Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 13:20

autor: Aver

„Metal Gear Solid: Ground Zeroes to nie Project Ogre” – Hideo Kojima zmęczony pytaniami fanów

Hideo Kojima oficjalnie potwierdził, że najnowszej odsłony przygód Big Bossa/Naked Snake’a nie należy utożsamiać z tytułem o roboczej nazwie Project Ogre. Japońskiego twórcę irytowały nieustanne pytania na ten temat, zadawane mu na targach PAX Prime w Seattle.

Zgodnie z informacją, jaką Hideo Kojima – twórca serii Metal Gear i wiceprezes koncernu Konami – zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, gra Metal Gear Solid: Ground Zeroes nie ma nic wspólnego z tytułem o roboczej nazwie Project Ogre.

„Metal Gear Solid: Ground Zeroes to nie Project Ogre” – Hideo Kojima zmęczony pytaniami fanów - ilustracja #1
Hideo Kojima

Japoński twórca napisał, że jest szczęśliwy pozytywnym przyjęciem kolejnej odsłony przygód Naked Snake’a, ale jednocześnie jest „zmęczony i zniesmaczony tym, że ludzie ciągle pytają go w Seattle ‘czy to jest Project Ogre?’”. Następnie uciął wszelkie wątpliwości krótkim stwierdzeniem:

Project Ogre jest tym, w którym występuje Ogre. W zwiastunie Metal Gear Solid: Ground Zeroes nie ma żadnego Ogre.

„Ogre” w wolnym tłumaczeniu z japońskiego oznacza diabła, demona lub siły zła. Wcześniej o braku związku pomiędzy dwoma tytułami nieoficjalnie donosił serwis CVG.

Project Ogre został ujawniony w wywiadzie z Hideo Kojimą, jaki przeprowadził oficjalny, brytyjski magazyn PlayStation w listopadzie zeszłego roku. O grze nie wiadomo wiele. Najprawdopodobniej będzie napędzana przez silnik Fox Engine i ma rozgrywać się w otwartym, rozbudowanym świecie.

W lutym wpis Kojimy na Twitterze ujawnił, że Project Ogre będzie w jakiś sposób traktował o siłach demonicznych (co odpowiadałoby wspomnianemu tłumaczeniu japońskiej nazwy). Z marcowego wystąpienia japończyka w waszyngtońskim Instytucie Smithsona można się z kolei dowiedzieć, że jego tajemniczy projekt „dotknie wielu delikatnych tematów, podlegających tabu” i będzie związany z problemami rzeczywistego świata.