Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2011, 11:20

autor: Sarge

Studio Gearbox stworzy „poważną” odsłonę Brothers in Arms

Zapowiedziana na przyszły rok gra Brothers in Arms: Furious 4 wywołała spore kontrowersje wśród fanów serii ze względu na lekki klimat i odejście od realizmu. Szef studia Gearbox Software uspokaja jednak fanów, obiecując nadejście pełnoprawnej, stawiającej na realizm kontynuacji Brothers in Arms: Hell's Highway.

Randy Pitchford (szef studia Gearbox Software) zdradził wczoraj na targach PAX 2011, że w planach jest stworzenie kolejnej, realistycznej części strzelaniny Brothers in Arms. Niezapowiedziany jeszcze tytuł miałby się ukazać po planowanym na przyszły rok Brothers in Arms: Furious 4.

Wielu fanom serii nie spodobał się pomysł twórców na odejście od poważnej atmosfery i zastąpienie jej humorystycznym podejściem do tematu w Brothers in Arms: Furious 4. Prezes Gearbox Software uspokaja jednak, że stworzona zostanie także pełnoprawna kontynuacja trzeciej części serii, z sierżantem Mattem Bakerem w roli głównej.

Studio Gearbox stworzy „poważną” odsłonę Brothers in Arms - ilustracja #1

Wszystko wskazuje na to, że Brothers in Arms: Furious 4 jest tylko pewnego rodzaju odskocznią od głównego cyklu, z którego twórcy jeszcze nie zrezygnowali. Po wydaniu zwariowanej strzelaniny powinniśmy zatem doczekać się poważnej, stawiającej na realizm pozycji.

Dotychczas wydane trzy części Brothers In Arms wyróżniały się taktycznym podejściem do rozgrywki i wiernym odwzorowaniem realiów II wojny światowej. Z kolei nadchodzący Brothers in Arms: Furious 4 stawia na niczym nieskrępowaną eliminację kolejnych hord nazistów, zwariowanych bohaterów i odejście od realizmu. Nawet oprawa graficzna została wykonana w komiksowej stylistyce. Premiera w przyszłym roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach.