Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2011, 16:22

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Hideo Kojima i prześwitujące wdzianka w Metal Gear Solid 5?

Twórca serii Metal Gear Solid znów zaskakuje. Tym razem Hideo Kojima postanowił pokazać swoim fanom możliwości silnika Fox Engine. Jeden z dwóch opublikowanych dziś przez japońskiego dewelopera obrazków pochodzi najprawdopodobniej z niezapowiedzianej jeszcze gry pod roboczym tytułem Project Ogre.

Nie od dziś wiadomo, że twórca serii Metal Gear Solid jest prawdziwym mistrzem w przykuwaniu uwagi. W tym tygodniu udało mu się to już kilkukrotnie. Dzisiaj na swoim twitterowym profilu Hideo Kojima zamieścił dwa obrazki, prezentujące możliwości silnika graficznego Fox Engine. Na jednym widać ujęcie pochodzące najprawdopodobniej z niezapowiedzianej jeszcze gry o kodowym tytule Project Ogre, a na drugim... damską bieliznę prześwitującą spod ubrań.

Nie minął tydzień od ogłoszenia zaskakującej informacji o zmianie ekipy deweloperskiej i koncepcji gry Metal Gear Solid: Rising (obecnie Metal Gear Rising: Revengeance – przyp. red.), a Kojima zdążył już udzielić obszernego wywiadu odsłaniającego kulisy tej decyzji oraz nakreślić swoje dalsze plany. Na tym jednak nie koniec, bo japoński projektant gier wciąż podsyca zainteresowanie własną pracą.

Hideo Kojima i prześwitujące wdzianka w Metal Gear Solid 5? - ilustracja #1

Dzisiaj na twitterze opublikował on dwa interesujące obrazki. Na pierwszym z nich widać żołnierza przemykającego obok pojazdu pancernego, w scenerii sprawiającej wrażenie Bliskiego Wschodu. Redakcja serwisu VG247 przypuszcza, że screen pochodzi z Project Ogre, czyli ujawnionego kilka tygodni temu nowego przedsięwzięcia studia Kojima Productions.

Hideo Kojima i prześwitujące wdzianka w Metal Gear Solid 5? - ilustracja #2

Na drugim obrazku zademonstrowana została natomiast „próbka” możliwości Fox Engine – nowego silnika, na którym prawdopodobnie bazować będzie Metal Gear Solid 5. Zdaniem Kojimy nowa technologia operowania przezroczystością sprawi, że postaci w grach zaczną nosić bieliznę.