Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2011, 11:38

autor: Filip "fsm" Grabski

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (09/05/2011)

Trzeci odcinek cyklu o grach na mądre telefony oraz tablety maści wszelakiej zajmie się propozycjami płatnymi. Zobaczycie, że nędzne kilka(naście) złotych przelane na konto twórców jest w stanie odblokować niesamowity potencjał drzemiący w waszych małych maszynkach. A zupełnie przy okazji wybór ciekawych pozycji jest jakby łatwiejszy i bardziej rozbudowany. Od tej pory kończymy z podziałem na systemy – Android oraz iOS w jednym stali tekście. Zapraszam.

Trzeci odcinek cyklu o grach na mądre telefony oraz tablety maści wszelakiej zajmie się propozycjami płatnymi. Zobaczycie, że nędzne kilka(naście) złotych przelane na konto twórców jest w stanie odblokować niesamowity potencjał drzemiący w waszych małych maszynkach. A zupełnie przy okazji wybór ciekawych pozycji jest jakby łatwiejszy i bardziej rozbudowany. Od tej pory kończymy z podziałem na systemy – Android oraz iOS w jednym stali tekście. Zapraszam.

Dead Space

Czy można przestraszyć się podczas grania na telefonie? Najwyraźniej tak – dowodem na to jest udana wersja słynnego survival horroru z dużych konsol i pecetów. Dead Space w wersji na iOS to świetna grafika, rewelacyjny dźwięk (szczególnie na słuchawkach) i kilka godzin zupełnie nowej historii. Wybierz docelowe urządzenie (gra na iPada jest ciut droższa) i odważ się zagrać.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #1

Drawn: The Painted Tower

Ta prześliczna przygodówka jest portem pecetowej wersji gry z 2009 roku, a na dotykowym ekranie waszych „jabłuszek” prezentować się będzie jeszcze ładniej. Księżniczka, której obrazy ożywają, została zamknięta w wysokiej wieży, a ty musisz ją ocalić. Proste założenia, relaksująca, wypełniona zagadkami rozgrywka… Miłośnikom gier przygodowych nie trzeba dłużej powtarzać, szczególnie że koszt zakupu jest śmiesznie niski.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #2

Infinity Blade

Jaaaa! To tak potrafią wyglądać gry na telefonie? Najwyraźniej tak – korzystający z Unreal Engine 3 Infinity Blade to prawdopodobnie najbardziej efektowna gra, jaką możecie obecnie trzymać w swoich dłoniach. Zręcznościowa produkcja o szlachtowaniu mieczem wielkich potworów jest warta tych kilkunastu złotych i z pewnością wytycza kierunek, w jakim zmierzać będą kolejne tego typu produkcje.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #3

Nintaii

Za dobrą i ładną grę logiczną warto zapłacić. Dostępne na Androida klockowe Nintaii to gra o pakowaniu prostopadłościanu do dziury. Dosłownie - przewracając trójwymiarowy kształt na jedną bądź drugą stronę trzeba go dotaszczyć do kwadratowej dziury na drugim końcu planszy odpowiednio omijając przeszkody. Ładne i wciągające – czego chcieć więcej?

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #4

Radiant HD

W prostocie siła – Radiant to nic innego, jak Space Invaders w świecącej, kolorowej wersji. Na dole jest stateczek, u góry są wredne ufoludy, a twoim zadaniem jest je wszystkie zniszczyć. Dzięki czarnemu tłu gra wygląda fenomenalnie na telefonach z czarną obudową, a przy tym dostarcza dużo oldschoolwej frajdy – coraz większa liczba przeciwników, broni i ulepszeń jest tym, co tygryski lubią najbardziej.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #5

Real Racing 2

Najdroższa gra w dzisiejszym zestawieniu to nic innego, jak zminiaturyzowane Gran Turismo. Krytycy i gracze są zgodni – warto wydać na RR2 te dwie dychy, bowiem w zamian otrzymuje się najładniejsze, najbardziej złożone, rozbudowane i wciągające wyścigi, w jakie można zagrać na iPadzie, iPhone’ie czy iPodzie.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #6

Reckless Racing

Telefony z systemem Andriod nie są gorsze, jeśli chodzi o ładne wyścigówki. Pamiętacie taką starą pecetową ścigałkę Ignition? Reckless Racing to bardzo podobna propozycja – mamy pełne detali, trójwymiarowe plansze z wertepami, skrótami i gotowymi do rozwalenia barierkami, a po nich szaleją lekko karykaturalne wozy maści wszelakiej – pickupy, terenówki, buggy, muscle cary i ciężarówki. Solidna porcja frajdy.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #7

TurboFly 3D

I kolejna gra wyścigowa, która chwali się „najlepszym możliwym wykorzystaniem akcelerometru”. Coś w tym jest – wzorowana na serii WipeOut gra TurboFly to szybka, płynna animacja, 5 różnych statków, 8 tras i prędkości przekraczające 500 km/h. Wystarczy sprawnie przekręcać telefon w lewo lub prawo. Zainteresowani?

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #8

World of Goo

W zestawieniu płatnych gier nie mogło zabraknąć jednej z najlepszych (jeśli nie najlepszej) gier logicznych ostatnich lat. Sympatyczne gluty potrzebują twojej pomocy, która zajmie kilka(naście) pełnych radochy godzin. No i nie oszukujmy się – wielu potajemnie lubi dotykać, przesuwać i przekładać gluty. Choćby na ekranie telefonu (jedna aplikacja działa na wszystkich nowych urządzeniach). Pozycja obowiązkowa absolutnie dla wszystkich.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #9

Zenonia 2

Na koniec gratka dla miłośników kolorowych gier RPG. Druga część Zenonii, to podobnie jak jedynka, tytuł mocno przypominający Zeldę, ale prezentujący zupełnie nową historię w tym samym uniwersum (więc można śmiało zacząć od tej części). Co znajdziecie w grze? 4 klasy postaci, rozbudowany świat, mnóstwo NPC-ów, jeszcze więcej przeciwników, sporą garść statystyk i śliczną, przypominającą hity z SNES, grafikę. Jeden z najlepszych erpegów na telefony.

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011) - ilustracja #10

Za miesiąc ciąg dalszy. Chcecie przeczytać o jakiejś grze? Dajcie znać!

Poprzednie odcinki cyklu: