Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2011, 15:06

autor: Olek

Odliczanie do europejskiej i amerykańskiej premiery World of Tanks

Co prawda Rosjanie od sierpnia ubiegłego roku mogą cieszyć się pełną wersją nietypowego, pancernego MMO World of Tanks, ale jak do tej pory gracze z innych zakątków świata muszą zadowolić się betą. Na szczęście okres testów dobiega końca. Firma Wargaming.net poinformowała, że gra doczeka się premiery na rynkach europejskim i amerykańskim 12 kwietnia.

O ile Rosjanie od sierpnia ubiegłego roku mogą cieszyć się pełną wersją nietypowego, pancernego MMO World of Tanks, tak gracze z innych zakątków świata musieli dotąd zadowolić się betą. Na szczęście okres testów dobiega końca. Firma Wargaming.net poinformowała, że gra doczeka się premiery na rynkach europejskim i amerykańskim 12 kwietnia.

Według danych sprzed kilku miesięcy w World of Tanks grywa regularnie przeszło 500 tys. osób, z czego najwięcej, bo aż 350 tys., w Rosji. Pozostali to uczestnicy beta testów, które od 9 miesięcy toczą się w Europie i Ameryce Północnej. Deweloperzy z Wargaming.net bliscy są już jednak ukończenia prac nad finalną wersji gry.

- Cieszymy się, że wreszcie możemy ogłosić datę wydania tego przełomowego tytułu i zaprosić wszystkich weteranów oraz nowych graczy do udziału w emocjonujących i bezkompromisowych pancernych starciach na polach walk World of Tanks – oświadczył Victor Kislyi, dyrektor zarządzający Wargaming.net.

Niecierpliwi fani serialu Czterej pancerni i pies, którzy nie chcą czekać na kwietniową premierę pełnej wersji gry, wciąż mogą wziąć udział w otwartej becie, rejestrując się na europejskim serwerze.

Odliczanie do europejskiej i amerykańskiej premiery World of Tanks - ilustracja #1

Przypomnijmy, że World of Tanks to wybuchowa mieszanka strzelaniny, symulatora, strategii oraz cRPG, a wszystko to w konwencji gry z gatunku Massive Multiplayer Online. Gracze mają okazję pokierować 150 pojazdami pancernymi z różnych okresów historycznych (głównie II wojny światowej, ale nie tylko) oraz wziąć udział w spektakularnych, 30-osobowych bitwach.

Warto odnotować, że gra udostępniana jest za darmo (free-2-play), a jej model biznesowy bazuje na systemie mikrotransakcji. Twórcy World of Tanks obiecują też rozwój i wsparcie techniczne dla swojego produktu przez co najmniej 10 lat.

Wszystkich zainteresowanych tym tytułem zachęcamy do przeczytania zapowiedzi i wrażeń z beta testu oraz obejrzenia wybranych materiałów wideo.

  1. Video Open Beta
  2. Video New Year Teaser
  3. Video artyleria
  4. Video ciężkie czołgi
  5. Video czołgi średnie
  6. Video czołgi lekkie
  7. Video teaser
  8. Video E3 2010
  9. Video gameplay
  10. Video teaser