Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2011, 13:36

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Polacy najlepsi na europejskich serwerach World of Tanks

Polscy pancerniacy znakomicie spisali się w europejskich kwalifikacjach Mistrzostw Ural Steel w grze World of Tanks. Drużyny 1stPAD-Bravo Squad i 1SBP (Sarmacki Batalion Pancerny) triumfowały w dwóch z trzech kategorii „wagowych”. Na początku maja członkowie zwycięskich zespołów pojadą do Moskwy, gdzie w Wielkim Finale zmierzą się z najlepszymi tankistami z Ameryki Północnej i Rosji.

Polscy pancerniacy znakomicie spisali się w europejskich kwalifikacjach Mistrzostw Ural Steel w grze World of Tanks. Drużyny 1stPAD-Bravo Squad i 1SBP (Sarmacki Batalion Pancerny) triumfowały w dwóch z trzech kategorii turniejowych. Na początku maja członkowie zwycięskich zespołów pojadą do Moskwy, gdzie w Wielkim Finale zmierzą się z najlepszymi „tankistami” z Ameryki Północnej i Rosji.

Europejskie kwalifikacje Mistrzostw Ural Steel odbyły się 2 kwietnia. Starcia w sieciowej grze World of Tanks rozgrywane były na planszy Ruinberg. Drużyny, liczące maksymalnie 20 zawodników (w tym 6 rezerwowych), podzielone zostały na trzy kategorie. W najlżejszej - 6/60 w walkach mogły uczestniczyć pojazdy z 6. lub niższych poziomów, których dozwolona łączna wartość w zespole ograniczona została do 60. W „średniej wadze” limity wynosiły odpowiednio 8 i 90. Natomiast w najcięższej – 10/140 zrezygnowano z jakichkolwiek ograniczeń.

Polacy najlepsi na europejskich serwerach World of Tanks - ilustracja #1

Ekipa 1stPAD-Bravo Squad okazała się bezkonkurencyjna w kategorii 6/60, wygrywając większość starć wynikiem 2:0. Członkowie 1. Sarmackiego Batalionu Pancernego, startujący w otwartej kategorii 10/140, mieli nieco trudniejszą przeprawę, ale w końcowej potyczce zdołali pokonać 1stPAD-Alpha Squad. Honor graczy z pozostałych europejskich krajów uratowała wielonarodowościowa drużyna Pirates „Henry Morgan”, która zwyciężyła w kategorii 8/90.

Organizatorzy Mistrzostw Ural Steel zapewnili, że pokryją wszystkie koszty (z wyjątkiem opłat za wizę i ubezpieczenie) związane z wyjazdem do Moskwy na Wielki Finał turnieju. Dla triumfatorów pancernych zmagań przewidziano atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę UralVagonZavod. Do zdobycia są: wydajne laptopy marki HP (I miejsce), 10-calowe tablety Archos (II miejsce) oraz netbooki Asus (III miejsce).

Trzymając kciuki za polskie drużyny startujące w finałach Mistrzostwach Ural Steel przypomnijmy, że europejska i amerykańska premiera darmowej gry sieciowej World of Tanks zaplanowana została na 12 kwietnia. Od dwóch miesięcy wszyscy chętni mogą jednak brać udział w otwartych beta testach dzieła studia Wargaming.net.