Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Brothers in Arms: Furious 4 (PC)

Brothers in Arms: Furious 4

Strzelanka FPP z czteroosobowym trybem kooperacji, która jest zaskakująco zręcznościową i nierealistyczną odsłoną znanej serii. W produkcji przenosimy się do czasów II wojny światowej i wcielamy żołnierzy specjalnego oddziału walczącego na tyłach wroga.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka Brothers in Arms: Furious 4 (PC)

producent: Gearbox Software

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stworzone przez Gearbox Software Brothers in Arms: Furious 4 to nowe podejście do tego znanego cyklu drugowojennych gier FPS. Tym razem twórcy odeszli od realizmu historycznego i elementów taktycznych na rzecz akcji i współpracy w trybie multiplayer (kampania kooperacyjna dla 4 osób). Wszystko utrzymane jest w atmosferze filmu Quentina Tarantino „Inglourious Basterds” (Bękarty Wojny).

Fabuła gry przenosi nas w sam środek II wojny światowej. Jest rok 1944, Hitler okupuje znaczną część Europy. Niebawem ma się to jednak zmienić za sprawą czterech żołnierzy, którzy niczym oddział porucznika Aldo Raine’a z filmu Quentina Tarantino „Inglourious Basterds”, będą siać zniszczenie w oddziałach wroga.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z wojaków wchodzących w skład tytułowej „wściekłej czwórki”. Pierwszy z nich - Crockett, to zaprawiony w boju Teksańczyk z miotaczem ognia, który likwiduje nazistów wymyślnym przyrządem do znakowania bydła połączonym z zabójczym szpikulcem. Drugi „wściekły” to Stitch, lubujący się w torturowaniu wrogów elektrycznym szokerem. Poza nimi w zespole znaleźli się także: Chock – potomek Indian, błyskawicznie likwidujący wrogów tomahawkiem, oraz Montana – rosły osiłek z piłą mechaniczną. Przeciwko oddziałowi Furious 4 poza zastępami zwykłych żołdaków, staje do walki tajna broń Trzeciej Rzeszy – armia stworzonych w hitlerowskich laboratoriach zabójczych żołnierzy.

Znaczącą nowością w „czwórce” jest oprawa audiowizualna gry, która odchodzi od realizmu znanego z poprzednich odsłon serii. W Brothers in Arms: Furious 4 twórcy zdecydowali się bowiem na zastosowanie rozwiązań bardziej przypominających te znane z Team Fortress 2, niż z jakiejkolwiek gry FPS stawiającej na realizm. Komiksowa grafika stanowi ponadto dodatkową przeciwwagę dla brutalnych scen akcji i niewybrednego humoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 701 głosów czytelników.

Gry podobne do Brothers in Arms: Furious 4

Wymagania wiekowe Brothers in Arms: Furious 4

18+

Gearbox ma w planach tradycyjną kontynuację serii Brothers in Arms
Gearbox ma w planach tradycyjną kontynuację serii Brothers in Arms

wiadomość12 lutego 2013

Podczas prelekcji na imprezie deweloperskiej DICE szef studia Gearbox Software zapowiedział, że powstanie kolejna odsłona cyklu Brothers in Arms, która będzie wierna tradycjom serii. Natomiast humorystyczne Furious 4 ukaże się jako nowa marka. Omówiono również pokrótce cykl produkcyjny Aliens: Colonial Marines i ujawnione informacje mogą tłumaczyć słabą jakość tego tytułu.

Gearbox zmienia nazwę i koncepcję gry Brothers in Arms: Furious 4
Gearbox zmienia nazwę i koncepcję gry Brothers in Arms: Furious 4

wiadomość3 września 2012

Szef studia Gearbox Software poinformował na targach PAX Prime w Seattle, że utrzymana w komiksowej i satyrycznej konwencji gra Brothers in Arms: Furious 4 będzie oddzialnym tytułem, który zapoczątkuje nową markę. Jako przyczynę takiej decyzji podał zbytnie odejście od sedna konwencji cyklu Brothers in Arms.

Zmiany w grze Brothers in Arms: Furious 4 opóźniają jej premierę
Zmiany w grze Brothers in Arms: Furious 4 opóźniają jej premierę

wiadomość10 lipca 2012

Studio Gearbox Software wprowadza ciągłe zmiany do gry Brothers in Arms: Furious 4, przez co premiera tego tytułu została przesunięta. Na temat statusu projektu wypowiedział się Randy Pitchford, założyciel i prezes amerykańskiego zespołu.

Ubisoft nie rezygnuje z Brothers in Arms: Furious 4
Ubisoft nie rezygnuje z Brothers in Arms: Furious 4

wiadomość19 maja 2012

Ubisoft wyjaśnił wczorajsze zamieszanie odnośnie rzekomego zrzeczenia się praw do kooperacyjnej gry akcji Brothers in Arms: Furious 4. Okazuje się, że plotki wynikały z prostego błędu administracyjnego, a sama produkcja powstanie.

Prace nad kontrowersyjnym Brothers in Arms: Furious 4 zostały wstrzymane?
Prace nad kontrowersyjnym Brothers in Arms: Furious 4 zostały wstrzymane?

wiadomość18 maja 2012

Według najnowszych informacji, które pojawiły się w sieci, firma Ubisoft, wydawca gry Brothers in Arms: Furious 4, porzuciła prawa do tytułu. Może to oznaczać, że gra wzbudzająca wiele kontrowesji wśród fanów serii Brothers in Arms, nie zobaczy nigdy światła dziennego.

PC
X360
PS3