Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2011, 11:00

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (04/10/2011)

W tym odcinku naszego cyklicznego przeglądu najciekawszych gier na smartfony przygotowaliśmy dla Was osiem pozycji z różnych gatunków - od strategii po efektowne zręcznościówki. Mamy więc takie gry jak: Drag Racing, Free Heroes 2, Open Transport Tycoon Deluxe czy Open Tyrian.

Przed wami już ósmy odcinek cyklu o najciekawszych grach na smartfony. W tym zestawie tradycyjnie oddaję do waszej dyspozycji miszmasz gatunków wszelakich – od strategii po efektowne zręcznościówki. Zapraszam i pozdrawiam niezawodnych forumowiczów podrzucających propozycje do tekstu.

A Game With Balls

Proste pomysły bywają genialnie. Starujesz działem umieszczonym na szczycie bunkra, a na nieboskłonie pojawiają się śmiercionośne kule. Twoim zadaniem jest oczyścić przestrzeń nad bunkrem. Strzelając z działa odpychasz nadlatujące kształty, których z czasem jest coraz więcej. Bardzo wciągająca zabawa, a jeśli nie umiecie sobie tego wyobrazić, sprawdźcie to – flashowy odpowiednik zatytułowany Red.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011) - ilustracja #1

Drag Racing

Ci wspaniali mężczyźni i ich wspaniałe maszyny. W przypadku Drag Racing maszyn jest cała masa – ta sympatyczna gierka może się pochwalić garażem wypełnionym ponad pięćdziesięcioma prawdziwymi pojazdami. Pojeździcie znanymi japońskimi wozami w rodzaju Imprezy WRX czy nowego Nissana GTR, ale z czasem dostaniecie do zabawy nawet Veyrona. Do tego można kupować ulepszenia, tuningować auta i ścigać się online.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011) - ilustracja #2

Free Heroes 2

Jako że najlepsza (według wielu) trzecia część Heroes of Might and Magic na androidach jeszcze sobie nie do końca radzi, to umieszczam w zestawieniu następną najlepszą rzecz. Druga część „hirołsów” na telefonie to dla wielu spełnienie marzeń, z których nawet nie zdawali sobie do końca sprawy. Wygląda świetnie, działa doskonale. Nic, tylko instalować.

Uwaga: Do gry wymagane są oryginalne pliki z pecetowej wersji

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011) - ilustracja #3

Hyperlight

Stylowe graficznie, sympatyczne zręcznościówki zawsze znajdą swoich fanów. Tak też jest w przypadku Hyperlight – latasz sobie po swoim kawałku kosmosu, zbierasz różne znajdźki i naparzasz laserami do agresywnych neonowych kreatur. Proste, estetyczne i wciągające. Jednak najlepsza jest tytułowa moc, po uruchomieniu której... Ale to już zobaczcie sami.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011) - ilustracja #4

Open Transport Tycoon Deluxe (OpenTTD)

Wszyscy pecetowi gracze doskonale znają wszelkiej maści „tajkuny”. Bardzo popularny swego czasu gatunek gier pomału chwyta drugi oddech na maszynkach przenośnych. Stań na czele prężnie rozwijającej się siatki połączeń transportowych maści wszelakiej – planuj przesyłki, przewoź pasażerów, transportuj surowce. Transport Tycoon Deluxe w Twojej dłoni to nie lada okazja. I to za darmo.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011) - ilustracja #5

Open Tyrian

Drugi z klasycznych tytułów w wersji „open”. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną pozycją sprzed 15 lat. Tyrian to gra z cyklu „twój statek jest u dołu ekranu, a wrogowie nadlatują z góry – strzelaj”. Produkcja kradła niezliczone godziny z życia graczy dawniej i z taką samą skutecznością robi to teraz. Cała masa kosmitów, mnóstwo broni i ulepszeń – czego chcieć więcej? Polecam – warto.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011) - ilustracja #6

Run Fox Run

Znacie Robot Unicorn Attack? Opisywana tu gierka o lisie to bardzo podobna rzecz – jest sobie wesoły, pędzący przez świat futrzak, któremu trzeba pomóc pokonać przeróżne przeszkody. On biegnie, wy pomagacie. Przeskakujecie. Omijacie. Zasady są proste, grafika ładna (fajne są kilkuwarstwowe tła), tempo zabawy niespieszne. Idealny „relaksator”, choć bez wątpienia są na rynku lepsze gry.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011) - ilustracja #7

Serious Sam: Kamikaze Attack

Poważny Sam już niedługo ponownie zaatakuje duże platformy do grania. Zanim to jednak nastąpi, możecie zagrać m.in. w tę małą gierkę pozwalającą wcielić się w najsłynniejszego chyba przeciwnika Sama – bezgłowego kamikaze. Postać biegnie w prawo, pojawiają się przeszkody, które trzeba przeskoczyć lub kopnąć. I w zasadzie tyle. W grze zdarzają się bonusowe wyzwania (typu kopnij 30 bomb w trakcie trwania danego poziomu), czasami pojawia się również sam Sam. Ręcznie rysowana grafika zapewnia nieco stylu, więc w sumie można zagrać.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011) - ilustracja #8

Za miesiąc ciąg dalszy. Chcecie przeczytać o jakiejś grze? Dajcie znać!

Poprzednie odcinki cyklu:

gry