Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2011, 11:30

autor: Sarge

Główny bohater Dead Space 3 z rozdwojoną osobowością?

Serwis Siliconera po raz kolejny ujawnił trochę informacji na temat fabuły gry Dead Space 3. Wygląda na to, że głównego bohatera niezapowiedzianej oficjalnie produkcji będzie cechowało rozdwojenie jaźni.

Kilka dni temu serwis Siliconera ujawnił szczegóły na temat fabuły i miejsca akcji gry Dead Space 3. Teraz poznaliśmy kilka kolejnych informacji z tego samego źródła.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że akcja nowej odsłony serii Dead Space miałaby rozgrywać się na lodowej planecie Tau Volantis. Początek fabuły rzuci nas jednak do specjalnego centrum dowodzenia, gdzie Isaac Clarke otrzyma zadanie udania się na Tau Volantis, uratowania pewnej kobiety i odeskortowania jej na Marsa. Główny bohater nie ma wyboru i musi zaakceptować misję - w przeciwnym wypadku trafi do więzienia.

Główny bohater Dead Space 3 z rozdwojoną osobowością? - ilustracja #1
Dead Space 2

Znacznie ciekawiej zapowiada się kwestia rozdwojonej osobowości Isaaca. Wydarzenia z poprzednich części spowodowały na tyle duże zmiany w jego psychice, że wykreował sobie własne alter ego. Tak zwany Shadow Isaac ma w sarkastyczny sposób komentować poczynania „prawdziwego” bohatera, a rozmowy między obiema „postaciami” będą stały na porządku dziennym – choć w prawdziwym życiu przy tego typu zaburzeniu poszczególne osobowości zazwyczaj nie wiedzą o swoim istnieniu.

Z pewnością jest to dość kontrowersyjne rozwiązanie i zapewne nie spodoba się wszystkim graczom. Co ciekawe, Shadow Isaac nie będzie pełnił roli jedynie dokuczliwej podświadomości wypowiadającej kąśliwe komentarze. Mroczne wcielenie głównego bohatera będziemy mogli także zobaczyć. Pojawia się zatem pytanie, czy pojawi się również w grywalnej formie.

Powyższe informacje wciąż powinniśmy traktować jako plotki, choć wydają się one całkiem wiarygodne. Informator serwisu Siliconera wcześniej przyczynił się bowiem do wycieku fragmentu scenariusza nadchodzącego remake’u Syndicate. Na razie musimy czekać na oficjalną zapowiedź Dead Space 3, choć wypowiedzi przedstawicieli firmy Electronic Arts wskazują na to, że jest to tylko kwestia czasu.