Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2012, 14:38

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Nowe wiadomości o grze Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Zobacz obszerny fragment z rozgrywki

W Internecie pojawiły się nowe informacje na temat gry Metal Gear Solid: Ground Zeroes, w tym obszerny fragment gameplay’a. Pewne jest, że tytuł powstaje równolegle na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Będzie prologiem Metal Gear Solid 5 i nie ma nic wspólnego z innym projektem studia Kojima Productions o nazwie kodowej Ogre.

W sieci pojawiła się garść nowych informacji o nadchodzącej grze studia Kojima Productions – Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Najciekawszą wiadomością jest bez wątpienia pojawienie się fragmentu gameplay’a, który został pokazany uczestnikom imprezy zorganizowanej w Tokio z okazji 25-lecia serii. To właśnie podczas niej oficjalnie zapowiedziano tytuł o przygodach Naked Snake’a, który według ostatnich doniesień koncernu Konami ma być prologiem jeszcze niezapowiedzianego Metal Gear Solid 5.

Film ukazuje fragment misji, która rozgrywa się na terenie Kuby w 1974 roku, w rejonie tajnej amerykańskiej bazy wojskowej Camp Omega. Naked Snake musi się niepostrzeżenie do niej wkraść i wydostać więzionego w nim chłopca o imieniu Chico (członka Sandinistowskiego Frontu Wyzwolenia Narodowego), a także Paz Ortegę Andradę, potrójną agentkę, która zaginęła pod koniec wydarzeń w grze Metal Gear Solid: Peace Walker.

Na szczególną uwagę zasługują pokazane w zwiastunie możliwości techniczne napędzającego produkcję silnika Fox Engine, zwłaszcza znakomite wykonanie deszczu i związanych z nim zaawansowanych efektów świetlnych. Pewną namiastkę jego osiągnięć mieliśmy w grudniu, kiedy to Hideo Kojima zaprezentował dwa obrazki ukazujące prześwitującą damską bieliznę, a następnie w lipcu.

Nowe wiadomości o grze Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Zobacz obszerny fragment z rozgrywki - ilustracja #1
Hideo Kojima

Drugą ważną wiadomością jest bez wątpienia wypowiedź Sida Shumana, odpowiadającego za kontakt ze społecznością graczy na oficjalnym blogu PlayStation. Potwierdził on w komentarzach do artykułu prezentującego film z fragmentem z rozgrywki, że nadchodząca produkcja studia Kojima Productions i koncernu Konami jest tytułem multiplatformowym, więc możemy założyć, że powstaje równolegle na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a być może także pecety.

Ostatnia wiadomość jest tylko pośrednio związana z Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Serwis CVG ustalił, dzięki informacjom pochodzącym z zaufanego źródła, że nadchodzącej gry o przygodach Naked Snake’a nie należy identyfikować z zapowiedzianym jakiś czas temu tytułem o kodowej nazwie Project Ogre. Świadczy o tym także wypowiedź samego Kojimy, który stwierdził w niedzielę na targach PAX w Seattle, że „Ground Zeroes to projekt, który tworzę samodzielnie; […] ma on być powrotem Snake’a, ale także moim”.

Metal Gear Solid: Ground Zeroes to kolejna odsłona popularnej serii gier akcji z rozbudowanymi elementami skradanki. Akcja tytułu przeniesie nas najprawdopodobniej w lata 70. XX wieku, w sam środek zimnowojennych rozgrywek wojskowych, i będzie kontynuacją wydarzeń znanych z Metal Gear Solid: Peace Walker na konsolę PSP. Gra ma oferować otwarty świat do eksploracji i klimat znany z poprzednich odsłon cyklu. Data premiery pozostaje jak na razie nieznana.