Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2016, 09:49

autor: Góral

1 grudnia poznamy nową grę studia Gearbox Software

Randy Pitchford, szef studia Gearbox Software, wyjawił na Twitterze, że 1 grudnia - najpewniej podczas gali The Game Awards 2016 - zostanie ujawniony nowy projekt firmy. Niestety nie zdradził nic więcej, więc możemy się tylko domyślać, co to będzie.

Randy Pitchford, szef studia Gearbox Software, w odpowiedzi na Tweeta jednego z fanów, który zaproponował crossover serii Duke Nukem i Gears of War, wyjawił, że 1 grudnia, czyli najpewniej podczas gali The Game Awards 2016, zostanie zapowiedziana nowa gra firmy. Nie pochwalił się jednak o co konkretnie chodzi, więc obecnie możemy tylko gdybać. Niedawno deweloper wypuścił Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour – odświeżoną wersję słynnej strzelanki z 1996 roku, z okazji jej dwudziestych urodzin. Od ostatniej pełnoprawnej odsłony (Duke Nukem Forever) minęło już jednak pięć lat, więc może czas najwyższy na zapowiedź kolejnej przygody Duke’a? Poza tym kilka tweetów dalej Pitchford opublikował grafikę promującą przyszłoroczny film Alien: Covenant. Być może studio postanowiło ponownie spróbować sił z tą marką, choć ostatnim razem wyszło tak sobie? Nie możemy też zapominać o nowym Brothers in Arms. Do 1 grudnia pozostało już niewiele czasu, więc wkrótce tajemnica zostanie rozwiana.

Randy Pitchford zapowiada zapowiedź.
Randy Pitchford zapowiada zapowiedź.
1 grudnia poznamy nową grę studia Gearbox Software - ilustracja #2

Gearbox Software to zasłużony amerykański deweloper założony w 1999 roku. Firma zaczynała od współpracy z Valve Software, a w późniejszych latach pomagała ekipom Microsoftu, Activision i Electronic Arts przy pewnych elementach takich gier jak Half-Life, Tony Hawk's Pro Skater 3 i Halo: Combat Evolved. Na pierwszy autorski projekt studio musiało poczekać do 2005 roku, kiedy to światło dzienne ujrzało Brothers in Arms: Road to Hill 30. W późniejszym czasie wykreowano kolejną dużą markę w postaci Borderlands. Firma ma też na swoim koncie mniej udane projekty, jak Duke Nukem Forever i Aliens: Colonial Marines, a jej ostatnim dużym tytułem jest Battleborn – strzelanka z elementami MOBA z maja 2016 roku.

1 grudnia poznamy nową grę studia Gearbox Software - ilustracja #3