Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2016, 09:50

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pro Evolution Soccer 2017 na PC okrojone względem PS4 i XOne

Adam Bhatti, odpowiedzialny w Konami za markę Pro Evolution Soccer, wyjawił, że tegoroczna odsłona serii na PC-tach, podobnie jak dwie poprzednie, zostanie okrojona względem wydania na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Adam Bhatti, odpowiedzialny w Konami za markę Pro Evolution Soccer, zabrał na Twitterze głos w sprawie komputerowego wydania Pro Evolution Soccer 2017. Fani cyklu z pewnością dobrze wiedzą, że od dłuższego czasu kolejne odsłony serii w wersji na PC-ty odstają od tego, co otrzymujemy na konsolach Xbox One i PlayStation 4, będąc hybrydą past-gena z current-genem. Niestety mamy złe wieści dla osób liczących, że w tym roku będzie inaczej. Bhatti, odpowiadając na pytanie jednego z fanów o edycję pecetową, stwierdził, żeby nie „oczekiwać tego samego poziomu, co na PS4 / XOne”. Nie wyjaśnił dlaczego tak będzie, ale stwierdził, że Manorito Hosoda, producent gry, wyjawił to podczas niedawnego wywiadu, który ma ujrzeć światło dzienne w najbliższym czasie.

Pro Evolution Soccer 2017 - ładniejsza grafika, lepsza fizyka oraz nowe rozwiązania pojawią się w wersji na PS4 i XOne. Na PC nie będzie tak różowo. - Pro Evolution Soccer 2017 na PC okrojone względem PS4 i XOne - wiadomość - 2016-08-03
Pro Evolution Soccer 2017 - ładniejsza grafika, lepsza fizyka oraz nowe rozwiązania pojawią się w wersji na PS4 i XOne. Na PC nie będzie tak różowo.
Pro Evolution Soccer 2017 okrojone na PC / Źródło: Adam Bhatti na Twitterze.
Pro Evolution Soccer 2017 okrojone na PC / Źródło: Adam Bhatti na Twitterze.

Nie wiemy, jakie konkretnie różnice będą pomiędzy poszczególnymi wersjami, ale w kolejnych postach Bhatti zdradził, że edycja PC pod względem animacji i rozdzielczości ma być znacznie lepsza od past-genowego wydania. Ponadto Konami ponoć robi co może, by na komputerach gra była jak najbliższa tej z PlayStation 4 i Xboksa One. Poza tym Bhatti zapowiedział, że zamierza bezpośrednio pracować nad przyszłoroczną odsłoną na PC i że rozpoczął już rozmowy w tej sprawie z włodarzami Konami, ale to raczej nie pocieszy osób, które liczyły, że w tym roku pograją w „normalnego” PES-a na „blaszakach”.

Pro Evolution Soccer 2017 na PC okrojone względem PS4 i XOne - ilustracja #3
Pro Evolution Soccer 2017 na PC okrojone względem PS4 i XOne - ilustracja #4
Pro Evolution Soccer 2017 w skrócie:
  • nowa odsłona gry piłkarskiej od firmy Konami;
  • ukaże się 15 września na PS4, XOne, PS3, X360 i PC-tach;
  • duże zmiany i nowości znajdziemy na PS4 i XOne – pozostałe platformy otrzymają okrojone wersje.

Pro Evolution Soccer 2017 na PlayStation 4 i Xboksie One oferować ma m.in. lepszą oprawę graficzną z nowymi modelami zawodników, usprawnionym oświetleniem czy też trybunami i kibicami. Ponadto pojawią się rozmaite nowinki w rozgrywce. Deweloperzy chwalą się m.in. systemami Precise Pass i Real Touch, wpływającymi na zachowanie piłki podczas podań i dryblingu, strategicznym Advanced Instructions oraz Total Team Control, umożliwiającym zmianę „nastawienia” całej drużyny. Jak jednak wspomniałem, wszystko to pojawi się tylko na PS4 i XOne, a na pozostałych platformach otrzymamy okrojone wersje, ale za to będą one tańsze.

Premiera Pro Evolution Soccer 2017 odbędzie się w Polsce 15 września, a na okładce pojawią się zawodnicy Barcelony.