Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2016, 16:51

FC Barcelona na okładce Pro Evolution Soccer 2017

Firma Konami podpisała umowę z FC Barceloną, na mocy której wydawca gier z serii Pro Evolution Soccer został partnerem katalońskiego klubu. Wiąże się to m.in. z pojawieniem się piłkarzy Barcelony na okładce najnowszej odsłony PES-a oraz możliwością odwzorowania stadionu Camp Nou w najnowszych grach tego cyklu.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o piłkarzu z okładki gry FIFA 17, którym został Marco Reus z Borussii Dortmund. Wydawca konkurencyjnego Pro Evolution Soccer nie pozostał dłużny i ogłosił właśnie 3-letnie partnerstwo z FC Barceloną, na mocy którego firma Konami została partnerem premium katalońskiego klubu. Dla graczy oznacza to chociażby pojawienie się znanych piłkarzy z Barcy na okładce zbliżającego się Pro Evolution Soccer 2017.

Lionel Messi nie pojawi się na okładkach kolejnych gier z cyklu FIFA, ale już niedługo zagości na pudełku Pro Evolution Soccer 2017. - FC Barcelona na okładce Pro Evolution Soccer 2017 - wiadomość - 2016-07-27
Lionel Messi nie pojawi się na okładkach kolejnych gier z cyklu FIFA, ale już niedługo zagości na pudełku Pro Evolution Soccer 2017.

Na pudełku Pro Evolution Soccer 2017 pojawią się tym samym: Messi, Suarez, Neymar, Pique oraz Rakitić. Dodatkowo firma Konami przewiduje osobny projekt okładki dla edycji specjalnej gry, na której zobaczymy fragment aktualnej koszulki piłkarzy Barcy. Ponadto, dzięki partnerstwu z katalońskim klubem, Konami będzie teraz widoczne na meczach zespołu w postaci banerów na stadionie Camp Nou oraz poza nim. W sprawie partnerstwa Konami i FC Barcelony wypowiedział się Tomotada Tashiro, szef Konami Digital Entertainment:

„Dzięki bliskiej współpracy z Barceloną możemy przedstawić serię PES ogromnej rzeszy fanów na świecie. Partnerstwo da nam dostęp do najlepszych graczy we współczesnej piłce i jednego z najbardziej szanowanych i ambitnych klubów. Seria PES słynie z realizmu i kontroli nad piłką, dlatego połączenie tak uzdolnionej drużyny z produkcją promującą taki sposób gry jest perfekcyjne.”

Porównanie okładek PES 2017 – po lewej edycja specjalna, po prawej wersja tradycyjna. - FC Barcelona na okładce Pro Evolution Soccer 2017 - wiadomość - 2016-07-27
Porównanie okładek PES 2017 – po lewej edycja specjalna, po prawej wersja tradycyjna.

Umowa pomiędzy Konami a FC Barceloną dotyczy także słynnego stadionu Camp Nou, który będzie niezwykle dokładnie odwzorowany w zbliżających się odsłonach serii PES, zaczynając od Pro Evolution Soccer 2017. Podobnie będzie z samymi piłkarzami klubu, którzy zostaną przeniesieni do wirtualnego świata gry nie tylko ze szczególnym uwzględnieniem ich umiejętności (tutaj Konami wykorzysta takie mechaniki jak Team ID oraz Player ID), ale także wyglądu. Deweloperzy użyli w tym celu technologii zaawansowanego fotoskanowania 3D twarzy i mimiki kluczowych zawodników, co już teraz możemy podziwiać na zaprezentowanych obrazkach pochodzących z gry. Na temat partnerstwa Konami i Barcelony wypowiedział się także Manel Arroyo, wiceprezydent FC Barcelony ds. marketingu i komunikacji:

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc podpisać porozumienie z Konami, które zostało tym samym partnerem premium klubu. Konami jest naszym strategicznym partnerem, który pozwoli nam przybliżyć FC Barcelonę milionom graczy na świecie. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy klub, zawodników i Camp Nou, perfekcyjnie odtworzone w najbliższej odsłonie PES oraz kolejnych edycjach.”

FC Barcelona na okładce Pro Evolution Soccer 2017 - ilustracja #3

Pro Evolution Soccer 2017 to gra sportowa skupiona wokół rozgrywek piłki nożnej. Kolejne części cyklu wydawane są przez japońską firmę Konami. Najnowsza produkcja pojawi się 13 września bieżącego roku na PC oraz konsolach poprzedniej i obecnej generacji. W odróżnieniu od konkurencyjnego cyklu FIFA od Electronic Arts, Pro Evolution Soccer nie posiada licenji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, ale może się pochwalić Ligą Mistrzów, Ligą Europy czy Superpucharem Europy. FC Barcelona to z kolei niezwykle utytułowany klub piłkarski, założony w 1899 roku. Od momentu powstania jego piłkarze sięgnęli po zwycięstwo w UEFA Champions League 5 razy, a w lidze hiszpańskiej 24 razy.