Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2016, 09:17

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2017 ukaże się we wrześniu

Konami poinformowało, że Pro Evolution Soccer 2017 ukaże się 13 września bieżącego roku na terenie Stanów Zjednoczonych oraz dwa dni później w Wielkiej Brytanii. Gra w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One będzie droższa od pozostałych wydań.

Poznaliśmy datę premiery gry Pro Evolution Soccer 2017. Firma Konami ujawniła, że produkcja ukaże się 13 września bieżącego roku na terenie Stanów Zjednoczonych oraz dwa dni później w Wielkiej Brytanii. Termin sam w sobie nie jest zbyt zaskakujący, gdyż zeszłoroczne Pro Evolution Soccer 2016 również ukazało się kilkanaście dni przed konkurencją. Dużo bardziej interesująca jest informacja dotycząca ceny. Nadchodząca część na konsolach Xbox One i PlayStation 4 będzie kosztować 60 dolarów, czyli tyle, na ile normalnie wyceniane są nowe produkcje. Natomiast wersje na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC-ty będą o 20 dolarów tańsze. O ile w przypadku dwóch pierwszych edycji sytuację można tłumaczyć faktem, że najpewniej będziemy mieć do czynienia z PES-em 2016 ze zaktualizowanymi składami, tak jeżeli chodzi o wydanie komputerowe, całość robi się nieco ciekawsza, bo cena będzie jeszcze niższa niż w zeszłym roku (w dniu premiery na Steamie za PES 2016 trzeba było zapłacić 49,99 dolarów).

Jak dobrze wiemy, od dłuższego czasu PC-towe wersje kolejnych gier z serii Pro Evolution Soccer znacznie odbiegają od edycji na XOne i PS4, o czym przeczytacie chociażby w naszych recenzjach (PES 2015, PES 2016). Niewykluczone więc, że w tym roku będzie podobnie i komputerowcy znowu doczekają się okrojonego, ale za to tańszego portu. Oczywiście to jeszcze nic pewnego, gdyż Konami nie zabrało głosu w tej sprawie i nie wyjaśniło skąd ta różnica cenowa.

Pro Evolution Soccer 2017 – wersja PC-towa będzie tańsza, bo gorsza? - Pro Evolution Soccer 2017 ukaże się we wrześniu - wiadomość - 2016-07-06
Pro Evolution Soccer 2017 – wersja PC-towa będzie tańsza, bo gorsza?

Konkurencyjna FIFA 17 ukaże się w Polsce 29 września. W produkcji pojawią dwie ważne nowinki. Przede wszystkim na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach zostanie wykorzystana technologia Frostbite zamiast stosowanego od kilku lat silnika Ignite. Dodatkowo deweloperzy po raz pierwszy w historii cyklu udostępnią pełnoprawną kampanię fabularną z młodym piłkarzem Aleksem Hunterem w roli głównej.

Pro Evolution Soccer 2017 w skrócie:
  • gra na konsole XOne, PS4, X360, PS3 i PC-ty;
  • ukaże się 13 września w USA i dwa dni później w Wielkiej Brytanii;
  • wersja na PS4 / XOne kosztować ma 60 dolarów – pozostałe wydania będą tańsze o 20 dolarów.

Według zapewnień deweloperów, Pro Evolution Soccer 2017 zaoferować ma szereg rozmaitych usprawnień w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Twórcy chwalą się m.in. systemem Precise Pass, odpowiedzialnym za zachowanie się futbolówki podczas podań czy też Real Touch, który wpływa na kontrolowanie piłki przez rożnych zawodników. Oprócz tego ulepszenia doczekają się bramkarze, mający stanowić prawdziwe wyzwanie, pojawią się zaawansowane strategie, ładniejsza grafika, wiele nowych animacji zawodników itd.

Wszystko to dotyczy tylko wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Nie wiemy obecnie ile z tych nowinek pojawi się w pozostałych edycjach produkcji.

Ostatnia aktualizacja: 2016-07-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach