Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2011, 10:35

autor: Kono

Hideo Kojima po raz kolejny o grze Metal Gear Solid 5

Hideo Kojima po raz kolejny daje fanom skradankowego cyklu do zrozumienia, że pojawienie się kontynuacji gry Metal Gear Solid 4 jest raczej kwestią czasu. Jego wypowiedź pojawiła się w odniesieniu do niedawnej premiery zwiastuna Metal Gear Rising: Revengeance.

Ujawniony niedawno zwiastun gry Metal Gear Rising: Revengeance wywołał sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród fanów gier skradankowych, którzy nie spodziewali się, że produkcja koncentrująca się na Raidenie pójdzie w kierunku slashera. Hideo Kojima, twórca serii Metal Gear Solid, uspokoił graczy za pomocą Twittera i powiedział, że „osoby, które czekają na prawdziwego, skradankowego MGS-s, będą musiały cierpliwie poczekać na nadchodzący sequel”.

Hideo Kojima po raz kolejny o grze Metal Gear Solid 5 - ilustracja #1

Tym samym, jest to kolejna przesłanka mówiąca o następcy Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Wcześniejsze informacje pochodziły z wywiadu, którego Kojima udzielił oficjalnemu magazynowi PlayStation. Japoński twórca stwierdził wtedy: Myślę, że musimy go zrobić na pewnym etapie, ale jak będzie wyglądać – nie mamy pojęcia.

Ciężko się dziwić temu, że styl rozgrywki w Metal Gear Rising: Revengeance nie przypadł do gustu wszystkim fanom legendarnej serii, którzy oczekiwali raczej mieszanki gry akcji i skradanki, a nie „czystego slashera”. Niemniej jednak, zapewnienia Kojimy dają entuzjastom subtelniejszego stylu rozgrywki powody do zadowolenia.

Przypominamy, że premiera Metal Gear Rising: Revengance odbędzie się w 2012 roku. Tytuł pojawi się na Xboksie 360 i PlayStation 3. Osoby zainteresowane grą odsyłamy na oficjalną stronę Metal Gear Solid, gdzie opublikowano 25-minutowi film dokumentalny o tworzeniu Metal Gear Rising: Revengance.