Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2011, 10:10

autor: Sarge

Firma Electronic Arts pracuje nad nową marką i grą z serii Dead Space

Opublikowane przez firmę Electronic Arts ogłoszenia o pracę wskazują na to, że trwają prace nad zupełnie nową marką, a także grą z serii Dead Space.

Na stronie internetowej EA Jobs pojawiły się kolejne ogłoszenia o pracę w firmie Electronic Arts. Sugerują one trwające prace nad zupełnie nową marką, a także grą z serii Dead Space.

Amerykański koncern poszukuje m.in. producenta wykonawczego do studia Visceral Games. Mógłby on „stanąć na czele ważnej, nowej marki, która jest silnie wspierana przez Electronic Arts”. Za sprawą innego anonsu wypatrywany jest dyrektor kreatywny, który również zająłby się nieznaną jeszcze produkcją w siedzibie Electronic Arts umiejscowionej w Redwood Shores (czyli właśnie w Visceral Games).

Firma Electronic Arts pracuje nad nową marką i grą z serii Dead Space - ilustracja #1

Wszystko wskazuje na to, że obydwa ogłoszenia odnoszą się do tego samego projektu. Niestety, nie wiadomo, czym jest tajemniczy tytuł. Firma Electronic Arts na razie nie komentuje powyższych rewelacji, więc nie mamy żadnych wskazówek na ten temat.

Poszukiwany jest także projektant poziomów, który dołączy do zespołu pracującego nad serią Dead Space. Nie uściślono, o jaką odsłonę może chodzić, ale pierwsze skojarzenie przywodzi na myśl trzecią część, o której słyszeliśmy parę plotek. Kilkanaście dni temu pojawiały się nawet doniesienia o reprezentantach zupełnie innych gatunków w tym uniwersum, więc nie możemy wykluczyć, że chodzi o tego typu pozycje.

Tradycyjnie do tego typu spekulacji należy podchodzić z dystansem. Wprawdzie podobne ogłoszenia często stanowią pierwsze wzmianki o niezapowiedzianych jeszcze produkcjach, ale tak naprawdę nie mówią nic konkretnego. Wobec tego lepiej wstrzymać się z wysnuwaniem daleko idących teorii i poczekać na oficjalne stanowisko wydawcy.