niż poprzednie części serii, ale mimo to autorzy nie poddają się i zamierzają dalej rozwijać ten projekt. Najnowszym tego owocem stało się ujawnienie pierwszego DLC. Dodatek otrzymał tytuł Cossacks 3: Days of Brilliance i trafi do sprzedaży 8 grudnia tego roku. Ma to być rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymagać będzie posiadania podstawowej wersji gry.

Dodatek ukaże się za dwa tygodnie. - Cossacks 3: Days of Brilliance - pierwsze DLC do Kozaków 3 zaoferuje kampanię polską - wiadomość - 2016-11-28
Dodatek ukaże się za dwa tygodnie.

Cossacks 3: Days of Brilliance zaoferuje nową kampanię dla pojedynczego gracza, która bazować będzie na polskiej historii i osadzona zostanie w XVII wieku. Będziemy mogli wziąć udział m.in. w bitwie pod Kłuszynem i Odsieczy Wiedeńskiej. Podczas tych starć skorzystamy oczywiście z husarii. Do tego dojdzie zestaw pięciu samodzielnych nowych misji, odtwarzających kluczowe dla losów Europy starcia z XVII i XVIII wieku.

Dodatek Cossacks 3: Days of Brilliance rozszerzy także listę grywalnych frakcji o dwie nowe, pozwalając nam pokierować armiami duńską i holenderską. Każda z nich otrzyma oczywiście unikalne budynki, jednostki oraz motywy muzyczne. Rozszerzenie wzmocni również pozostałe nacje, wprowadzając kilka nowych jednostek.

Co ciekawe, aby nie dzielić społeczności bawiącej się w multiplayerze, armie duńska i holenderska udostępnione zostaną również w formie darmowej aktualizacji, która ukaże się 15 grudnia. Tym samym osoby, które kupią DLC lub wcześniej nabyły podstawową wersję gry w edycji Deluxe, otrzymają możliwość pokierowania tymi frakcjami tydzień przed resztą graczy.

Przypomnijmy na koniec, że Kozacy 3 trafili do sprzedaży 20 września tego roku, wyłącznie w wersji na pecety. W naszym kraju dystrybutorem jest firma CDP.pl, a produkcja dostępna jest w wersji zlokalizowanej kinowo (napisy). Warto dodać, że w Polsce pudełkowe wydanie sprzedawane jest w Edycji Specjalnej, zawierającej kilka dodatkowych atrakcji, takich jak list Kozaków zaporoskich do sułtana Mehmeda IV z przedmową Jacka Komudy oraz niepublikowany fragment Moskiewskiej ladacznicy, czyli najnowszej powieści tego pisarza.

  1. Recenzja gry Kozacy 3 – kulą w płot
  2. Oficjalna strona gry