Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2016, 16:24

autor: luckie

Farming Simulator 17 z milionem nabywców

Farming Simulator 17 może pochwalić się rekordową sprzedażą. W niecały miesiąc od premiery na PC, PlayStation 4 i Xboksie One gra znalazła ponad milion nabywców.

Farming Simulator 17 zaliczył znakomity debiut – w niecały miesiąc od premiery na PC, PlayStation 4 i Xboksie One (25 października 2016 roku) grę kupiło milion graczy, o czym z dumą poinformował wydawca tytułu, firma Focus Home Interactive. To niemal dwukrotnie więcej niż poprzednią odsłonę farmerskiego cyklu studia Giants Software w analogicznym okresie. Farming Simulator 15 w ciągu dwóch lat znalazł ponad 3 miliony nabywców – tegoroczna odsłona jedną trzecią tej liczby ma już w kieszeni. Wynik ten zasługuje na tym większą uwagę, że ów rolniczy symulator zadebiutował w okresie, w którym roiło się od gorących premier.

Co ciekawe, więcej niż połowa sprzedanych kopii Farming Simulator 17 to wersje pecetowe, z czego większość stanowiły pudełka. Produkcja poradziła sobie też bardzo dobrze w formie cyfrowej na Steamie, gdzie kupiło ją przeszło 220 tysięcy graczy i cieszy się wysokimi ocenami użytkowników (91% pozytywnych opinii). Również w naszym kraju Farming Simulator 17 rozszedł się w całkiem niezłym nakładzie 45 tysięcy egzemplarzy, o czym informowaliśmy dwa tygodnie temu.

Prezes Focus Home Interactive, Cédric Lagarrigue, tak skomentował sukces produkcji:

Gry z serii Farming Simulator zawsze były tworzone dla fanów, ale Farming Simulator 17 wynosi doznania płynące z zabawy na kolejny poziom, z myślą o szerokim gronie odbiorców, które poszukiwało czegoś nowego w grach. Dotychczasowi fani serii zdążyli już się zachwycić zawartymi w grze ulepszeniami i jej znakomitą zawartością. Z kolei nowi gracze odkrywają niesamowicie wciągający i satysfakcjonujący tytuł, który łączy mechaniki cyklu Farming Simulator z odniesieniami do innych gatunków. Giants Software wykonało wyjątkowo dobrą robotę przy Farming Simulator 17 i jesteśmy bardzo dumni z naszej dotychczasowej pięcioletniej współpracy. Radość tak wielu graczy jest dla obu naszych firm najpiękniejszą nagrodą.

Farming Simulator 17 wprowadził garść nowości i poprawek względem wersji z 2014 roku, m.in. kolejne rodzaje upraw, maszyn rolniczych oraz dodatkową mapę. Z drugiej strony, nie są to zmiany rewolucyjne, a według niektórych gra aż prosi się o więcej innowacji. Jak widać jednak, nie przeszkadza to jej stać się bestsellerem.

  1. Farming Simulator 17 – poradnik do gry
  2. Recenzja gry Farming Simulator 17
  3. Oficjalna strona gry Farming Simulator 17