Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 17:27

autor: Góral

[email protected] - Thimbleweed Park, Ark: Survival Evolved i inne gry trafią na Xboksa One

Firma Microsoft pochwaliła się, że w ciągu najbliższego roku na Xboksie One pojawi się ponad 150 mniejszych produkcji, w tym Thimbleweed Park od Rona Gilberta i Garry’ego Winnicka oraz hit ostatnich miesięcy - Ark: Survival Evolved.

Podczas konferencji firmy Microsoft zorganizowanej z okazji targów gamescom poświęcono kilka chwil mniejszym projektom, które ukażą się na Xboksie One w ramach programu [email protected] Przede wszystkim najważniejszą informacją jest, że sfinansowane w 2014 roku na Kickstarterze Thimbleweed Park, czyli nowa produkcja Rona Gilberta i Garry’ego Winnicka pojawi się na konsoli giganta z Redmond. Przy okazji doczekaliśmy się nowego zwiastuna. Przypominam, że ma to być duchowy spadkobierca klasycznych przygodówek studia LucasArts, który zadebiutuje na rynku w połowie przyszłego roku. Oprócz zapowiedzianej dziś wersji, tytuł wyląduje również na PC-tach i urządzeniach mobilnych.

O tym, że Ark: Survival Evolved ukaże się na konsolach wiedzieliśmy od momentu zapowiedzi produkcji. Dziś jednak ujawniono, że posiadacze Xboksa One nie będą musieli długo czekać na premierę, gdyż projekt trafił do programu Game Preview (odpowiednik Steam Early Access) i zadebiutuje jeszcze w tym roku. Poniżej natomiast obejrzycie najnowszy zwiastun.

Oprócz tego ujawniono, że Bloodstained: Ritual of the Night umożliwi wspólną zabawę użytkownikom Xboksa One i komputerom z systemem Windows 10. Zaprezentowano również krótki zwiastun z fragmentami rozgrywki z zapowiedzianego niedawno Worms WMD. Poinformowano również, że intrygujące We Happy Few zadebiutuje w przyszłości nie tylko na PC-tach, ale również na XOne. Mało tego, w ciągu następnych dwunastu miesięcy na urządzeniu koncernu pojawi się ponad 150 mniejszych gier, w tym: Cobalt (nowa gra studia Mojang – twórców Minecrafta) Cities: Skylines, Starbound i Train Simulator 2015.