Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2016, 16:24

autor: luckie

Farming Simulator 17 z milionem nabywców

Farming Simulator 17 może pochwalić się rekordową sprzedażą. W niecały miesiąc od premiery na PC, PlayStation 4 i Xboksie One gra znalazła ponad milion nabywców.

Farming Simulator 17 zaliczył znakomity debiut – w niecały miesiąc od premiery na PC, PlayStation 4 i Xboksie One (25 października 2016 roku) grę kupiło milion graczy, o czym z dumą poinformował wydawca tytułu, firma Focus Home Interactive. To niemal dwukrotnie więcej niż poprzednią odsłonę farmerskiego cyklu studia Giants Software w analogicznym okresie. Farming Simulator 15 w ciągu dwóch lat znalazł ponad 3 miliony nabywców – tegoroczna odsłona jedną trzecią tej liczby ma już w kieszeni. Wynik ten zasługuje na tym większą uwagę, że ów rolniczy symulator zadebiutował w okresie, w którym roiło się od gorących premier.

Co ciekawe, więcej niż połowa sprzedanych kopii Farming Simulator 17 to wersje pecetowe, z czego większość stanowiły pudełka. Produkcja poradziła sobie też bardzo dobrze w formie cyfrowej na Steamie, gdzie kupiło ją przeszło 220 tysięcy graczy i cieszy się wysokimi ocenami użytkowników (91% pozytywnych opinii). Również w naszym kraju Farming Simulator 17 rozszedł się w całkiem niezłym nakładzie 45 tysięcy egzemplarzy, o czym informowaliśmy dwa tygodnie temu.

Prezes Focus Home Interactive, Cédric Lagarrigue, tak skomentował sukces produkcji:

Gry z serii Farming Simulator zawsze były tworzone dla fanów, ale Farming Simulator 17 wynosi doznania płynące z zabawy na kolejny poziom, z myślą o szerokim gronie odbiorców, które poszukiwało czegoś nowego w grach. Dotychczasowi fani serii zdążyli już się zachwycić zawartymi w grze ulepszeniami i jej znakomitą zawartością. Z kolei nowi gracze odkrywają niesamowicie wciągający i satysfakcjonujący tytuł, który łączy mechaniki cyklu Farming Simulator z odniesieniami do innych gatunków. Giants Software wykonało wyjątkowo dobrą robotę przy Farming Simulator 17 i jesteśmy bardzo dumni z naszej dotychczasowej pięcioletniej współpracy. Radość tak wielu graczy jest dla obu naszych firm najpiękniejszą nagrodą.

Farming Simulator 17 wprowadził garść nowości i poprawek względem wersji z 2014 roku, m.in. kolejne rodzaje upraw, maszyn rolniczych oraz dodatkową mapę. Z drugiej strony, nie są to zmiany rewolucyjne, a według niektórych gra aż prosi się o więcej innowacji. Jak widać jednak, nie przeszkadza to jej stać się bestsellerem.

  1. Farming Simulator 17 – poradnik do gry
  2. Recenzja gry Farming Simulator 17
  3. Oficjalna strona gry Farming Simulator 17
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Farming Simulator 17

Farming Simulator 17