Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2012, 15:25

autor: Ender

War Z – film z rozgrywki

W sieci pojawiły się ponad 4-minutowy film, na którym możemy przekonać się jak w akcji prezentuje się nadchodzące postapokaliptyczne MMO War Z. Przyjrzymy się jak wygląda miejski krajobraz, system ekwipunku, zdobywane zapasów oraz walka z zombie.

W sieci pojawił się ponad 4-minutowy trailer bardzo wczesnej wersji nadchodzącego MMO War Z. Został on zaprezentowany na odbywających się właśnie targach PAX Prime 2012. Szerzej o tytule, który tworzony jest przez przez studio Hammerpoint Interactive, pisaliśmy już przy okazji jego zapowiedzi, a także pod koniec lipca, kiedy serwis PC Gamer zdobył dokładniejsze informacje dotyczące jego modelu zabawy. Na filmie zobaczymy fragment rozgrywki kooperacyjnej zawierający wiele elementów, o których wspominali już deweloperzy. Przyjrzymy się więc jak wyglądać będzie zdobywanie zapasów jedzenia, wody oraz broni i amunicji. Zobaczymy także ekran ekwipunku i bezpośrednią walkę z kilkoma nieumarłymi.

War Z oczywiście nie uniknie porównań z Day Z i pewnie przez długi czas gracze będą spierać co plusów i minusów obu produkcji. Jesienią tego roku przekonamy się na ile gotowy już tytuł będzie różnił się od przebojowego moda i to czy będzie w stanie odebrać mu część jego zagorzałych fanów.

War Z to debiutancki projekt studia Hammerpoint Interactive, będący grą MMO z elementami survival horroru. Tytuł czerpie wyraźne inspiracje z modyfikacji Day Z do gry ArmA II, oferując zbliżony klimat, skupiający się na budowaniu ciągłego napięcia i poczucia zagrożenia ze strony zombie oraz innych graczy. Na jednym serwerze znajdzie się kilkuset graczy, którzy będą przemierzać rozległe lokacje (ok 400 kilometrów kwadratowych powierzchni) rozsiane są po całym świecie. Gra ukaże się wyłącznie na komputerach PC.

  1. Oficjalna strona internetowa War Z