Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2011, 13:57

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (05/04/2011)

Witam w drugim odcinku cyklu poświęconego małym, średnim i rozbudowanym produkcjom przeznaczonym na systemy Android oraz iOS. Dobrze wiecie, że na coraz potężniejszych telefonach i smarftonach można pograć w całkiem niezłe gry – spieszymy z pomocą w tej trudnej sytuacji, kiedy nie wiadomo co wybrać spośród natłoku propozycji. Dzisiaj na tapecie 10 darmowych produkcji na system firmy Apple.

Witam w drugim odcinku cyklu poświęconego małym, średnim i rozbudowanym produkcjom przeznaczonym na systemy Android oraz iOS. Dobrze wiecie, że na coraz potężniejszych telefonach i smarftonach można pograć w całkiem niezłe gry – spieszymy z pomocą w tej trudnej sytuacji, kiedy nie wiadomo co wybrać spośród natłoku propozycji. Dzisiaj na tapecie 10 darmowych produkcji na system firmy Apple.

2012 Zombies vs Aliens Warfare

Mocne uderzenie na start – całkiem złożona gra strategiczna, gdzie po dwóch stronach jednego z ponad 50 poziomów stają armie zombie oraz obcych. Do wyboru są dwie kampanie, mnóstwo upgrade'owalnych jednostek i kilka specjalnych umiejętności, a cel jest jeden – zmieść oponenta z powierzchni Ziemi. Dzięki umiejętnemu korzystaniu z bunkrów, właściwości oddziałów i bomb można przy tej grze spędzić długie godziny.

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #1

Angry Birds / Angry Birds Rio

Ma się rozumieć – nie mogło zabraknąć najpopularniejszej gry po tej stronie Układu Słonecznego. Wszyscy wiecie, o co w niej chodzi. Złe świnie zabrały ptakom jajka, więc te się zdenerwowały. Prócz standardowej gry, od jakiegoś czasu dostępna jest edycja Rio, wypuszczona z okazji premiery nowej kinowej animacji. Wciąż za darmo – wypróbujcie.

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #2

Coin Dozer

Czasozabijacz prosto z wesołego miasteczka lub osiedlowego klubu z automatami hazardowymi (których już nie wolno prowadzić). Jest sobie komora z mnóstwem monet, u góry jest spychająca te monety specjalna szuflada, a gracz za pomocą swojego zapasu monet musi sprawić, by jak najwięcej dobra spadło do dziury u dołu ekranu. I tyle – Coin Dozer oferuje mnóstwo poziomów, dodatkowe nagrody, które można zamieniać na więcej monet i całkiem przyjemną grafikę 3D.

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #3

Contract Killer

W świecie mafijnych porachunków, kryminalistów i najemników jest miejsce tylko dla najlepszych. A jako, że autorzy postawili gracza w roli diabelnie skutecznego zabójcy, to nie trzeba się o nic martwić. Contract Killer to niezła trójwymiarowa grafika, której nie powstydziłby się duży hit sprzed 11 lat, mnóstwo broni (20 rodzajów) i wiele celów do zlikwidowania (17 misji + tryb losowego generowania wyzwań). Miłośników oczyszczania świata z szumowin nie trzeba dłużej zachęcać.

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #4

Crazy John

Och, jaka niespodzianka – w przyszłości po Ziemi grasują zombiaki. Nazywasz się Crazy John i musisz je wszystkie zlikwidować, ratując przy tym niedobitki rasy ludzkiej. Ta darmowa gierka to sympatyczna strzelanka z bardzo fajną, rozpikselizowaną grafiką i uroczo kanciastym wyglądem postaci. Ku chwale ludzkości!

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #5

Falldown 3D

Sympatyczne maleństwo – wszak niemal każda gra z kulką/kulkami w roli głównej potrafi wciągnąć na długie godziny. W tym wypadku mamy drewniane plansze usiane półkami i przesmykami, a zadanie polega na utrzymaniu kulki na planszy. Proste, estetyczne, wciągające.

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #6

Finger Slayer

Najgłupsza gra dzisiejszego zestawu – przed wami gilotyna do skracania paluchów. Aplikacja wymaga dotknięcia ekranu w miejscu do tego przeznaczonym, a po odliczeniu trzeba palec zabrać, nim ostrze odetnie jego koniec. Powtarzać do znudzenia lub skrócenia palca. Kto będzie najlepszy?

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #7

Hired Gun

Było likwidowanie wrogów realistyczne (na tyle, na ile pozwala sprzęt), czas teraz na zimnokrwiste mordowanie kreskowych ludków. W szarym świecie żyją czarne ludziki. Wśród nich ukrywają się sługusy zła – twój pracodawca wyznacza cel (np. pana w czerwonym kapeluszu – jak na obrazku), a ty musisz go zlikwidować. Nic prostszego, wszak masz snajperkę z mocarną lunetą.

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #8

Overkill

Jest przyszłość. Jest źle. Twoim zadaniem jest tę nie najlepszą sytuację zmienić. Autorzy do dyspozycji gracza oddali 12 rodzajów broni, które można w całkiem zadowalający sposób ulepszać (chwalą się ponad setką kombinacji) i postawili przed nim 80 fal przeróżnego rodzaju wrogów. A więc strzelaj, by przyszłość wyglądała lepiej. Darmowa masakra!

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #9

Squidy

Biedna mała ośmiornica wydostała się ze swojego akwarium, ale teraz nie może do niego wrócić. Cóż począć? Oczywiście – wysadzić ją w powietrze! 25 poziomów tej kolorowej gierki polega na odpowiednim układaniu lasek dynamitu, by wybuch rzucił bohaterem jak najbliżej upragnionego pojemnika z wodą. I tyle. Do dzieła!

  1. Sprawdź na iTunes
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011) - ilustracja #10

W następnym odcinku zaproponuję kilka gier płatnych, wszak to dopiero w tej kategorii kryją się prawdziwe killery.

Poprzednie odcinki cyklu:

gry