Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2016, 17:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

We Happy Few - dziś debiut retrofuturystycznej gry twórców Contrast [news zaktualizowany]

Dziś we wczesnym dostępie na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych zadebiutuje retrofuturystyczna przygodowa gra akcji We Happy Few, tworzona przez autorów Contrast.

AKTUALIZACJA:

We Happy Few jest już dostępne na PC-tach i Xboksie One w ramach wczesnego dostępu. W pierwszym przypadku grę kupicie za 27,99 euro (około 122 zł), a w drugim za 99,99 zł.

Dziś na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych zadebiutuje wczesna wersja ciekawie zapowiadającej się gry We Happy Few. Produkcja zostanie za kilka godzin odblokowana na Steamie oraz w sklepie Xbox Games. W obu przypadkach ma kosztować 29,99 dolarów, czyli około 120 zł. Tanio nie będzie, ale według twórców ze studia Compulsion Games, jest to kwota w sam raz, gdyż odzwierciedlać ma jakość projektu, a jednocześnie będzie w miarę przystępna. Jest także wyrazem szacunku dla osób, które swego czasu wsparły grę (i zaryzykowały) na Kickstarterze, zaklepując sobie dostęp do We Happy Few za około 23 dolary. Z czasem koszt zakupu może wzrosnąć, więc zainteresowani chyba powinni skusić się teraz, zwłaszcza że deweloperzy nie zamierzają przeceniać gry, dopóki będzie ona znajdować się w Early Access, co potrwa jakieś 6 – 7 miesięcy.

Jednocześnie wyjaśniono, że wczesny dostęp ma pomóc w dotarciu do jak największej liczby osób, którzy pomogą deweloperom stworzyć lepszą grę. Warto jeszcze wspomnieć, że obecnie ekipa Compulsion Games skupia się na PC i Xboksie One, ale niewykluczone, że kiedyś powstanie też wersja na PlayStation 4.

W We Happy Few wszyscy są szczęśliwi, ale to tylko pozory. - We Happy Few - dziś debiut retrofuturystycznej gry twórców Contrast [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-07-26
W We Happy Few wszyscy są szczęśliwi, ale to tylko pozory.
We Happy Few w skrócie:
  • przygodowa gra akcji FPP z proceduralnie generowanym światem;
  • ukaże się za kilka godzin we wczesnym dostępie na Steamie i konsoli Xbox One;
  • premiera pełnej wersji odbędzie się za około 6 – 7 miesięcy.

W We Happy Few poznamy historie kilku osób starających się wyrwać z miasteczka Wellington Wells, którego mieszkańcy, z pozoru bardzo szczęśliwi, tak naprawdę omamieni są przez Joy – narkotyk robiący im wodę z mózgu. Niestety wszyscy są bardzo wyczuleni na odmienne zachowania, a świat produkcji ma być generowany proceduralnie, więc trzeba będzie wykazać się ostrożnością, by nie zostać schwytanym. W niektórych sytuacjach nie unikniemy jednak walki. Dodatkowo tytuł posiadać ma cechy klasycznego survivalu, co oznacza, że do naszych zadań ma też należeć dbanie o podstawowe potrzeby, w tym zaspokajanie głodu i snu, a całość uzupełni crafting. Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie elementy zostaną udostępnione na starcie, gdyż będą one stopniowo dodawane w kolejnych miesiącach.