Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2016, 09:44

Powstaje nowe Brothers in Arms?

Dzięki strajkowi aktorów podkładających głosy w grach dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad nową odsłoną cyklu wojennych strzelanek Brothers in Arms.

Studio Gearbox Software wypuściło swój ostatni duży projekt, czyli strzelankę Battleborn, w maju tego roku, a jego słabe przyjęcie powoduje, że autorzy raczej nie będą go rozwijali przez długie lata. Wielu graczy zaczęło się więc zastanawiać, czym będzie kolejna produkcja zespołu. Okazuje się, że może to być nowa odsłona cyklu Brothers in Arms.

Brothers in Arms: Hell's Highway. - Powstaje nowe Brothers in Arms?  - wiadomość - 2016-10-27
Brothers in Arms: Hell's Highway.

Źródło tych doniesień jest nieco nietypowe. Obecnie trwa bowiem strajk aktorów podkładających głosy w grach, zorganizowany przez związek zawodowy Screen Actors Guild-American Federation of Television. Jego członkowie otrzymali dokument z listą projektów, na które może wpłynąć ten protest. Wśród nich znalazło się właśnie nowe Brothers in Arms.

Warto dodać, że to nie pierwsze doniesienia na temat kolejnej odsłony cyklu. Trzy lata temu studio Gearbox Software informowało, że ma w planach nową część Brothers in Arms, której klimat i mechanika miały pozostać wierne tradycjom serii. Potem jednak autorzy nabrali wody w usta i skoncentrowali się na innych projektach.

Przypomnijmy, że ostatnią wydaną główną odsłoną cyklu pozostaje Brothers in Arms: Hell's Highway z 2008 roku. Potem ukazały się trzy mobilne gry poboczne, autorstwa studia Gameloft, ale pozostawiały one sporo do życzenia. Z kolei samo Gearbox miało w planach Brothers in Arms: Furious 4, ale produkcja ta kompletnie odchodziła od realistycznego stylu oraz poważnego klimatu cyklu, stawiając na humorystyczną fabułę i karykaturalne postacie. Takie podejście nie spodobało się fanom, więc autorzy zapowiedzieli, że gra zostanie przerobiona na nową markę. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, choć podejrzewamy, że część z rozwiązań z tego projektu wykorzystana została potem w Battleborn.

Doniesienia o nowym Brothers in Arms cieszą, gdyż jest to ciekawa seria, której do tej pory nic nie dało rady zastąpić na rynku. Cykl łączył całkiem wysoki poziom realizmu, taktyczny system dowodzenia oddziałem oraz poważne scenariusze, co dawało udaną i przede wszystkim unikalną kombinację. Dlatego powrót serii z pewnością zadowoliłby wielu graczy.

Oczywiście, należy liczyć się z tym, że nowe Brothers in Arms, o którym mowa w dokumentach Screen Actors Guild-American Federation of Television, to kolejna mobilna odsłona marki. Mamy jednak nadzieję, że tak nie jest.

  1. Gearbox – oficjalna strona studia