Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PC
Okładka Brothers in Arms: Furious 4 (PS3)
OkładkaBrothers in Arms: Furious 4 (PS3)

Brothers in Arms: Furious 4

Strzelanka FPP z czteroosobowym trybem kooperacji, która jest zaskakująco zręcznościową i nierealistyczną odsłoną znanej serii. W produkcji przenosimy się do czasów II wojny światowej i wcielamy żołnierzy specjalnego oddziału walczącego na tyłach wroga.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brothers in Arms: Furious 4 Premiera

anulowana

PC X360 PS3

producent: Gearbox Software wydawca: Ubisoft

Stworzone przez Gearbox Software Brothers in Arms: Furious 4 to nowe podejście do tego znanego cyklu drugowojennych gier FPS. Tym razem twórcy odeszli od realizmu historycznego i elementów taktycznych na rzecz akcji i współpracy w trybie multiplayer (kampania kooperacyjna dla 4 osób). Wszystko utrzymane jest w atmosferze filmu Quentina Tarantino „Inglourious Basterds” (Bękarty Wojny).

Fabuła gry przenosi nas w sam środek II wojny światowej. Jest rok 1944, Hitler okupuje znaczną część Europy. Niebawem ma się to jednak zmienić za sprawą czterech żołnierzy, którzy niczym oddział porucznika Aldo Raine’a z filmu Quentina Tarantino „Inglourious Basterds”, będą siać zniszczenie w oddziałach wroga.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z wojaków wchodzących w skład tytułowej „wściekłej czwórki”. Pierwszy z nich - Crockett, to zaprawiony w boju Teksańczyk z miotaczem ognia, który likwiduje nazistów wymyślnym przyrządem do znakowania bydła połączonym z zabójczym szpikulcem. Drugi „wściekły” to Stitch, lubujący się w torturowaniu wrogów elektrycznym szokerem. Poza nimi w zespole znaleźli się także: Chock – potomek Indian, błyskawicznie likwidujący wrogów tomahawkiem, oraz Montana – rosły osiłek z piłą mechaniczną. Przeciwko oddziałowi Furious 4 poza zastępami zwykłych żołdaków, staje do walki tajna broń Trzeciej Rzeszy – armia stworzonych w hitlerowskich laboratoriach zabójczych żołnierzy.

Znaczącą nowością w „czwórce” jest oprawa audiowizualna gry, która odchodzi od realizmu znanego z poprzednich odsłon serii. W Brothers in Arms: Furious 4 twórcy zdecydowali się bowiem na zastosowanie rozwiązań bardziej przypominających te znane z Team Fortress 2, niż z jakiejkolwiek gry FPS stawiającej na realizm. Komiksowa grafika stanowi ponadto dodatkową przeciwwagę dla brutalnych scen akcji i niewybrednego humoru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 701 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Brothers in Arms: Furious 4: 18+

PC
X360
PS3