Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 12:10

autor: Aver

Gearbox zmienia nazwę i koncepcję gry Brothers in Arms: Furious 4

Szef studia Gearbox Software poinformował na targach PAX Prime w Seattle, że utrzymana w komiksowej i satyrycznej konwencji gra Brothers in Arms: Furious 4 będzie oddzialnym tytułem, który zapoczątkuje nową markę. Jako przyczynę takiej decyzji podał zbytnie odejście od sedna konwencji cyklu Brothers in Arms.

Randy Pitchford, prezes studia Gearbox Software, poinformował na targach PAX Prime w Seattle, że gra Brothers in Arms: Furious 4 zostanie odłączona od serii popularnych strzelanek taktycznych. Innymi słowy, zyska nowy tytuł i ma być ponownie zapowiedziana – najprawdopodobniej na nadchodzącym Dniu Społeczności Gearbox, który odbędzie się w Dallas 15 września.

Gra Brothers in Arms: Furious 4 będzie niezależnym tytułem. Zmiana nazwy w planach - ilustracja #1
„Wściekła czwórka” zdezerterowała z serii Brothers in Arms

Szef studia, które zapoczątkowało cykl Brothers in Arms w 2005 roku, powiedział, że gra, która miała być czwartą odsłoną serii, „wyewoluowała” i z czasem „za bardzo oddaliła się od korzeni poprzednich odsłon”. W takiej sytuacji konieczne stało się uczynienie ze strzelanki inspirowanej filmem Bękarty wojny Quentina Tarantino pierwszego tytułu z „zupełnie nowej marki”.

O Brothers in Arms: Furious 4 było cicho praktycznie od końca sierpnia ubiegłego roku, kiedy to studio Gearbox Software zapowiedziało stworzenie pełnoprawnej kontynuacji przygód żołnierzy z amerykańskiej 101. dywizji powietrznodesantowej, po tym jak fani zareagowali negatywnie na pierwsze wiadomości o odsłonie utrzymanej w konwencji filmu Tarantino. Tytuł miał bowiem rezygnować z taktycznej rozgrywki na rzecz niczym nieskrępowanej eliminacji setek nazistów jako jeden z żołnierzy „wściekłej czwórki”. Znakomicie oddaje to pierwszy zwiastun gry sprzed roku.

Brothers in Arms: Furious 4 była tworzona z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Z pewnością nie ulegnie to zmianie po ponownej zapowiedzi gry. Zupełnie inną kwestią jest data pojawienia się w sklepach. Tytuł początkowo zapowiadano na 2012 rok, ale w lipcu data premiery została opóźniona.