Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2016, 10:39

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

Próbna wersja Pro Evolution Soccer 2017 za darmo na Steam

Od wczoraj z platformy Steam pobrać można testową wersję Pro Evolution Soccer 2017. Zapewnia ona dziewięć drużyn, tryb towarzyski i ligę PES oraz umożliwia grę na dwóch stadionach.

FC Barcelona to jedna z drużyn, którą będzie można wypróbować. - Próbna wersja Pro Evolution Soccer 2017 za darmo na Steam - wiadomość - 2016-11-28
FC Barcelona to jedna z drużyn, którą będzie można wypróbować.

Konami wczoraj wypuściło na Steam testową wersję swojej najnowszej gry piłkarskiej – Pro Evolution Soccer 2017. Inicjatywa jest bardzo podobna do akcji przeprowadzonej w lutym, kiedy za darmo udostępniono Pro Evolution Soccer 2016 myClub. By przetestować tytuł wystarczy odwiedzić tę stronę. Wersja nie umożliwia pełnej zabawy, ale dostępne są mecze towarzyskie, PES LEAGUE, czyli oficjalne zawody rozpoczynające się w grudniu, oraz tryb treningu. Zmierzyć się z innymi można na stadionach Camp Nou i Neu Sonne Arena. Do wypróbowania gotowych jest zaś 9 drużyn klubowych i narodowych, czyli:

  • FC Barcelona
  • Arsenal FC
  • Club Atlético de Madrid
  • Boca Juniors
  • Club Atlético River Plate
  • Sport Club Corinthians Paulista
  • Clube de Regatas do Flamengo
  • reprezentacja Niemiec
  • reprezentacja Francji

Choć trialowy PES jest niezłą propozycją dla niezdecydowanych na kupno graczy, to jednak od wczoraj próbna wersja zebrała wiele negatywnych recenzji od użytkowników Steam (przychylnych tytułowi jest jedynie 38% wszystkich ocen). Niektórzy z nich narzekają na nieobecność trybu myClub, inni na problemy z połączeniem, czarne ekrany i techniczne niedoskonałości. Całość krytyki należy jednak traktować z lekkim przymrużeniem oka. Dostępnych jest zaledwie 21 komentarzy, z których większość została napisana w językach narodowych, więc czasem trudno stwierdzić, czy coś nie spodobało się ich autorom, czy może po prostu preferują grę z licencją FIFA.

Niemniej jednak, jak podaje Kotaku, wersja na komputery osobiste nie należy do najlepszych portów od Konami, nawet pełna gra prezentuje na PC np. gorszą grafikę oraz nieco inną rozgrywkę w porównaniu do najnowszych konsol Microsoftu i Sony. Zgadza się to z wcześniejszymi informacjami, że port może być miksem past- i current-gena, np. nowoczesnych tekstur z kodem używanym w wersjach na Xbox 360 i PlayStation 3.