Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 grudnia 2011, 11:14

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Program lojalnościowy Square Enix zaatakowany przez hakerów

Kolejny atak hackerów w tym roku. Tym razem cyber-przestępcy wzięli sobie na celownik firmę Square Enix, a dokładniej ich program lojalnościowy - Square Enix Members.

Jak informuje firma Square Enix, strona programu lojalnościościowego Square Enix Members, została zaatakowana przez hakerów, w wyniku czego nastąpił nieautoryzowany dostęp do pewnych danych.

Program lojalnościowy Square Enix zaatakowany przez hakerów - ilustracja #1

W oficjalnej informacji zamieszczonej na stronie serwisu Square Enix zastrzega, że niemożliwym jest, aby wyciekły jakiekolwiek szczegóły dotyczące kart kredytowych, ponieważ zwyczajnie nie były one składowane w bazie strony. Niewykluczone jednak, że hakerzy uzyskali dostęp do innych istotnych danych. W związku z tym chwilowo zawieszono działanie Square Enix Members.

Problem dotyczy na szczęście tylko osób z Ameryki Północnej i Japonii. To serwery obsługujące tamte rejony zostały zaatakowane. Póki co, Europejczycy są bezpieczni.

Rok 2011 w branży gier wideo obfituje w różnego rodzaju cyber-ataki. W kwietniu nastąpiło nie mające precedensu w historii włamanie do PlayStation Network, a po nim seria mniejszych ataków, m.in. na Bethesdę, czy forum Steam.