Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Train Simulator 2015 (PC)
OkładkaTrain Simulator 2015 (PC)

Symulator pociągu 2015 PC

Train Simulator 2015

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów kolejowych, zapoczątkowanej w 2007 roku pod nazwą Rail Simulator (później RailWorks). Za rozwój cyklu odpowiada niezmiennie ekipa firmy RailSimulator.com ukrywająca się pod nazwą handlową Dovetail Games.

Symulacje | pociągi

Symulator pociągu 2015 Premiera PC

18września2014

pudełko PL

18września2014

producent: Dovetail Games/Rail Simulator Developments wydawca: Dovetail Games/Rail Simulator Developments wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Symulator pociągu 2015

Trainz Simulator 12

Transport Tycoon

Chris Sawyer's Locomotion

Train Simulator 2015 stanowi kolejną odsłonę serii symulatorów kolei, rozwijaną przez zespół Rail Simulator Developments (lub Dovetail Games) od 2007 roku i znaną również pod tytułami Rail Simulator oraz RailWorks. Edycja wydana w 2014 roku jest kompatybilna ze wszystkimi dodatkami do poprzednich części gier, a ponadto jej zawartość została udostępniona dla wszystkich posiadaczy gry Train Simulator 2014 w formie darmowej aktualizacji.

Rdzeń rozgrywki w omawianej produkcji nie uległ zmianie względem poprzedniczki – w dalszym ciągu jest to gratka dla wszystkich fanów kolei, oferująca możliwość kierowania rozmaitymi pociągami na trasach we wszystkich zakątkach świata. Nie brakuje również edytora, pozwalającego zapaleńcom kreować własne lokomotywy, lokacje czy zadania.

Jedną z większych nowości wprowadzonych w Train Simulator 2015 jest TS Academy – rozbudowany samouczek ze specjalnym obszarem szkoleniowym, który ułatwia nowicjuszom przyswojenie sobie poszczególnych elementów zaawansowanej symulacji oraz zapoznanie się z rozmaitymi rodzajami pojazdów.

Nie zabrakło także nowych modeli pociągów – są to zwłaszcza składy pasażerskie od firmy Hitachi Rail Europe (elektryczne oraz elektryczno-wysokoprężne), które zostały oddane do dyspozycji graczy na kilka lat przed wprowadzeniem do użytku ich prawdziwych odpowiedników. Oprócz tego znalazło się miejsce dla trzech niedostępnych wcześniej tras – z Londynu do Peterborough (Wielka Brytania), z Nowego Jorku do New Haven (USA) oraz z Monachium do Garmisch-Partenkirchen (Niemcy).

Na koniec warto wspomnieć, że innowacje nie ominęły również edytora, czyniąc go nieco łatwiejszym i szybszym w użyciu.

Edycja 2015 korzysta z tej samej technologii, co poprzednie odsłony, zatem różnice w oprawie graficznej względem Train Simulator 2014 są raczej kosmetyczne.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Symulator pociągu 2015 cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Symulator pociągu 2015

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Symulator pociągu 2015 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
  • łącze internetowe